Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20hós kisfiú miért fél ennyire...

20hós kisfiú miért fél ennyire a társaitól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tök ki vagyok már akadva utálom, hogy ekkora stressz mami vagyok.. De az lenne a kérdésem, hogy 20hós kisfiam ha már csak megszólal mellette egy vele egykorú vagy kisebb gyerek teljesen kiborul, szinte látszik a félelem pánik rajta és sír amíg el nem kerül onnan a "forrás". De eddig nem volt ilyen gond mindig tök közvetlen volt és egyik pillanatról a másikra történt ez. Lehet esetleg a második hullámos szeparacios szorongás miatt van?


2021. nov. 20. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom erre nevelted, mindig mindentől óvtad...nem vitted társaságba
2021. nov. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez változó ekkora gyereknél, lányom néha mindenkivel haverkodott, de olyan is volt, hogy félősen elbújt a lábam mögé.
2021. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert 20 hónapos gyerek. De lehet sose lesz extrovertált. És? Akkor már nem a gyereked?

Személy szerint nekem sokkal idegesítőbbek a rámenős, pofátlanul más képébe bemászó kisgyerekek és mellettük a büszkén mosolygó anyuka, aki képtelen felfogni, hogy a túlzott "barátkozás" taplóság.

2021. nov. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Hú 2-es, ezt a segítőkészséget. Nincs ilyen összefüggés, kérdező, nehogy elhidd. Az én gyerekem egyéves koráig nem volt egyáltalán gyerektársaságban (nem direkt), de kezdeményező, szociális kisgyerek lett belőle.

Azt tippelném, hogy vagy történt valami, amit egy másik gyerekhez köt, és nagyon rossz emlék neki, de a trauma elmúltával felenged, vagy szeparációs szorongás, ami szintén elmúlik idővel. Fontos, hogy próbáljatok beszélni erről, ha már tud beszélni, és ne legyen belekényszerítve ilyen helyzetbe.

2021. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Miért van az, hogy az átlag negatív tulajdonságnak tartja, ha egy gyerek nem akar rögtön mindenki nyakába ugrani? Inkább megfigyel, távolról szemlélődik, kivár, tartja a távolságot?
2021. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5ös köszi az emberiséget :)

Baba kora óta mindenhová jött/jön velünk és mindig élvezte is a nyüzsit, embereket. Bármilyen problémája lenne én úgy is szeretném egyszerűen csak egy aggódó első gyerekes anya vagyok ebbe a köcsög szemètkedő emberekkel teli világba és csak a legjobbat akarom neki. Számomra csak azért tűnt aggasztónak, mert ő nem csak el bújik vagy szemlél, hanem látszik rajta a félelem, sírás. Természetesen nem hagyom abba a szituba vergődni mielőtt azt is kitalálja valaki.

2021. nov. 21. 09:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom konkrétan menekült a gyerekektől. Nem csináltam belőle problémát. Elmúlt 2 mire egyáltalán közelebb merészkedett, de még akkor sem játszott velük. Majdnem 4 volt mikor kezdte az ovit. Még akkor is félszeg volt. Ha pár gyereknél többen voltak a játszón inkább eljöttünk. Pont elég volt neki az oviban a nyüzsi.

Öccse is csak egy hajszálnyival társaságibb típus.

2021. nov. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na igen júniusban érkezik tesó és csak remélem addig megbèkè vagy legalábbis tesó felé másképp fordul mint az idegen gyerekekhez.
2021. nov. 21. 09:58
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Készülj akkor, hogy ahogy megérti, hogy tesó lesz, ez romolhat, fenyegetve érzi a pozícióját. (5ös voltam)
2021. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!