Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás anyuka vagy problémá...

Problémás anyuka vagy problémás gyerek?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm akinek elég problémás a gyereke. Legalábbis szerinte, de amúgy tényleg az, mert az anyuka egy idegbeteg és vagy állandóan ordít vele, vagy úgy beszél vele, mint a sz.rral. Tudom, tudom.. klasszikus értelemben egyáltalán semmi de semmi közöm hozzá, de mégis.. igazából valahol sajnálom is, mert egyedülálló szülő, zéró szabadidő, sehol egy nagyszülő, albérlet, szűkös anyagiak.. de egy szint után már nem mentség ez, és nem normális állandóan szemét hunyni minden felett.

A gyerek ovis (a lányommal együtt jár amúgy) és tavaly onnan jelezték, hogy valami nincs rendben a gyerekkel, a védőnő (közös a védőnőnk is) a szülőnek javasolta, hogy vigye el pszichiátriai szakvéleményt készíttetni. (Ezeket ő meséli el amúgy) El is vitte az anya de azt mondták, hogy a gyerekkel nincs semmi baj, legyen többet szabadban és az anyának javasolták, hogy kicsit álljon hozzá másképpen a gyerekhez. Pszichológus foglalkozott az anyával, főleg azért mert voltak problémái. Az anya nem vette igénybe a segítséget tovább, csak addig amíg a kötelező alkalmak voltak.


Most kezdődik az új "tanév" egyre gyakrabban találkozunk és úgy látom, kezdődik elölről minden. Anya mossa kezeit, a gyerek egyre inkább "fura". Olyan mintha egyszer "üres" lenne, máskor meg irtó lelkes. Sokszor agresszív, de az anyjának sosem jut eszébe, hogy talán azért ilyen, mert ő is ilyen.


Anya a saját szemében tökéletes szülő, de közben aki kicsit is ismeri őket tudja, hogy ez nem így van.


A kérdés azért született meg, mert ma együtt voltam az anyával és a gyerekkel a játszótéren (Nyilván én a saját gyerekemmel vtam) és tanúja voltam ahogy a nő ordít a kisgyerekkel megalázza és BELERUG. Bármi is történt erre nincs mentség. Borzalmas volt látni és elképzeltem, hogy mit csinálhat otthon, amikor senki sem látja, ha ilyet meg mer tenni mások előtt. Totálisan kontrollvesztett volt, el is mentek szó nélkül.


Nálam most telt be a pohár és szeretnék vele beszélni. Szerintetek érdemes?


2021. aug. 20. 18:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk ha azt látom, hogy valaki belerúg egy kisgyerekbe, azonnal hívom a rendőrséget, mert az rendesen túl megy a neve,és célzatú pofon helyett a bántalmazás témakörbe.

Beszelni sok értelme nincs vele.

2021. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Elmentek szerencséjükre haza. Jó.. tudom így is rahivhattam volna a rendőröket..
2021. aug. 20. 18:45
 3/24 anonim ***** válasza:
39%

Kapott volna tőlem rendesen,ha a gyerekem előtt is képes ordítani és főleg bele rúgni egy másikba.Akár a sajátja akár nem..

Gyűlölöm az erőszakos embereket.

Erre nincs mentség! Nagyon sok olyan ember van aki egyedül van,aki küszködik mindennel az életben,DE SOSEM A GYEREKÉN VEZETI LE! Már ha egy kicsit is szereti.

Ez a nő alighanem nem szereti a gyerekét,egyszerűen minden gondja forrását látja benne.


Ami rég rossz.Ez előbb vagy utóbb még jobban el fog fajulni.

2021. aug. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Derjaderja ***** válasza:
82%
Nem kérdés, hogy a nő a problémás. Szólj az óviban a rúgás miatt a vezetőnek.
2021. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Gyámügy...
2021. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

3!

Gyűlölöd az erőszakos embereket, de kapna tőled rendesen?

Kicsit ellentmondásos, nem gondolod???

2021. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%
Nyílván csak fizikailag lehet valakire hatni,és nem rászólnék vagy kiküldeném onnan hanem nyakon vágnám a gyereke előtt aki amúgy is fél az erőszaktól a hülye anyja miatt...🙄
2021. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
De akkor be beszéljek a nővel? Tudom furán hangzik de én sosem tennék ilyet így nem is nagyon tudom magamat belekepzelni, de jobb a gyereknek ha mondjuk felelősségre vonják (pl ha feljelentem vagy szólok a vedononek) és elveszik tőle? Neki nincs más rokona tudtommal csak az anyja. Akkor gondolom megy intézetbe. Vagy nem?
2021. aug. 20. 22:23
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem jobb ha a nőnek szólok, hogy figyelni fogom és ha mégegyszer meglátom akkor szólok illetékeseknek? Úgy sajnálom azt a gyereket. Tuti azért ilyen mert az anyja nem tanította meg semmire.
2021. aug. 20. 22:28
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg semmi közöd hozzá. Ott vannak az óvónők, ott van a védőnő, a gyerekorvos. Láttál egy kis szeletet az életükből, és máris szakértő lettél?

Hidd el, ha egy gyerek problémás, akkor az anya is az lesz. Nem lehet megítélni, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás.

Nekem 2 adhd-s gyerekem van, és kb. mindenkitől azt hallottam, hogy én vagyok az oka mindennek. A saját szüleim is ezt hangoztatták. Mert azt látták, hogy a gyerek hisztizik, én meg ordibálok vele. De hogy előtte miken mentem keresztül, arról senkinek nincs fogalma.


Amúgy tényleg láttad, hogy belerúg? Mennyire?

Egyszer én sajnos jártam úgy hogy a fiam ült a kismotoron, és elakadt a járdaszigetben, 2 kezem tele volt szatyorral, és ott nyivákolt nekem, hogy segítsek, erre belerúgtam a motorba, hogy gondoltam majd így felmegy a járdára. Így is lett, csak éppen a gyerek meg leesett róla. Állt mellettem egy fiatalember, és nagyon-nagyon bámult, akkor én is gondoltam, hogy most rámhívják a rendőrséget. Messziről tuti úgy nézhetett ki, hogy felrúgtam a gyereket.

Pszichológusnál én is voltam, de egyik bolondabb, mint a másik. Konkrétan mi voltunk úgy, hogy feljelentette a hátam mögött az iskolát, mert a gyerek mesélt valamit. Ami nem is biztos, hogy úgy történt, ahogy a gyerek elmondta. Akkor én is bementem a főnökéhez, és elmondtam, hogy ugye megértik, ha többet nem kérek ebből a "kezelésből"?! Megértették.

Egyébként mi a célod? Itt a GYIK-on most azt írják le az emberek, hogy anyuka gáz, és akkor rohansz a rendőrségre feljelenteni? Én azt gondolom, hogy ha ennyire zavar a viselkedése, akkor nem kell vele összejárni.

Lehet neked is problémás gyereked a jövőben. Ez lehet egy öröklött dolog, vagy lehet szüléskor oxigénhiány. Nem feltétlen a nevelés miatt van. Viszont egy viselkedészavaros gyerek megkeseríti a szülők életét rendesen. Inkább kérdezd meg, mit segíthetsz, ha már annyira segíteni akarsz, mert amit most művelsz, az voltaképp a szimpla rosszindulat. Ha ennyire tökéletes vagy, akkor vállald el, hogy vigyázol a gyerekre egy kicsit, amíg anyuka esetleg magára szán egy kis időt. Máris nem lesz olyan frusztrált.

2021. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!