Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus spektrum zavarban...

Autizmus spektrum zavarban szenvedő gyermekek szülei??

Figyelt kérdés
Friss diagnózis.. Asd. Tapasztalat érdekelne. Milyen a gyerkőc, hány evesen kapott fejlesztést stb?! Mire kell odafigyelni? Minden érdekel ami a témával kapcsolatos. Köszönöm az érdemi válaszokat!

2021. dec. 3. 14:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

Javaslom az autizmus kézikönyve c könyvet, mindenképp olvasd el, közel ezer oldal, de minden szava aranyat ér.


Az enyém 2 évesen kapott diagnózist, azóta jár fejlesztésre, korai fejlesztés + tsmt, majd autizmus specifikus fejlesztést kapott és lovas terápiára jár.


Az hogy az én gyerekem milyen, teljesen lényegtelen, mert minden autista más és más, más tünetekkel.

De ha nagyon számít, a fiam nem beszélt 4 éves koráig egy mukkot se, nem szobatiszta még most sem, szenzorosan érzékeny, túlhallása van, tehát érzékeny a zajokra, fulvedovel járjuk a várost, repked a kezével, sorba rendez dolgokat.

Szerencsére nem vészes, nincs meltdown, együttműködő - eddig -, nagyon édes, bújós fiú, barátságos is, a felnőttekkel. A gyerekeket észre se veszi. Szegregált oviba jár.

2021. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod 🙂 4 éves lányom sem beszél habár gagyaràszik. Tsmt tornát nyomjuk 1 hete itthon, remélem jó lesz. Ovi egyenlőre sima de keresem a neki valót. Se túlhallas, se szenzoros érzékenység, viszont ő is át néz minden gyermeken, nem barátkozik de eljatszik veluk ha nagyon muszáj.
2021. dec. 3. 15:43
 3/30 A kérdező kommentje:
Plusz hatalmas a mozgás igénye. Te gyermekednek is?
2021. dec. 3. 15:43
 4/30 anonim ***** válasza:
74%

Igen, nálunk is egész nap pörgés van, bár én sejtek némi adhdt is az autizmus mellé.

Mindenképp ajánlom hogy szedjetek halolajat, mi a zinzinot szedjük, nagyon bevált (ha nehezen alvó a gyerek)

2021. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Éppen ma rendeltem meg. Alvással nincs probléma de az sem lenne igaz, hogy egész nap pörögne. Szerintem annyit amennyit mozog az egészséges de igy is sok. 🙂 Az adhd-t miből gondolod?
2021. dec. 3. 15:50
 6/30 anonim ***** válasza:
75%

5.5 éves kislány, 20 hónapos korától kapott fejlesztéseket (beszédindítást, zeneterápiát, mozgásfejlesztést, gyógypedagógiai fejlesztést, stb). Nem értelmi fogyatékos.

Most is fejlesztésről jöttünk haza.

2021. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező! 6os vagyok. Hogyhogy csak most kezdtétek a TSMT-t? 2-3 éves korában kellett volna elkezdeni...Hol volt a védőnő?
2021. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Akit gyermekkorában észrevesznek, ahhoz kell is szakkönyv, tapasztalat csere. Az én lányomról például felnőtt korában derült ki. Nem volt vele komoly gond gyermekkorában. Kitűnő tanuló volt példás magatartással. Aspi. Rengeteg sorstársa van, akiről meg nem mondaná az ember, hogy autista. Semmilyen gyógyszerre, fejlesztésre nincs szükségük. Maguktól is van eszük kompenzálni.
2021. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Kedves 6os! A nyári orrmandula műtétje óta nem volt a régi, ha érted mire gondolok. Szembetűnő változás inkább az oviban volt. Nem barátkozik, még mindig nem beszél stb. Mi semmit nem láttunk rajta ezelőtt. Védőnő pedig köszönöm szépen jól van, o sem es a gyerek orvos sem látott semmi különöset. Minden tünete ami most van, az most teljesedik ki. 4 es 5 evés korban egyébként is jellemzően erősek, utána talán csitulnak.
2021. dec. 3. 16:53
 10/30 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! Igen, nálunk is az van, hogy meg sem mondaná senki hogy problémája van.
2021. dec. 3. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!