Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikortól számít kórosnak, ha...

Mikortól számít kórosnak, ha egy 2-3 éves gyerek nagyon rendszerető és szabálykövető?

Figyelt kérdés
Kislányom extrém koraszülött volt, mindig volt, van lemaradása, járunk fejlesztésre, csak most nyári szünet van. Egy ideje feltűnt, hogy a napi rutinban "jó gyerek" lett, mostanában pedig már néha kényszeresnek tűnik.

2021. aug. 26. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Minden gyerek szereti a napi rutint, nem tudom mit csinál a lányod, de nem hiszem, hogy kóros lenne.
2021. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A saját dolgain túlmenően pl. hiszti van, amíg nem húzom fel a redőnyt reggel egy olyan szobában, ahol pont nem számít, ideadja az előző napi cipőmet, ruhámat, csak azt szabad felvenni, és ha próbálom rugalmasan kezelni, hogy hideg van, más cipő kell, koszos a ruha, vigyük mosni, irtó hisztit vág le. Csak úgy főzhetek, ha megy a páraelszívó, stb.
2021. aug. 26. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Az én gyerekem nem szereti a napi rutint..


Ez kóros, OCDnek tűnik. Korábban nem ilyen volt, vagy mi? Ez nem szabálykövetés, a saját "szabályait" követi, inkább rigolyás, vagy kényszeres, amikor értelmetlen dolgokhoz ragaszkodik.

2021. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem belefér, kimondottan rossz, nem ocd gyanús gyerekek is szeretik a napi rutint a környezetemben, én azt gondolom azért, mert nincs idöérzékük és ehhez kötik a napszakokat. Amúgy meg hisztizzen nyugodtan, te akkor is csizmát fogsz felvenni ha hideg van, nem? Így tanulja meg, hogy mikor milyen ruhákat veszünk fel.
2021. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Ja és a helyedben letörném a hisztijét, nem szeretem ha dirigálnak, egy kis bőgés miatt nem kapcsolom be a páraelszívót.
2021. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!