Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyszerűen nem bírom tovább,...

Egyszerűen nem bírom tovább, kikészít a gyerekem. Mit csináljak, hogy könnyebben menjen? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányom. Szeptember óta ovis, de csak délig van, meg folyamat beteg kb 3 hetet járt eddig.

Amióta ovis lett elviselhetetlenül viselkedik.

Az oviba természetesen minta kislány..

Itthon viszont szinte egész nap ordít hisztizik valamiért.

Ja, és még wcre, vagy fürdeni se enged, ha vele van az apja akkor se. Ha kimegyek ordít mint akit ölnek.

De mindenért.

Milyen zoknit vegyen fel, mit egyen, mit játszunk, minden játék dobálozásba majd orditásba torkollik. Kitalálja este 6kor hogy ő álmos és ordít. Akkor is ha aludhatna, persze ugyse alszik, akkor is ha nem.

Mindenben az ellentétjét csinálja mint amit kérek tőle.

Reggelente zokogva öltözik, visitva fésülködik.

Arcomba köpi az ételt. Boltba elszalad, felesel ja és természetesen ordít.

Nem tudom mit tehetnék, bántani nem igazán akarom de már megbolondulok vele.

Ugy érzem megbuktam mint anya, sokszor inkább a kezébe nyomom a tabletet azzal 15 percig csendbe van. De vágta már földhöz azt is.

Éjjelent 4x 5x kel, kiül a bilire kakálni csak hogy aludni ne keljen, persze nem kakil, de ilyenkor 20 percig is rajta ül.

Tudom sok a panasz de már nem tudok mást csinálni csak panaszkodni.


2021. okt. 26. 19:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%

Az arcba köpésnél kevertem volna le egy pofont. Tudom hogy a mostani szülőknél az a divat, hogy a gyerek szent és sérthetetlen, és akármit csinál ha még rossz is, az gyönyörűség, hát nálam ez nem lenne.


Gondolom mindent megengedtél neki, és nem volt következménye a tetteinek. Ha tetszik ha nem amit leírok, de én bizony megmutatnám ki az úr a háznál. Ne félj az első nyakas után viselkedne. Jah, a lepontozásokat majd leszarom.

2021. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Az ovi előtt minden oké volt?
2021. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Nem mondom hogy ovi elött minta gyerek volt, de fele ilyen kezelhetetlen volt kb mint most.

Tudom hogy én csesztem el. De olyan is volt hogy a kezére csaptam és nekem jött csapott vágott. Szoval az sem volt megoldás.

2021. okt. 26. 20:07
 4/36 anonim ***** válasza:
75%
Pofont adj vagy nyakast. A kézre csapás semmit sem ér. Nem rosszindulatból írom ezt, én is egy elkényeztetett gyerek voltam, és ha nem viselkedtem, bizony anyámtól repült a nyakas, volt hogy apámtól is amikor lehülyéztem. Ember lett belőlem, és visszanézve, többet érdemeltem volna.
2021. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%

A kerdes az, hogy TE hogyan kezeled azt, amikor uvoltozik.

En pl. Szo nelkul, megcsak ra sem pillantanek addig, amig vissza nem vesz magabol.

2021. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Próbáltam a vigasztalást. Ilyenkor felveszem de nem kapja meg amit akar, ugyanugy ordít esetleg tép rugkapál.

Ha nem veszek róla tudomást ugyanez. Odajön és tépi a ruhámat, van hogy saját magát is.

Van hogy már én is ordítok ez se használ.

Ami használ kicsit ha bezavarom az ágyába, akkor 5 perc alatt megnyugszik de negyed óra mulva kezdibelölről.

2021. okt. 26. 20:21
 7/36 anonim ***** válasza:
97%

Lehet az a probléma,hogy eddig róla szólt minden. Gondolom nincs testvére. Az oviban pedig osztozik az óvónénik figyelme,ami neki rosszul esik,és otthon vezeti le a feszültségét. Meg kell tanulnia szocializálódna.

Amúgy nekem egyszer volt hisztiroham,akkor pofon öntöttem a lányom egy kis pohár vízzel. Nekem bevált,de persze mikor lenyugodott, megbeszéltük hogy mi a probléma.

Kicsi a gyerek,de nem hülye. Oka van annak,hogy így viselkedik. Te vagy az anyukája,neked kellene rájönnöd,hogy mi történt vele. Máshogy nem,kérdezd meg az óvónénit,vagy vidd el nevelési Tanácsadóba.

2021. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is van két kisfiam, és ha úgy viselkednek, bizony én is oda csapok. Pofon még sosem volt, de a fenekükre, kezükre van hogy rácsapok, volt már nyakas is. Ha így folytatod, kérdező, csak magadnak artasz, a későbbiekben sokkal nehezebb lesz vele. Én az ilyen kaja köpködes miatt bizony már úgy szájba vertem volna, hogy össze sz@rta volna magát.
2021. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
61%

Amikor jókedvű, akkor nagyjából szót lehet vele érteni? Annyira, mint egy 3 évessel általában?

Ha nagyon az átlagtól eltérőnek látod a helyzetet, vagy elviselhetetlennek éled meg, hívd fel a pedagógiai szakszolgálatot, ahová tartoztok. Kb járási szinten van a legközelebbi. Ha szerencséd van, rugalmasak és segítőkészek. Ajánlhatnak fel gyermekpszichológusi vagy fejlesztői vizsgálatot (tulajdonképpen csak beszélgetnek a gyerekkel és nézik a viselkedését, nem valami gyerekkínzás). De ha nem, akkor is biztos tudnak tanácsot adni, hogy hová fordulhatnál.

Nem ijesztgetni akarlak, én csak az éjjeli keléseket furcsállom, a többi bele is férhet a nagyon hisztis gyerek fogalmába.


Az én gyerekem ritkábban őrjöng (de akkor durván), inkább rinyálós, de azt is marha idegesítően tudja. Nálunk az válik be olyankor, ha kiviszem 1-2 órára. Odakint mindig kisimul, elsétálgat az utcán, eljátszóterezik, sokkal jobb. De ő csak egy gyerek az ezer féle közül. 🤷‍♀️


A pofozást, nyakonvágást én is mellőzném. Csak frusztráltabb lesz tőle, ráadásul ennyi idősen pont inkább azt tanulja belőle, hogy ő is csapkodjon mint egy vadállat, ha valami nem tetszik. Nem kell pátyolgatni a hisztiért, de primitív állatnak lenni sem kell.


Én ha nagyon nem bírom az őrjöngő hisztit, kicsukom a szobából (vagy be). Attól teljesen kiborul, nekem meg legalább jut egy kis csend. Nekem ez a szenvedés kielégíti a bosszúszomjam (mégsem bántottam), a gyerek megkapja tőle a sokkot, ami átlendíti a mélyponton. Mikor kicsit lehűtött fejjel ismét rányitok, ő már kétségbeesett. Megfogom, odahajolok az arca elé, és komoly, de kérő hangon megkérdezem, hogy "abbahagyod?" Hüppögve bólogat és lassan megnyugszik. Véletlenül fedeztem ezt fel, sosem gondoltam volna. A "hagyd abba!!!" nem működött. A fenyegetés nem működött, az üvöltés, az agresszió, megfélemlítés, erőfölény fitogtatása nem működött. De a nyugodt, kérő, egyenrangú "abbahagyod?" igen. Nála legalábbis. Sokszor a kicsukós rész nélkül is.

2021. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
47%
Az én lányom is hisztis volt az ovi elején. Nem szabad verni, csak nem kell vele törődni (már otthon, mert máshol nem lehet nem törődni vele). Ahogy beszokott az oviba a lányom, a hisztirohamok is csitultak. Az oviban meg jó volt, inkább sírdogált csak, ha valami nem tetszett. Nagy változás oviba járni, ha előtte otthon volt. Légy türelmes, de nagyon határozott. Amit nem szabad, azt nem szabad. Ha fel kell venni a sapkát, akkor fel kell venni a sapkát. Nagyon nehéz, sok türelem kell hozzá, éreznie kell rajtad a határozottságot.
2021. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!