Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 21 hónapos nem mutogat egyálta...

21 hónapos nem mutogat egyáltalán (nem is beszél), illetve nem teljesít egyszerű utasítást, mint pld. " Hozd ide az autót" ?

Figyelt kérdés
Ezek még "beleférhetnek" a "majd belejön", "majd kinövi" kategoriaba? Valakinek volt így a babája, és később nem volt gond? Vagy ez mindenképp gondot jelez?
2021. dec. 8. 12:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2%

"nem teljesít egyszerű utasítást, mint pld. " Hozd ide az autót" "

- Nem keverted össze a kategóriát az állatokkal? A saját gyerekedtől hogy várod el, hogy lábhoz hozza? Ha így neveled 5 évesen sem fog beszélni.

2021. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

A fiam 23 hónaposan került bölcsibe, és ugyanezt tapasztaltunk. Ott egyből felfigyeltek erre, azt mondták ez nem normális. Tovább is küldtek minket. Fél éve kap fejlesztést, akkor még csak heti egy alkalommal, október óta már heti 3 alkalommal. Most töltötte a 3-at, vannak még elmaradásai, de sokat fejlődött.

Szerintem a 2 éves státuszt várjátok meg, ott a védőnő és a gyermekorvos jelezni fogja ha gond van.

2021. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Ezeket meg kell neki tanítani. A kislányom most két éves, és például ha folyik az orra, akkor mutatja. Többször elmentünk együtt a zsepis dobozhoz, megmutattam, hogy az a zsepi, megtöröltük az orrát, majd együtt kidobtuk a használt zsepit a kukába. Egy idő után csak mondtam neki, hogy légyszíves hozz magadnak zsebkendőt, és utána magától kidobta a kukába. De megtanítottam neki.

Plusz tisztába kell hogy legyél a passzív szókincsével, és mi az aminek ténylegesen tudja a jelentését. Nem mindent mondanak, amiről tudják hogy mi az, és ez fordítva is igaz. A lányom tudja mi az a gumicsizma, de nem tudja mondani. Ellenben rengetegszer mondja, hogy oké (sokszor hallotta tőlem) de fogalma sincs hogyan használja helyesen.

2021. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is vidd el hallásvizsgálatra.

Bárhova fogod vinni felméretni, Szakszolgálathoz vagy magán helyre, úgyis az lesz az első kérdés, hogy a hallása milyen.

2021. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyrtelmű, hogy csak nem akarja megcsinálni, vagy nem is érti..


Mindenesetre nem normális,- 2 èves kort se várjàtok meg szerintem.i

Így is lassú lesz az übnepek miatt.


Ha megtehetitek, akkor magán úton, “rendesen” nagyon döcögős.

2021. dec. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ok, nem hozza oda neked az autót, de játék közben beszélgettek? Tudja az autó nevét?


Azért kérdem, mert én elkövettem azt a hibát, hogy ritkán neveztem nevén a dolgokat. Most tudatosan figyelek arra hogy kimondjak mindent, hogy tanulja a szavakat. Eddig sokáig csak bigyó meg izé volt minden, vagy csak csendben játszottunk.

Mióta odafigyelek arra hogy beszéljek rendesen, SOKKAL többet ért meg.


Azóta lett pár új szava is.

2021. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is vertezd fel magad a sok okoskodó ellen aki azt hiszi hogy a neveles eredménye ha normálisan fejlődik egy gyerek...

A mutatas 18 hónapos korig kell hogy megjelenjen, elmaradása gyanujel az eltérő fejlődésre. Ha nem ért egyszerű utasításokat az baj. 18 hos korban statuszkerdes hogy igent/nemet bolintson, ehhez érteni kéne hogy kérdést inteztek hozzá. Ha mondod neki hogy 'megyünk a jatszoterre' akkor elindul a cipojeert? Titeket sem szólít valahogy? (Mama, aja?)

Egyébként kinoheti, ilyen korban még nem lehet tudni, meg a leirasod is kevés, így nem lehet látni az összképet, de ha aggodsz, akkor biztos van valami, tehát próbálj elmenni valahova ha tudsz. Esetleg kérdezd a védőnőt meg hogy kit ajanlana.

Legjobbakat!!<3

2021. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom beszédfogyatékos sni-s, ami nagyjából annyit jelent az ő esetében, hogy nagyon későn kezdett el beszélni, 3 éves kora után, viszont értett mindent, szerintem már 1 évesen is. Vittem fejlesztésre, ott azt mondták, sokkal nagyobb gond ha nem is ért és akkor érdemes korábban vinni. Hívd fel a helyi nevtan-t, vagy vidd egy magán helyre felméretni.
2021. dec. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

8!

Megkérdezhetem, hogy 3 évesen miért kapott beszédfogyatékos diagnózist a gyermeked?

Mert az én lányom is 3 évesen szólalt meg, de itt fel se merült ez a diagnózis.

Most ezt ki dönti el? Vagy mi alapján?

2021. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
9 azért, mert kértem. Ha nem jártam volna utána, nem kapott volna. Két éves kora után elvittem felmérésre, ajánlották járjunk beszédinditásra és egy idő után mondta a logopédus, hogy esetleg kérhetnénk kódot. Van előnye: logopédus kijön hozzá az oviba heti háromszor, nem nekem kell vinni. Elvileg leveszik iskola előtt a kódot. Persze én is félek, hogy esetleg nem, mert szerintem van beszédértési nehézsége. De ha marad a kód, akkor okkal marad és úgyis logopédiai suliba kellene akkor vinni, de nagyon remélem, hogy nem lesz ezzel gond, már gyönyörűen beszél.
2021. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!