Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiús anyukák,valóban nehezebb...

Fiús anyukák,valóban nehezebb a fiú gyermekkel? Nyugtassuk meg egymást anélkül hogy vitáznánk.

Figyelt kérdés

3 éves fiam úgy gondoljuk elég sok butaságot vagy mondjuk úgy fusztráló dolgokat csinál..elöszőr is nehezen figyel arra amit mondunk. Vagy olyan mint akit nem is érdekel.Boltba nemlehet vele bemenni az nélkül hogy ne futkozna el esetleg ne hisztizne be valamiért.Itthon is pl olyan akaratos hogy szerintünk túlzás. Tudom tudom ebbe a korszakba van és stb..mégis úgyérzem totál kiégtünk mellette.Lányom egy áldás volt hozzá képest..

Ha valami nemúgy van ahogy elképzeli eladja az egész lakást de még a várost is szerintem úgy ordít,őrjöng.

Eszement érdekes rigolyái vannak,pl wcbe nyúl és úgy akarja a wc papírt lekotorni,vagy belehajol a wcbe..rászólunk kinevet.

Jelenleg ott tartunk hogy a gyermekpszichológiára járunk ez lesz a 2.alkalom. De ott is csak pislog a hölgy tőle már.. kicsit elvagyok keseredve már hogy sose lesz jobb,könnyebb talán..örökké ez a pörgés marad?:( Az a baj a 6 éves lányunk is sajnos néha úgylátjuk "menekül" előlle azzal hogy inkább egyedül akar játszani. Én tényleg már annyi könyvet,fórumot olvastam de "úgyérzem egy kelepcébe vagyok ahonnan nincs kiút" . Megnyugtat mikor más anyukák is elmondják hogy náluk mik zajlanak..mert olyankor úgy érzem nemvagyok egyedül. De mikor a boltba vagy az utcán néznek ránk tágas szemekkel mert úgy ordít a gyerek és nemjutunk vele semmire háth elég idegesítő tud lenni..


A másik dolog hogy éjjelente van hogy járkál hozzánk. 1x esetleg 2x pisilünk oké,de utána is van hogy hajnalig képes futkozni mert ő nem alszik. Elég fárasztó már..:(



#szófogadatlanság #megnyugtatás #Nem alvás,éjjeli futkozás #Aktív gyerek #Hiszti,akarat
2021. dec. 2. 03:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagyok a veres hive de egy anyai pofontol en is egybol vigyazba altam :D
2021. dec. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

4 lányunk van, annyira más személyiségek, hogy ha nem lenne ugyanolyan arcberendezésük, senki nem hinné el, hogy testvérek. A legnagyobb kb annyira “zavaró”, mint egy szobanövény. Imád pepecselni mindenféle rajzolással, gyurmával, kirakóval, órákig elvan csendben bárhol, ha kap valami ilyesmit. A második egy vadállat, tör-zúz, nem tud rendesen beszélni, csak kiabálni. Egy tündérbogyó egyébként, a lelke talán neki a legcukibb, de bűn rossz. 😄 A kicsik ikrek, ők az átlag kislányok, tudnak csendben is lenni, de néha kattan valami és akkor totál bolondok.


Bátran kijelenthetem, hogy semmi köze a nemnek a viselkedéshez. 😊

2021. dec. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
Kettes remelem erzekeled hogy a Te leirasod es a kerdezo problemaja kozott hatalmas a kulombseg
2021. dec. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
A kérdés a nemekre vonatkozott, éppen azt írtam én is, hogy semmi köze a nemeknek a viselkedéshez… a kérdező gyerekének biztosan van valami idegrendszeri problémája, de a kérdés nem ez volt.
2021. dec. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

A mi egyik fiunk is hasonlóan pögös, 9 éves, ő ADHD-s. Nem poénból zizeg állandóan, ez nem az a kategória, amit csak neveléssel meg lehet oldani. Van egy barátnője is aki szintén ADHS-s. Ugyanúgy pörög mindkettő. Szerintem nem a gyerekek nemén múlik.

Bocsánat, hogy ezt mondom, de a pszichológus ilyen szinten nem ér semmit. Pszichiáterhez kellene vinnetek, ő tud esetleg diagnózist is mondani. A pszichológus majd ott tud segíteni és akkor, amikor a gyerek már tud vele beszélgetni. A fiunk is jár egyhez, mert neki is segítség kell, hogy önmagát és a környezetét összehozza, megértse, hogy sokan miért reagálnak rá úgy ahogy stb.

Lehet, hogy a fiatok csak eleven, de lehet, hogy nem.

Ha van valami probléma, ha nincs, akkor is, legalább tudjátok, hogy merre haladjatok tovább.

2021. dec. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
A kérdésre válaszolva csak: fiam is és lányom is van. A lányom mégis elevenebb, hangosabb a fiamnál. Sokszor a fiam inkább elvonul a másik szobába előle és csak 15 perc után jön ki (legkevesebb). Kérdező, ha megengedsz egy megjegyzést: jól teszed, hogy elindultatok vele szakemberekhez, még akkor is, ha csak egy ilyen nagyon eleven gyerekről van szó és nem valami idegrendszeri fejletlenebbségről. 🙂
2021. dec. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem függ össze azzal hogy milyen nemű.


Az én fiam egy áldott nyugodt gyerek.

Tény hogy szaladgál, mintha egy felhúzott búgócsiga lenne vagy duracel nyuszi, DE nem sír, ritkán hisztizik (eddig legalábbis) ha menni kell valahova, akkor tudunk menni, nyugodtan alszik, ha azt mondom nem, akkor nem dacol sokat, csak sunnyogva próbál megkerülni, de alapjáraton mindenki mondja hogy eleven mozgásügyileg, haláli nyugodt természettel.


Lehet sportoló lesz 😃

2021. dec. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

Az égvilágon semmi extrát nem olvastam a soraidban.

Ez egy 3 évestől normális. Valószínűleg szimpla dackorszak, amit az első gyerek kihagyott és ezért egy kicsit "elharapózott", mert nem kezeltétek megfelelően.

Az lenne nem normális, ha egy 6 éves csinálna ezt. Nálunk pont ez a helyzet, és ő lány.

Vele együtt a 3 éves öccse is impulzív korszakát éli, borzasztó hangosak együtt és a kicsi is mindennel bepróbálkozik, de a nála működik a következetesség.

2021. dec. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
Ennek nincs köze a nemhez, mi a lánnyal éljük át a poklot minden nap, míg a fiút szinte észre sem lehet venni
2021. dec. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Ez tényleg nem a nemtől függ. A lányom is ennyi idős és nagyon hasonlít a viselkedése a fiad viselkedéséhez. Van egy 11 hónapos öccse, igaz ő még kicsi, de teljesen máshogy viselkedik, mint amikor ennyi idős volt a lányom. Sokkal nyugodtabb természetű. Ilyenkor már a lányom a hiszti jeleit mutatta, míg nála egyelőre nincs ilyen.
2021. dec. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!