Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, ha az 5 éves...

Mit csináljak, ha az 5 éves kislányom nem képes viselkedni az óvodában?

Figyelt kérdés
Csak a panasz érkezik rá az óvodában. Állítólag nem fogad szót, veri a gyerekeket, nem vesz részt a csoport foglalkozásokon.

#óvoda #kislány #5 éves #Nem tud viselkedni
2022. jan. 3. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nevtanba vidd el, megnézik mi a gond, tsmt, alapozó torna jó szokott lenni a viselkedési zavarokra.
2022. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Járt már eddig is? Ha igen, eddig is volt gond, vagy csak most jött elő?
2022. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

tsmt, alapozó torna jó szokott lenni a viselkedési zavarokra.


Max a terapeuta pénztárcájának jó.

2022. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus erre való. Ne halogasd csak csalódasok fogjak erni, es nem talal baratokat.
2022. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ki is rúghatják az óvodábl azt mondták, félek, hogy mi lesz vele az iskolában...
2022. jan. 3. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem rúghatják ki az óvodából, mivel 3 éves kortól kötelező.
2022. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jól van, de akkor is kell vele valamit csinálni.
2022. jan. 3. 16:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnál ugyanez volt. Kb ennyi idős volt, mikor behívtak, és közölték, hogy olyan rossz gyerek, mint a lányom, még soha nem volt az oviba náluk. (na én ezt nem akartam elhinni és a mai napig nem is hiszem) Nevtanbaa mentünk, oviba jöttek hozzá heti 1x fejleszteni, de változás nem sok volt. Mikor eljött a nagycsoport és az iskolakérdés, volt róla szó, hogy maradjon még egy évet, de a vizsgálatok alatt iskolaérettnek nyílvánították. Az első osztály első fél éve borzalmas volt. Közben a nevtanban javasolták, hogy esetleg egy pszichiátriai kivizsgálás nem ártana. Azt hiszem októberben hívtam fel a pécsi gyerek pszichiátriát, hogy szeretnénk kivizsgálást. Januárban hívtak, hogy valaki betegség miatt visszaléphet, így mehetünk, ha gondoljuk. 5 napot volt ott a lányom, bennfekvősen kivizsgáláson. Ott állapították meg nála az ADHD-t. Javasoltak gyógyszeres kezelést. Először elleneztem, de aztán utánaolvastam és megegyeztünk a dokival, hogy tartunk egy próbanapot, hogy milyen hatása lesz a gyógyszernek, vagy hogy lesz-e egyáltalán bármi hatása. Töltettek ki vele gyógyszer előtt meg után is tesztet, és hatalmas volt a különbség. Emlékszem az első gyógyszeres nap végén csillogó szemekkel jött oda a tanító néni, hogy olyan a lányom, mintha kicserélték volna és még a tesi órán is végig aktív volt, pedig előtte soha egyen se akart résztvenni.
2022. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Járhatsz úgy is, mint a 8as, ha szerencséd van. Az enyémmel már bölcsiben is gond volt, nem akart aludni, mikor mások, enni, mikor mások, és szorongott(kitépkedte a szempilláját és a száján a bőrt). Aztán átkerült szegregált bölcsibe, majd integrált bölcsibe, és már csak a sok hiszti volt a gond. Utána jött az ovi, jött a csapkodás, rossz viselkedés, nem vett részt semmiben, jártunk mi is mindenfelé, ADHD, Autizmus, csak az oviban volt rossz. Játszóházban, tömegközlekedésen, otthon nem verekedett, nyafogott és hisztizett, de ennyi. Azt hittem nincs összhang az óvónővel. Váltottunk ovit. ott jobb lett a viselkedése, csak a hiszti, néha odacsapott, de nem volt vészes, na suli most megint rossz lett, tanulva az előzőből váltottunk, de a váltás után pokol lett, most itthon van. Próbáltuk mi is a gyógyszert, a nyugisan játszó gyerekem felpörgött, ideges lett, ellenkezett, a teszt gyógyszer előtt is nagyon jól ment, gyógyszer után volt, amiből minimálisan javított, volt, amiből minimálisan rontott. Kirpóbáltuk oviban, azt mondták, hogy borzalmas. Kipróbáltuk játszós délután, egyértelműen látszott, hogy ront a viselkedésén, de volt javulás is, sokkal összeszedettebben fogalmazott, nagyon sokáig tartott szemkontaktust..


Megoldás nincs, most próbáljuk a harmadik sulit. A gyerek jó gyerek edzéseken, különórán, játszóházban, játszón, itthon, sulis helyzetben pedig kifordul magából gyerekszámtól függetlenül.


Kitenni akkor tudják csak oviból, ha megállapítják, hogy szegregált oktatásra alkalmas csak, akkor kijelölik neki a területi egymi oviját. De ez jó hosszú folyamat, addigra végeztek is az ovival, kb egy év lesz. Én a helyedben elvinném onnan valami egy éves sulielőkészítős helyre, az enyém ott volt, nekünk bejött.

2022. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!