Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi van, ha a gyerek szemtelen?...

Mi van, ha a gyerek szemtelen? Manapság már az is bűncslekmény, ha nem dicsérjük meg a pofátlanságát, nemhogy még le is keverjünk neki egyet néha. Ilyenkor mit tehetünk, ha nem akarunk agresszív bűnözőt nevelni belőle?

Figyelt kérdés
Milyen szülői eszközök maradtak legálisak? Lehet, hogy már az is büntetendő, ha a számlák befizetése helyett nem vesszük meg neki a hőn óhajtott PS5-öt, legújabb iPhone-t vagy Ferrari-t, mert attól sérülne a lelke.

2021. aug. 9. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Egy gyereket nem csak veréssel lehet nevelni.

Játszani foglalkozni kell vele, és ha sokat foglalkozol vele és arra neveled szóval és nem erőszakkal, hogy tartson be bizonyos szabályokat akkor nem lesznek vele nagy problémák.

2021. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez amit leírtál mind hülyeség, ezt nyilván te is tudod. Van ezer eszköz a nevelésben amit alkalmazni lehet. A verés nem az.
2021. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A verést nem említettem, a lekeverést is csak kiélezés végett mondtam, nem mintha alkalmazni akarnám. Azt akartam mondani, hogy ma már a rossz viselkedés nem-maximális-támogatása is visszatetsző, és gyámhivatali feljelentésre adhat okot.
2021. aug. 9. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, remélem nincs gyereked.

És ne is legyen, amíg ilyen elferdült nézeteid vannak.

A gyereknevelés nem az, hogy bünteted, amikor nem azt teszi, amit te akarsz.

2021. aug. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, ha piaszkodik, akkor vegyünk neki egy Ferrari-t, hátha attól magjavul. És akkor nem büntettem meg. Köszike!
2021. aug. 9. 19:54
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Fordítva van, mint gondolod. Azok a gyerekek, akik úgy viselkednek, mint egy terrorista, úgy lettek nevelve. Nem arról van szó, hogy a szülő nem tudja nevelni, mert elítélik, hanem arról, hogy nem is akarja. Nem azért vesz neki Ferrarit, hogy megjavuljon, nem azért, mert szereti, hanem azért, hogy kussoljon már végre. Ma pont elkaptam egy ilyen 2 gyerekes anyukát a Lidl- ben. Berakta a két gyereket a bevásárlókocsiba, a cipőjük csupa retek, az egyik kezében telefon. Összevesztek, rájuk néztem, anya reakciója semmi. Továbbra is bámultam őket direkt, mikor a nő meglátta, elkezdte játszani a fejét, elvette a telefon tőlük, azok persze üvöltöttek. Kint a parkolónál láttam őket utána, a két gyerek ugyanabban a pózban telefonozott, mint a bent... Nekem leszakadna a pofámról a bőr, ha 1. Ilyen retkes lenne a gyerekem 2. Be kellene raknom a kocsiba, mert különben olyan, mint az állat. 3. Annyira utálnám őket, hogy inkább oda adom a telefont, csak hallgassanak el. Ne a gyerekeket bántsd, ebben nem ők hibásak.
2021. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit provokatív tetted fel a kérdést. Nemcsak végletek vannak. Tény, hogy vannak szülők, akik szinte semmiben sem korlátozzák a gyereket, kínosan kerülik azt is, hogy határozottan vagy hangosan rászóljanak. Ez szerintem is káros, egy kerülendő véglet. Én abban hiszek, hogy foglalkozni kell a gyerekkel, és a nevelést a személyiségéhez igazítani. Egy érzékenyebb, szabálykövető gyereket pl sokat kell bátorítani, míg egy eleven, vezéregyéniség gyerekkel adott esetben meg kell vívni a dominanciaharcot.
2021. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 1Léna ***** válasza:
100%

Az alapozás fontos.

Egy jól működő házassági kapcsolatban előre megbeszélik a nevelési elveket. Megteremtik a gyermekvállalási körülményeket, a megszületett gyermeknek közösen mutatják az elveiknek megfelelő keretet. Mi az amit lehet, és hol a határ! Mi az amit semmiképen egyikőtök sem enged meg.

A gyerekek folyton a határokat feszegetik. Sok mindent megengedhetünk de nem minden használ. Ne csak a vágyai kielégítése legyen a célunk, hanem egy olyan felnőtt felnevelése, aki önálló életvitelre lesz képes, aki megállja a helyét a feladataiban, aki társa tud lenni majd egy általa szeretet személynek, képes a szeretét kimutatni az embertársai irányában.

Fontos tudni, hogy amit elrontunk a gyermeknevelésben x idő alatt annak a megváltoztatása, helyes irányba terelése kb. 2x időt igényel.

2021. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os, azért azt tudod, hogy elég durva egy 2 perces jelenetből elítélni egy családot?!

A mai divatos nevelés a pozitív megerősítés, azaz, nem a rossz viselkedést bünteted, hanem a jót jutalmazod, és így ez fog bevésődni, a rossz kioltódni. Legalábbis ez az elmélet. Ennek ellenére úgy megnézném azt, aki ezt kitalálta, hogy hogy reagálna pl. az alábbi helyzetre:

A gyerek követelte, hogy vedd meg neki a játékot, te nem tetted meg. Erre "bosszúból", mert tudja, hogy azért ideges leszel, kirohan az úttestre.

Igen, konkrétan az én lányom csinálta ezt 2 évesen. És el lett neki magyarázva többször is, hogy nem azért nem szabad kirohanni az úttestre, mert ez az én mániám, hanem azért, mert meg lehet tőle halni. Nem elvem a gyerekverés, de ott akkor kapott egy akkora fülest, hogy egy életre megjegyezte.

Szóval lehet próbálkozni ezzel a pozitív dologgal, de szerintem igenis vannak olyan kihágások, amelyeket meg kell büntetni.

Mi általában azt szoktuk, hogy nem mehet át a barátjához vagy nem játszhat a számítógéppel. Bár most már nagyobbak.

A példamutatás fontos. Ha a gyerek szemtelen velem, akkor elmondom neki, hogy én ezt kikérem magamnak, én is tisztelettel beszélek vele, ezt fordítva is elvárom. Apjával nem minősítjük egymást a gyerekek előtt. Ha az apjával szemtelen, akkor én is rászólok, hogy ezt nem tűrjük ebben a családban. Sajnos nem látom, hogy használ bármit, mert ha ideges a fiam, azért durván beszólogat, de az iskolában szerencsére dicsérik, hogy tisztelettudó. A lányom meg a mintagyerek a suliban.

2021. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, eddig mindegyik hasznos, különösen a hetes.
2021. aug. 14. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!