Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet kezelni egy 3 évest?

Hogy lehet kezelni egy 3 évest?

Figyelt kérdés

Teljesen kész vagyok már. Nagyon hisztériás, alapból is nehéz természetű, egyszerűen már nem tudom kezelni. Teljesen kivagyok már ettől. Konkrétan pánikrohamom lesz ha már ki kell mozdulni vele. Mindig is következetes voltam vele, büntettem. Hiszti közben lehetetlen megbeszélni vele. Ha valami mást ajánlok egy dolog helyett az sem jó.

Úgy érzem megbuktam anyaként, fogalmam sincs mit csináljak :(


2021. okt. 28. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem buktál meg anyaként.

A leírásod nem túl konkrét, de nagy általánosságban annyit javasolnék, hogy hisztiroham közben ne akarj vele beszélni. Én mindig elmondom neki, hogy majd ha lenyugodott, akkor megbeszéljük. Volt, hogy fél órát vergődött, majd odajött, hogy megnyugodott, beszélhetünk. Az én fiam is 3 éves.

Azt szokták mondani, hogy ezt az időszakot túl kell élni. Türelem és következetesség.

2021. okt. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Off

A soha nem akarok gyereket típusú nők csak önigazolásért járnak ebbe a topikba🤔

A fantasztikus gyereknélküli életedet tényleg ezzel töltöd h ide írogatsz?

De jó is lehet 😂

2021. okt. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, mivel ő jól el van gyerek nélkül, az a hobbija, hogy arról olvasgat, milyen az élete annak, akinek van. Mert az övé nem tök üres nélküle...


Amúgy nem a gyerek az élet értelme, de egy nagyon fontos része! Akár bevallja magának valaki, akár nem. Könnyű? Nem. Fontos? Igen!


Amúgy pedig egy 3 éves nehéz eset, akárhogy is nézzük. A gyerek egyik nagy igénye a figyelem. Ha nem kapja meg, mindent megtesz érte. A hiszti is egy ilyen dolog. Azért csinálja, mert érvényesíteni akarja az akaratát és figyelmet akar. Nem tudja kontrollálni, ezt fontos megértened. Én itt buktam el, hogy azt éreztem, hogy direkt szivat. Pedig arról van szó, hogy ő nem tudja, mit érez, nem tudja kontrollálni, befolyásolni, végigmegy rajta, mint egy mozdony. Ki kell várni, hogy elmúljon, addig is mondogasd magadban, hogy nem tudja, mit és miért csinál, igazából ő sme érzi magát jól tőle, csak nem tudja kezelni az érzéseit. Ezen úgy gondolom, semmi sem segít, csak az idő és a kitartás. El fog múlni és túl lesztek rajta, egy év múlva olyan álomszerű lesz, hogy most még el sem hiszed! Mert a kemény korszakokat mindig egy kis pihenés követ, aztán majd jön a következő menet! ;)

2021. okt. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
79%

Ne momdj ilyet, jó anya vagy!

A hiszti ellen a legjobb, ha nem foglalkozol vele és ezt valamelyest érezteted is vele. A hiszti egyfajta olyan reakció részéről, amellyel minden áron az ő igazát akarja kiharcolni.

2021. okt. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Átestünk mi is ezen. Borzasztó volt.

Ki kell ismerned, hogy milyen eszközök lehetnek hatásosak. Szobába küldeni lenyugodni, megölelni, hangosan énekelni kezdeni a kizökkentés miatt vagy más.

Ne add fel. 4 éves korára biztosan komolyodni fog már. Utólag majd látod, hogy milyen gyorsan mennek ezek az időszakok.

Maradj következetes, viszont az eszközt ismerd ki, hogy mi használ!

Az is lehet hogy hagyni kell dühöngeni az udvaron, játszón. Lehet sok energiája van. Te látod.

2021. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!