Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Neurofeddback-el kapcsolatosan?

Neurofeddback-el kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Mire jó? Kiknek használ? Figyelemzavarra is jó?

Köszönettel



2021. nov. 20. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan le leszek pontozva, de szerintem kamu.

Nekem is ajánlgatták. Volt olyan ismerősöm, akinek a gyerekét magatartászavar miatt már két iskolából kirakták, magántanuló lett, küzdöttek a harmadik sulival. Ő hordta a gyereket, és esküdözött, hogy mennyire jó. De mire jó? Látott bármi változást a gyerekben? Mert amilyen sztorikat leírt, én nem láttam változást. Ha meg mégis egy kicsi történt, az simán lehetett az életkori érés miatt is.

Javaslom Vágó István: Vigyázat! Csalók című könyvét.

Én felhívtam egy ilyen nőt vagy 5 éve, mert nekem is hiperaktív a fiam. Fél éves kezelést javasolt, és akkor lett volna 360.000 Ft az egész mutatvány. Megkérdeztem, hogy vállal-e bármi garanciát arra, hogy használ.

Erre a következő volt a válasz:

-Ha gyógyszert szedsz, arra sincs garancia. (Aha, de bizonyított orvosi kutatások állnak mögötte, engedélyeztetve van, évek óta használják, és mondjuk nem 300.000 Ft egy doboz Ritalin.)

-Több millió forintért vette a gépet, Svájcban tanulta a technikát (hiszem, ha látom), nem lenne hiteles, ha olcsóbban adná.

Vágó István pont erről beszél, az emberek azt hiszik, ha valami nagyon drága, akkor az biztosan használ. Hát, nem tudom. Én reálisan alkalmanként 2000-3000 Ft-ot fizettem volna érte maximum. Akkor jártunk logopédushoz 2500 Ft-ot kért érte a csaj, és szerintem jobban megdolgozott a pénzéért.

2021. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom. Mi jártunk, mert az ember mindent megtesz a gyerekéért, mi is jártunk. Egy nagy humbug.


Ami valóban használt az az iskolaváltás és egy isteni jó pedagógus, szeretet és odafigyelés és rohadt sok türelem.

2021. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi még csak nemrég kezdtük, de én kisebb változásokat már észreveszek.
2021. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván. Placebo-ról hallottál? A tikk-takk is gyógyíthat.
2021. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam, de az 5 éves gyerekem nem :)
2021. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, akkor tudod mi történik. Attól, hogy nem tudja mi az, az elvárást érzi, ahogy azt is hallja, ahogy a feje felett beszélgetnek róla. A gyerek egyetlen vágya a megfelelés.
2021. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez egy kicsit sarkított :) Nem vitázni jöttem, nálunk úgy néz ki, működik. Én azt mondom, érdemes kipróbálni, maximum ha nem tapasztaltok változást, abbahagyjátok.
2021. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat de pontosan mire jó? Stimulál? Fejleszt?
2021. nov. 20. 18:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Stimulál. " Az agyműködés optimalizálása, tökéletesítése az agyhullámok monitorozásán és azok kognitív befolyásolásán alapszik. A fejtetőn elhelyezett szenzorok és egy készülék segítségével a szakember nyomon követi a számítógép kijelzőjén megjelenített EEG-jeleket, és amennyiben nem az elvárt hullámok mintázata rajzolódik ki, úgy a képzett tréner beállításokat végez. Az emberi agy számos probléma, pszichés megbetegedés esetében az elvárttól eltérő agyhullám-mintázatot mutat. A neurofeedback terápia során az eltérő agyhullámok amplitúdójának csökkentését vagy növelését segítjük, hogy a problémák megszűnjenek, és az agy működése harmonikussá váljon."
2021. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. nov. 20. 19:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!