Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyszerűen nem bírom tovább,...

Egyszerűen nem bírom tovább, kikészít a gyerekem. Mit csináljak, hogy könnyebben menjen? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányom. Szeptember óta ovis, de csak délig van, meg folyamat beteg kb 3 hetet járt eddig.

Amióta ovis lett elviselhetetlenül viselkedik.

Az oviba természetesen minta kislány..

Itthon viszont szinte egész nap ordít hisztizik valamiért.

Ja, és még wcre, vagy fürdeni se enged, ha vele van az apja akkor se. Ha kimegyek ordít mint akit ölnek.

De mindenért.

Milyen zoknit vegyen fel, mit egyen, mit játszunk, minden játék dobálozásba majd orditásba torkollik. Kitalálja este 6kor hogy ő álmos és ordít. Akkor is ha aludhatna, persze ugyse alszik, akkor is ha nem.

Mindenben az ellentétjét csinálja mint amit kérek tőle.

Reggelente zokogva öltözik, visitva fésülködik.

Arcomba köpi az ételt. Boltba elszalad, felesel ja és természetesen ordít.

Nem tudom mit tehetnék, bántani nem igazán akarom de már megbolondulok vele.

Ugy érzem megbuktam mint anya, sokszor inkább a kezébe nyomom a tabletet azzal 15 percig csendbe van. De vágta már földhöz azt is.

Éjjelent 4x 5x kel, kiül a bilire kakálni csak hogy aludni ne keljen, persze nem kakil, de ilyenkor 20 percig is rajta ül.

Tudom sok a panasz de már nem tudok mást csinálni csak panaszkodni.


2021. okt. 26. 19:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
42%
Ütni-verni nem kell azért, pofozni és hasonlók, kivéve ha ezt akarod belenevelni hogy az erőszak megoldás.
2021. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
54%

Most kezdte az ovit, minden új neki, elszakadt anyától, aki full hisztériás és türelmetlen.

Te hogy éreznéd magad a gyereked helyében? Elárulom, ugyanúgy, mint ő. A gyereked szorong.

2021. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően teljesen normális az, amit csinál. Az oviban korlátok koze van szoritva, egesz nap viselkedni kell, igy amikor kiszabadul, minden energiajat es frusztraciojat rajtad vezeti le. Ezzel sincs gond, a probléma az, hogy nagyon eldurvult benne. Érdemes lenne fizikailag lefárasztani, illetve engedni, hogy levezesse a dühét. Egy mini trambulin, amin bent is ugrálhat sokat segíthet, illetve egy boxzsak is csodákra képes. Gyermekpszichiáter javasolta anno nekünk is hasonlók miatt és a gyerek nagyon sokat változott viselkedésben emiatt.

Megütni, vízzel locsolni értelmetlen, épp az ellenkezőjét éri el vele az ember.

2021. okt. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
27%

Soha ne usd meg, se pofon,sem mas modon.

Az nem megoldas,viszont nagyon sokat serul tole.

Irto kemeny idoszak lehet ez most nektek, tenyleg erdemes lenne nevelesi tanacsadoba vagyy csaladsegitobe elnezni vele.

Az elozo 6:49-es hozzaszolas tokeletesen leirta h miert viselkedik igy.

Meg azzal egeszitenem ki, hogy ha van rahatasod, kontrollald az oviban, hogy mennyi cukorral tomik. Bizony az is ratehet erre egy jo nagy lapattal.

2021. okt. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
16%
Köpd arcon te is kajával.
2021. okt. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
63%
Itt mindenképp szakember segítségét kell igénybe venni!
2021. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
80%
17, én felpontoztalak megint, mert szerintem teljesen igazad van.
2021. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
56%

Mi az, hogy üti-vágja, tépi az anyját meg leköpi? Olyan pofont adnék neki, hogy a fal adná a másikat!

A kisasszony nagyon nagyembernek képzeli magát. Ha 7 éves lesz, mi lesz? Kilöki az anyját meg az apját a házból, mert az iskolában kisebb korlátok közé fog szorulni? Most kezd el nevelni, mert később csinálhatsz akármit, semmi nem fog hatni.

2021. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
59%

9-esre nehogy hallgass. Kb. ezerszer leírtuk már a problémás gyerekek szüleinek, hogy a Pedagógiai Szakszolgálat semmit nem old meg!!!

Elemezzük a nevét: pedagógus. Nem orvos, nem pszichológus. Góygypedagógusok vannak ott, és az iskolai integráció elősegítése a céljuk. Én nem mondom, hogy rosszindulatúak, azt mondom, hogy jelenleg összeomlás szélén áll az iskolarendszer, és még a neurotipikus gyerekekre sincs ideje senkinek. Odamentek, leírják, hogy a gyerekkel ilyen-olyan gond van, és kiküldik a gyerek óvodájába, később iskolájába!!! Ha ott nincs gond a gyerekkel, ezzel csak veszíteni lehet. Kap egy beilleszkedési, tanulási és magatartászavar bélyeget, amikor is leírják az óvodának, iskolának, hogy szegény gyerekkel bánjanak kedvesebben. Elmondom, az alulfizetett, frusztrált pedagógusnak mi lesz erre a reakciója:

-Vidd el speciális iskolába!

-Ha nem gyógyszerezed be, ide be nem teheti a lábát!

-Én erre nem érek rá, nem ő az egyetlen gyerek az osztályban! Tudod te mennyi az én fizetésem?!

Nem viccelek, ezt mind az arcomba vágták.

Ha a baj nagyobb, vagy papíron "tényleges" segítséget szeretnének adni, akkor továbbküldik a Szakértői Bizottsághoz, ahol kap egy sni-kódot. Erre már elvileg kijár gyógypedagógus, tehát kap fejlesztést. Elvileg. Gyakorlatilag meg nem, mert nincs tanár. Ezzel viszont kb. egy életre elvágtad a gyereket a normális élettől.

A lányom sni-s. Soha az életben nem kapta meg a neki kiírt kedvezményeket. 4,6 volt az átlaga 7.-ben egyébként. Most nézegetjük a továbbtanuláshoz az iskolákat, és annak ellenére, hogy azt mondták nekünk, ha megvan a pontja, senkit nem érdekel már középiskolában, hogy sni-s-e, nem akarják sehova sem felvenni. Alapítványi sulit akartam neki, mert hogy azok jobbak, de mind a képembe vágja, hogy nem bírná elvégezni. Bizonyítványára, tudására senki sem kiváncsi.

Ki szeretné ezt a gyerekének?

Vidd el egy gyerekpszichológushoz, a kórházban, vagy magánban, ha azt gondolod, hogy gond van. Az egészségügyi intézmény, és titoktartásra kötelezettek. De semmiképp sem a Pedagógiai Szakszolgálathoz, mert azonkívül, hogy megírják az iskolának, óvodának, hogy gond van a gyerekkel, segíteni nem fognak.

2021. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Mikor jó a kedve, vagy 2 hisztiroham között teljesen normális 3 éves.

Megért mindent, folyékonyan beszél, szeret táncolni, énekelni, verset mondani.

Az oviban sincs vele gond, mondjuk sokat nem jár mert mindig beteg :/


Gyermekpszichologusra én is gondoltam, csak higy kiderüljön mi a gond, hol rontottam el, vagy mit kellene másképp csinálnom.

Szerintem amugy nem beteg meg ilyenek mert csak velem csinálja ezt, esetleg néha az apjával, de senki mással. Mindenkivel szófogadó, igazi aranyos kislány. Akkor válik ilyenné mikor kettesbe maradunk.

De akkor kb rögtön.

Ez a borzasztó ragaszkodása is az ovi óta van, addig elvolt, most van hogy 2 órát az ölembe ül.

Sosem volt az az anya matrica tipus,na most az lett. Ha nem azt csinálom amit akar rögtön ordit. Kimondottan utálja ha eszek és ő épp nem éhes.

2021. okt. 27. 21:36
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!