Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet egy 12éves fiú...

Hogyan lehet egy 12éves fiú gyereket jobb útra téríteni, úgy hogy nem kapott nevelést kiskorában?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem, most még 21éves pasi vagyok, majd csak 5-6év mulva akarok eggyet.


A lényeg, hogy mához 1héttel ezelőtt össze jöttem egy nővel, akinek van egy 12éves fiú öccse... aki tényleg semmiféle nevelést nem kap... anyja reggeltől estig dolgozik hétvégente is, apja meg nem él velük... 12éves létére dohányzik, és van hogy szeszes italt is fogyaszt...

Mivel nem az én gyerekem ezekkel nemis igazán foglalkozok...

Engem inkább az zavar, ahogy a barátnőmmel beszél, és viselkedik néha... ez a barátnőmet is zavarja, de ő nem tud ellene mit tenni...

Hogyan lehetne az ilyen gyerek fejével beszélni? Fizikailag nem fogom bántani, mivel egyrészt kiskorú, másrészt nem az én gyerekem.

De nincs valami hatásos módszer arra, hogy fizikai tetlekességek nélkül jobb útra tereljem?


2021. nov. 16. 21:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy elég gyakran úgy bánik a barátnőmmel, és beszél vele, mint egy kutyával
2021. nov. 16. 22:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ide következetesség kellene, az hatástalan, ha "beszélsz a fejével".

Ez nem a te problémád, nem is tudod megoldani. Ez a szülei feladata lenne, de ha b.sznak rá, akkor ha a fejed tetejére állsz, sem fog változni semmi.

2021. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
1 héttel ezelőtt jöttetek össze, és már nevelni akarod az öccsét? Szerintem maradj ki ebből.
2021. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegyél semmit, nem a te dolgod.
2021. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
15%
Katonai suli.
2021. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom kérdező, ha téged személyesen nem érintenek a kellemetlenségek, akkor hagyd a srácot, ne akard nevelni se most, se később.

Nálam volt ilyen eset, az exem kisöccse (11) egy pofátlan kis hülyegyerek volt, pedig mindig kedves voltam vele. Ő kutyába se nézett engem, folyton a bátyján akart lógni, menni vele mindenhova. Nem tudtunk egy strandra elmenni, mert totál kiborult a kissrác,hogy őt miért nem visszük. Engem lek.vázott, mert épp rövid szoknya volt rajtam, meg folyamatosan röhigcsélt mindenen amit mondtam, stb.

Én nem neveltem, csak mindig szóltam a bátyjának, hogy állítsa le. Egyetlen egyszer szaladt el velem a ló, hogy helyretettem a gyereket, onnantól elkerült.

2021. nov. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, az ilyenek kiuillanak. Ha otthon így viselkedik, nem fogja elviselni a kötöttségeket.
2021. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkivel úgy lehet beszélni, ahogy hagyja.

Ez nem most kezdődött. A nő hagyta idáig elfajulni.

Vele kell beszélgetni, nem kell megvédened egy 12 éves gyerektől.

Ha ő nem képes saját maga helyre rakni, akkor erről érdemes gondolkodnod!

2021. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%
A nadrágszíj csodákra képes
2021. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Alig egy hete vagytok együtt a barátnőddel, de már rendszabályoznád a tesóját? 😂 Az igen. Amúgy a párodnak kéne (kellett volna) erélyesen fellépnie a kis xarossal szemben, nem az új dugópajtijának.
2021. nov. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!