Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen az életed egy értelmi...

Milyen az életed egy értelmi fogyatékos gyerek mellett? Saját sztorid?

Figyelt kérdés
Milyen nehézségekkel kell szembesülni minden nap , hogy oldod meg? Ki a legközelebbi támogatod ha van a gyerek mellett és miben segít neked A gyerek mit tanul "ha képes rá" Hogyan segítek a tanulásban Ha nem képes, akkor milyen közös programotok van?

2021. dec. 8. 02:40
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Segítesz *
2021. dec. 8. 02:40
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Most bőgtem egy isteneset, mert az ovi nem bír vele és a huszonötezer szakember mellett kitalálták, hogy vigyem el egy újabbhozm
2021. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Segítségünk nincs, a gyerek még kicsi, 3 éves, de biztosan lesznek gondjaink az iskolában.

Én nagyon nehezen bírom, már gyomoridegem van és szerintem depressziós is vagyok, pedig egy aranyos gyereket dobott a gép, csak éppen nem átlagos. Nehéz elfogadni a rigolyáit, nehéz feldolgozni azt, hogy a körülöttünk lévők élik az áloméletünket, mi meg itt szenvedünk azért, hogy legalább szilárd ételt tudjon enni. Kezdek megzakkani a munka, házimunka, fejlesztés Bermuda háromszögében, és nem látok kiutat, nincs 2 napom levegőt venni vagy egy kicsit kikapcsolódni. Az a baj, hogy nálunk a férjem is sokat változott. Imádja a gyereket, rengeteget foglalkozik vele, de a házasságnunkkal már annál kevesebbet. Teljesen besavanyodott: szikrányi törekvést sem látok rajta, hogy valami emberi programot szervezzünk. Szóval nálunk még párkapcsolati gondok is vannak. Megszűntem embernek, nőnek lenni és úgy érzem, hogy csak egy gép vagyok, aki teszi a dolgát: teljesít a munkahelyén, próbálja a gyerekét nevelni (több-kevesebb sikerrel). Remekül álcázom magam, hogy nincs gond, mindig mosolygok, türelmes és kedves vagyok, de belül meghaltam.

2021. dec. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Én is átlagon aluli értelmi és testi képességeket kaptam

Enyhe értelmi fogyatékosság és mozgáskorlátozottság Nagyon rosszul ment a tanulás, de a "nyolcz" osztályt kijártam csak 3-massal Az a baj, hogy hiába lennének álmaim 60-as IQ-val, érted? Utolsónak szólt!

2021. dec. 8. 14:57
 5/23 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az értelmi fogyatékos kevesebbet ér sajnos
2021. dec. 8. 17:10
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Egy 60-as IQ-val kizárt, hogy itt kommentelsz. Sőt az sem tudod, hogy mi az az IQ. A helyesírásod túl jó hozzá.

Normál általánosba vagy kisegítőbe jártál ? Nem mindegy, hogy honnan van az a 3-as.

A mozgáskorlátozottság nem befolyásolja a szellemi képességeket. Lehet, hogy erősen alulbecsülöd magad.

2021. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem alulértekelem magam! 60-65-ös IQ-m lehet!" Az mozgás fogyatékossag nem befolyásolja a szellemi képességeket " Igen csak nem mindegy miből ered a mozgáskorlátozottság, nem? Meg van állapítva, hogy az IQ-m átlagon aluli már szuletesemtől fogva Gondolom a szakvéleményt nem hasracsapas szerű én csinálják és nyomják rá, hogy értelmi fogyatékos vagy
2021. dec. 8. 19:40
 8/23 A kérdező kommentje:
Szerűen*
2021. dec. 8. 19:40
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen biztos pszichológus vagy! Én meg sötét? Biztos te tanultál velem kiskoromban és láttad, hogy a fecskebetűt is nehezen tanultam meg és számolni nehezen, vagy egyáltalán nem tudok rendesen csak nehézkesen Biztos te voltál ott velem szakgimnázium első évében és tudod, hogy matekból is fel lettem mentve
2021. dec. 8. 19:44
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

60-as IQ-val nem vesznek fel szakgimnaziumba, sot normal altalanos iskolaba sem. Az ertelmi fogyatekossag felso hatara 70 IQ.

A matek felmentes csak reszkepesseg "zavar", nyugodtam lehet vele kozepiskolat vegezni.

Igen, kisse ertek ehhez, mert 1. vizsgaztam belole, 2.csaladilag erintett vagyok. Ugyhogy elegge ismerem a temat.


Ha tenyleg vizsgaltak kis korodban, kell lennie egy szakvelemenynek. Ajanlanam ujraolvasni.

2021. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!