Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek mitől lehet ilyen...

Szerintetek mitől lehet ilyen a kisfiam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy másféléves kisfiam (21 hónapos) aki nem beszél,ha mondok.neki valamit nem csinálja nem hozza oda nekem, nem eszik magától a kezébe semmi ételt nem vesz pedig amikor kisebb volt akkor mindig fogta az ételeket és ette. Szerintetek valami baja van a kisfiamnak?

2021. dec. 2. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik legjobb barátunk (mára neves sebészorvos) három éves koráig gyakorlatilag nem beszélt... Aztán megeredt a nyelve. :)


Védőnővel, gyerekorvosotokkal beszéltél már erről?

2021. dec. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De már beszéltem annyit mondtak hogy még nem érett meg hozzá.

Tényleg semmit nem csinál amit mondok neki nem tapsol semmi

2021. dec. 2. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld elvinni egy korai fejlesztő központba, felmérésre.
2021. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindenképp megnézetném, nem feltétlen van vele baj, de mégis Te is megnyugodnál.


Nem összehasonlítható 2 gyerek, de az Én fiam is ennyi idős, Ő sem beszél (!) viszont pl tapsol, oda hozza amit kérek, kidobja a kukába a pelenkát ha megkérem meg hasonlók.

2021. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hallásvizsgálatra mindenképpen vidd el! Az az első.
2021. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 20 hónapos, pár szava van csak, azok is inkább csak szótagok, viszont megért mindent, megcsinálja amit mondok neki, megmutatja amit kérek, odahozza ami kell. A védőnőnk azt mondta, hogy nem baj, hogy még nem beszél, az a lényeg, hogy érti amit mondunk neki.

Borzasztó evő amúgy, szinte alig eszik.

Első körben hallásvizsgálatra vidd el.

2021. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját gyerekemből tudok kiindulni, szintén 21 hónapos, kétszavas mondatokban beszél, és mindent megcsinál amit kérek tőle, összetettebb feladatokat is (kivéve a hisztiket persze), és egyedül eszik kanállal, villával vagy a kezével. Egy kis barátnője van, aki egy héttel idősebb, ő is mindent megért és megcsinál, de ő még csak egy szótagos szókezdeményeket mond: de ő is mondja és csinálja! Ez a lényeg. Szerintem nálatok lehet valami bibi, mindenképpen ki kéne vizsgáltatni. Nálunk a védőnő más másfél évesen kérdezte ezeket, fontos volt...
2021. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!