Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért lehet az, hogy a 15 hós...

Miért lehet az, hogy a 15 hós lányom nem akar se a saját kezével/ se kanállal enni?

Figyelt kérdés

Volt esetleg valakinek hasonló problémája a gyerekével? Ha igen, mi volt a megoldás?

A védőnő már egy ideje kérdezgeti, hogy kanállal próbálkozik-e a gyerek enni, de nem hogy kanállal, még kézzel sem visz semmit se a szájához. Az ételt ugyan kézbe veszi, de csak morzsolgatja, piszkálja, majd eldobja. Ha kanalat adok oda, azzal is ugyanez.

Étkezéseknél ott eszek előtte, mutatom hogyan kéne, valamint odairányítom a kezét a szájához, de egyáltalán nem akar utánozni.

Egyébként se rágókát, se játékokat, soha semmit nem akart a szájához venni.



#15 hónapos #Nem eszik önállóan
2021. nov. 26. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nem éhes? Tudja, hogy mindig a szájába adod az ételt, ezért nem is próbálkozik? Csak tippek.
2021. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én először a száraz ételekkel kezdtem. Kis peksuti darabka, ilyesmi. Én is etettem, meg tettem a kezébe, hátha nem dobja el. Ha eldobja, hát istenem, adtam másikat. Vezettem a szájához a kezeit benne a kajával.

Nap közben tettem pár darabka csipszet vagy mi az, pufit azt asztalra ami mellett gyakran elmegy, hátha el eszi. Végül valahogy, csak élvezte, és onnantól már evett kézzel. Kanállal még mindig nem eszik, bár hozzá tennem, az enyém beteg, másban is le van maradva nem csak az önálló étkezésben

2021. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy leszoktattad róla? 6-7-8 hónaposan hagytad, hogy önállóan egyen? Ha nagyon sokáig csak te etetted, akkor több idő kell, hogy újra rájöjjön hogyan kell.

Amúgy csak legyél türelmes, nincs gond.

2021. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Passz. Nálunk ugyanez van, még a kor is stimmel. Addig jutottunk, hogy egyedül a kukit önállóan eszi, de a világon semmi mást. Talán háromszor még szájába vette a kenyér héját. Konkrétan soha semmit nem vesz a szájába, simán lehetne mellette hagyni a földön bármit, tuti nem eszi meg.


A kanalat megfogja, a szájába képes venni (tehát ismeri a mozdulatot), de csak poénból, ha kaja van rajta akkor nem érdekli csak a pacsálás és koszgyártás. Próbáltam éhesen, jóllakva, félig jóllakott állapotában. Együtt eszünk, megetethet, meg is teszi, de magát semmiképpen. Szerintem éhen halna egy tányér kaja mellett...


Intellektuálisan és finommozgásilag tökéletesen rendben van, ceruzával vonalat húz, kirakózik, formabedobót megcsinál, riglit kipiszkál, mágneseket pakol, duplozik...


Én várok, hátha megjön a kedve, csak nem fogom én etetni húszévesen is. Amúgy nagyon jó evő, mindent is megeszik, szól ha éhes.

2021. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez olyan fura. De nem az eves miatt, hanem hogy semmit nem vesz a szajaba. Pedig ilyen korban a kisgyerekeknel ez eletkori sajatossag. Tenyleg mindent a szajukba raknak.
2021. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ötös, én is így tudom, ezért furcsa nekem is, hogy az enyém nem csinálja. Igazából soha nem volt olyan időszaka, amikor mindent a szájába vett, max öt-hathónapos korig. Amire kíváncsi, azt kézbe vette és nézegette.


#4 vagyok

2021. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ami tippeket kaptam, kipróbálom majd, bár az hogy kipakolok pufit a kisasztalra már megvolt, az eredmény az volt, hogy mikor ott voltam elvárta, hogy adjak neki :)

Egyébként felvette ő is, elhordozgatta, majd a lakás különböző pontjain eldobálta, de bele egyikbe se harapott önállóan. Egyébként mindent eszik, nem válogatós, de csak ha én adom neki.

És igen, én is azért írtam ki a kérdést, mert azt gondolom olyan alap dolog, hogy egy gyerek kb mindent meg akar kóstolni és a szájába gyömöszölni, hogy azt gondolom vmi nem okés a gyereknél. Szeretnék valahogy segíteni neki, de nem jutunk egyről a kettőre már egy jó ideje. Aggódom, hogy ebből valami baj lesz, bár egyelőre se a védőnő se a gyerekorvos nem mond erre különösebben semmit, tanácsot se tudnak adni igazából. Kb annyit csak, hogy minta kell neki és talán majd belejön. Viszont nem szeretnék csak tétlenül várni és oda kilyukadni pár hónap múlva, hogy valami kódot aggatnak rá vagy hasonlók.

Első gyerek, lehet túlaggódom és türelmesnek kellene lennem, de jelenleg minden napom azzal telik, hogy ezen rágódom.

2021. nov. 26. 17:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent nekunk is volt ilyen idoszakunk kb 8-9 honaposan, hogy amit adtam neki nem igazan akarta megfogni, elhuzta a kezet vagy csak ledobalta. A pufit is, kekszet elvarta, h en adjam, etessem. Engem ez frusztralt, talalkoztunk a baratnomekkel, akinek a fia siman ette mar ezeket kezzel, viszont maszni nem volt hajlando, az en fiam mar reg maszott. Vicces, de par nap elteltevel a fiam elkezdte megfogni a pufit, a fia meg elkezdetrt maszni :D En is mindig mutogattam neki, hogy kell berakni a szajaba, mondtam neki mindig, vegul sikerult es azota is kezzel eszik zoldsegeket, tesztat stb. Ja es szornyu evo volt 7 hos koraig, a darabos etelek hozott attorest, illetve az, hogy allandoan velem evett. Magam melle huztam a szeket es kipakoltan az asztalra a dolgokat es ezaltal lett erdkelodobb es ugyesebb is. Azota mindent esziky kiveve a halat, az nem izlett neki :D
2021. nov. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Repülővel próbáltad már?
2021. nov. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Eperlekvár8 ***** válasza:
Szia Nekem is detto a fiam. Nekünk már a szoptatássalbis gondok voktak nyaki háti hipotinia Most 21 hónapos de csak most hogy elkeztük a bölcsit kezd érdeklődni a kanál orant harapni ragni semmit se kézzel.most keztük a vizsgalatokat a korai fejlesztőbe
2021. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!