Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerekek miért lesznek...

A gyerekek miért lesznek egyre problémásabbak?

Figyelt kérdés
40 éve pályán lévő óvónők számolnak be róla, hogy egyre több az autista, szellemi fogyatékos, egyéb fogyatékkal élő gyerek. Akiket aztán be kell venni a normális gyerekek közé. Minek köszönhető ez a sok problémás gyerek?
2021. szept. 16. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Egyre több problémás felnőtt -> gyereket szülnek mert hát azt fontos meg kell -> egyre több problémás gyerek -> még több problémás felnőtt -> és így tovább
2021. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Nagyobb eséllyel diagnosztizálják.

Idősebb korban szülnek a nők, nemzenek gyereket a férfiak.

2021. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
1. eközben normális emberek mindezt látva inkább nem csinálnak gyereket, így még tovább romlik a normális/debil arány
2021. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
A nők jóval idősebb korban szülnek, nagyobb az esély a beteg gyerekre.. Szerintem ezért
2021. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
A férfi kora nem számít a lényeg a nő legyen fiatal
2021. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Ez már a második kérdésed ma az egyre több autistáról, pontosan mi is a probléma az autista gyerekekkel?

Aki igazán problémás köztük, az csak szegregáltba járhat, a többit pedig már leírtuk neked az előző kérdésednél.

2021. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6. Tévedsz. Integráció van.
2021. szept. 16. 22:00
 8/17 Derjaderja ***** válasza:
46%

Mert a 60 éves kiöregedő óvónők imádnak baromi okosnak tűnni. Már ha tényleg tömegével számolnak be ilyesmiről.

Szinte kizárt, hogy több szellemi fogyatékos gyerek lenne. Kromoszómabetegek többségét elabortálják, PKU-sokat kiszűrik, kevesebb a születésnél hipoxiás gyerek, szűrnek TORCH-ra, oltanak meningitis ellen, szóval szerinted mégis melyik értelmi fogyatékosság növekedett és hol van róla a statisztika?

Az autizmust már leírták, ott korrektebb a diagnózis és szélesebb a spektrum.

Egyéb fogyaték, mi? Vakság pl?

2021. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

A-a, gyógypedagógus vagyok, csak tudom mi van és mi nincs 😃 ahol van szegregált óvoda a körzetben ott nem veszik be integráltba, illetve van olyan snis gyerek, aki nem felel meg a feltételeknek, pl szobatisztaság, önálló étkezés viszont már óvodaköteles, ezeket a felvételeket sajnos megtagadják. Ezen kívül van ahol nincs kapacitás, pl van 3 dajka, egyik sincs kiképezve egy snis gyerekre. Így nem veszik be, a Szakszolgálat is oda küldi a gyereket ahol el tudják látni őt. Na mindegy nem magyarázom túl, a kérdésre már itt válaszoltam :

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..

2021. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Jól írja a #8, nincs több genetikailag "problémás" gyerek mint régebben volt. Ha igaz is a kérdés címében írt állítás, az biztosan szellemi jellegű, ami pl. rossz nevelés miatt alakult ki. (Én például utoljára azt figyeltem meg nővérem 3 éves lányánál, hogyha 1-2 órát okostelefonozik, akkor utána kezelhetetlen lesz, szabályosan meghülyül. Tehát rá ez nagyon nincs jó hatással. Ez vélhetően nem csak nála van így, és ha a szülő ezzel nem foglalkozik, az óvodában ez nagyon jól ki fog jönni. Ilyesmi miatti problémás gyerekekkel találkozhattak a kérdésben említett óvónők, szerintem, akik valószínűleg nem fogyatékosok, csak legfeljebb az óvónők hiszik annak őket, mert régen ha egy gyerek úgy viselkedett mint most sokan, akkor ő fogyatékos volt.)
2021. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!