Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit jelent az autista gyerekek...

Mit jelent az autista gyerekeknél a "különös hobbi"?

Figyelt kérdés
Mint tünet olvasom ezt, de nem találok rá példákat. Aki érintett az tudna mesélni, hogy ez mit takar?
2021. dec. 12. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

nem lehet, hogy nem hétköznapi értelemben vett hobbiról van szó, hanem inkább valamiféle vesszőparipáról???

Pl ismerek egy olyan autista kisfiút, aki sárga színű kötéllel játszik, és balhé van, ha nincs új (mikor a régi már elszakadt, koszos lett, stb.)

2021. dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
altalaban nem konkret hobbi, hanem valami amire extrem modon rafixalnak.
2021. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Pl ha csak a menetrendek érdeklik. Vagy hasonló.
2021. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam az ajtókat imádja. Mindent nyit-zár és képes nézegetni is ezeket hosszan.
2021. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem minden autistára jellemző a különös hobbi. Én is az vagyok, ahogy rengeteg ismerősöm is. Egyikünk sem gyűjt zoknikat, magol menetrendeket vagy ilyesmi.
2021. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én asperger szindrómás vagyok, az az autizmus spektrumzavar enyhébbik változata.


Én kimagaslóan magas szinten programozok, konkrétan csak ahhoz értek. Ha elkezdem van hogy két napig csinálom alvás nélkül...

De valójában nem élvezem csinálni, sőt kifejezetten kellemetlen olykor.


Mégis akik nem értik az én érzéseimet azok azt mondják hogy nagyon jó hobbim van. Pedig ez csak kényszercselekvés.

2021. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!