Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves kor körül tudnak...

2 éves kor körül tudnak diagnosztizálni problémás kisgyereket?

Figyelt kérdés

Pl idegrendszeri értetlenség vagy figyelemzavar vagy ADHD esetén?

Hol tudnak ezzel segíteni?


2021. okt. 16. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

nevelési tanácsadóba tudsz időpontot kérni, ahol megnézik a gyerkőcöt. szükség esetén szakértői bizottság elé küldik, ahol szintén hasonló vizsgálatokat csinálnak, és ott adnak diagnózist. a vizsgálatok lényegében játékok, ahol figyelik játék közben a gyerek képességeit, tevékenységét. ezek után kap(hat) fejlesztést a gyerek. bár emlékeim szerint talán a nevelési tanácsadós vizsgálat után is tudnak kiírni fejlesztéseket, nem csak a szakértői után.

ilyesmit diagnosztizálnak tudtommal 2 évesen is, évente kell menni, hogy újra vizsgálják. az autizmust nem diagnosztizálják csak nagyon erős autizmus esetén. ott csak autisztikus tüneteket írnak le 3 év alatt, 3 éves kortól pedig adnak autista diagnózist is

2021. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ad a nevelési tanácsadó is fejlesztére javaslatot (ha kell). Mi ott voltunk, kaptunk egy szakvéleményt meg javaslatot a gyógypedagógustól, hova vigyük. Akinél komolyabb probléma van őket továbbküldik a szakértői bizotság elé, de ha nincs akkor elmondja hova lehet vinni fejlesztésre, tornára stb
2021. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Nehogy oda vidd! Első körben bármi bajod van, vidd hallásvizsgálatra a gyereket! Utána viheted máshova, neurológus, pszichiáter(nem pszichológushoz, hanem orvoshoz!), fogadni fogják.


Igen, meg tudják mondani, ha van eltérés, de nagyon pontatlanul, hacsak nem nagyon egyértelmű valami. Nevtannál, pszichológusnál olyanokat képesek csak mondani, hogy "kevert specifikus fejlődési zavar, megkésett beszédfejlődés, figyelemzavar" Ennél többet nem tudnak mondani, mivel nem orvosok, és csak orvos adhat diagnózist. Ezért vidd orvoshoz, leginkább pszichiáterhez. Nem kell félni a szótól!


Esetleg viheted még dévényeshez mozgásfelmérésre, vagy tsmt meg ilyesmikre, vagy fejlesztőpedhez iqtesztmérésre, de ezek elég nevetségesek, leginkább az után "hasznos", miután már van diagnózis.


Igen, meg tudják mondani, ha egy gyerek máshogy fejlődik, de hogy konkrétan miért, csak nagyon tipikus esetben, mert a legtöbb dolog átfedésben van egymással és ki is kophatnak bizonyos dolgok fejlődés során. A hiányosságokat természetesen észreveszik, pl hogy nem beszél, nem néz rád, vagy máshogy játszik, lassabban mozog, vagy passzív..


Kicsiknél pszichiáternél az is előfordul, hogy kapsz egy diagnózist, aztán ha épp nem látszanak ezek a tünetek, leveszik idővel. Szóval nyugodtan menj, semmi bajod nem lesz. Bizottságnál szívás lesz oviválasztásnál, majd suliválasztásnál, én azt kihagynám addig, amíg nem egyértelmű, hogy a nehézségeit nem tudja középtávon "kinőni" fejlesztésekkel meg magától.

2021. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hallásával, látásával nincs baj, és biztos, hogy nem autista vagy autisztikus. Hamarabb meghallja, amikor az apja beáll az autóval, mint én és a kis bogarakat is meglátja.

Rám néz, szemkontaktus szuper.

Viszont nem tud semmire sem figyelni pár másodpercen túl, a keze-lába folyamatosan mozog, kalimpál. Nem tud egy helyben ülni csak pár másodpercig, felpörög, de hamar el is fárad.

Jártunk gyógytornára kb 4 és 8 vagy 9 hónapos koráig, mert késve indultak be a mozgások nála. Aztán viszont azt mondták, hogy már nincs rá szükség.

Most nemsokára 2 éves lesz, és látom, hogy más gyerekek nyugodtabbak.

Tsmt tornára gondoltam, felteszem, ártani nem árt.

2021. okt. 16. 12:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából a "miért" nem érdekel, hanem az, hogy hogyan tudok segíteni neki.
2021. okt. 16. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor miért a diagnosztikát kérdezted?


Segíteni a figyelmén úgy tudsz, hogy amikor magától feladna bármit, te még "kitaposol" belőle egy utolsó figyelést, addig, amíg bírja.


Nyilván nem durván, hanem mondjuk legózik, megunja az 5. kocka után és lelépne, te megfogod a kezét, visszavezeted, hogy "gyere, még ezt az utolsó kockát rakd ide kérlek" Aztán ennyi. Jó hosszú ideig tart, minden egyes tevékenységnél feszegetni kell a határait, evésnél, fürdésnél, játszásnál, ha már nincs kedve még utoljára megkéred csússzon le a csúszdán. Addig kell húzni a tevékenységeket, amíg tudod, és jutalmazni szóban, simogatásban, ha megcsinálta az utolsót is.


Mondjuk gyurmázásnál 3 golyót csináljon, ne csak kettőt, meg ilyesmi. Nincs kedve, te ott vagy és vidáman vagy kedvesen vagy szigorúan még egy utolsót csináltatsz vele bármiből.


Meséket szereti? Vannak 2-3-5 perces mesék, azoknak is lehet növelni a hosszát. Mikor kilépne a helyzetből, egy utolsó bármire még tereld vissza bármilyen figyelemfelkeltő módszerrel.


Kifejezetten erre van a neurofeedback, pocoyot néznek, de csak akkor van rendes kép, ha koncentrál, méri az agyhullámokat. Talán 2 évest is vállalnak, nem tudom:)

2021. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek a hármassal, nehogy elvidd a Nevtanba! A fejem fogom ezektől az okos tanácsoktól, hol éltek, emberek?! Nincs fejlesztés ebben az országban, az összeomlás szélén áll az iskolarendszerünk, még az egészséges gyerekekkel sem tudnak foglalkozni, nemhogy akivel gond van!

A Nevtan, Szakértői Bizottság az oktatásügyhöz kapcsolódik, semmi köze az egészségügyhöz! Leírják, hogy gond van a gyerekkel, tessék fejleszteni, majd elküldik a gyerek óvodájába, iskolájába, ahol egyből látják a tanárok, hogy jaj, ezzel a gyerekkel gond van! Kb. ennyit ér, mert hogy fejleszteni nem fogják, mert tanár az nincs.

Szóval én is azt mondom, hogy vidd el egy gyerekpszichológushoz, bár ilyen kicsivel nagyon kevesen foglalkoznak. Bár őszintén, én még várnék, én 3 évesen vittem először a gyereket kivizsgálásra, és nem tudták megmondani, hogy mi a gond, leginkább csak annyi volt, hogy én nem tudok gyereket nevelni. Sajnos elég kevesen értenek az ilyen problémákhoz, sok ilyen ismerősöm van, és jól megszenvedték a sok "szakértőt", akik csak annyit tudnak, hogy jól lelkifurdalást keltenek az amúgy is aggódó szülőkben. Több ismerősöm hordta évekig a gyereket pszichológushoz, és hallgatta, hogy hol rontotta el a gyereknevelést, aztán évekkel később diagnosztizálták, hogy autista a gyerek.

2021. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Azért utolsó, mert a pszichológus nem orvos, hanem bölcsész, csak észt osztani tud, mivel bölcsész! PSZICHIÁTER az orvos és a neurológus!


Esetleg a pszichológiának van olyan ága, ami kifejezetten a fejlődésre megy rá, a klinikai szakpszichológus, na ESETLEG az lát valamit. Egy mezei pszichológus szrt sem tud a pszichés betegségekről, nem ismeri fel, pláne nem ilyen kicsiknél. Az orvosok ritkán, nevtanban gyógyped meg pszichológus dolgozik leginkább, azért szokták átvinni szakértői bizottsághoz, oda van kijelölve pszichiáter is, aki NÉHA bent van, amikor behívják, de akkor sem mindig és akkor sem dolgozik úgy, mint normálisan kórházi keret között!

2021. okt. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 8-as, köszönöm szépen a kioktatást. Azért nincs teljesen igazad. Egy pszichológus valóban nem diagnosztizál autizmust, de azt látnia kell, hogy a gyerekkel gond van, és akkor tovább kéne küldenie a megfelelő szakemberekhez. És nem azt kéne mondogatni, hogy jaj, hát elváltak a szülők, persze, hogy zakkant a gyerek. Nem lehet mindent arra fogni. Egyébként meg a Gyermekpszichiátrián, mint a neve is mutatja vannak orvosok is. Amikor én hordtam a gyereket, akkor úgy nézett ki a kezelés, hogy volt a kezelőorvos, és ő mondta meg, hogy ki foglalkozzon a gyerekkel, menjen csoportterápiára, vagy tanulásmódszertanra, vagy pszichológushoz.

És egyébként pont ezért írtam, hogy nem kéne a Nevtanba vinni a gyereket, mert ott általában gyógypedagógus és pszichológus van, és nincs orvosuk (amúgy nálunk éppen van egy). Szóval ha komoly a gond, nem veszik észre. Leírják, hogy kell a gyereknek egy logopédus, és ennyi. De ez nem oldja meg! Ezért nem oda kell vinni a gyereket.

2021. okt. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!