Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam hamarosan 4 éves...

Kisfiam hamarosan 4 éves lesz, és napközben még mindig rendszeresen bepisil, bekakil. Másoknál is elhúzódott ennyire a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Igazából az a gond, hogy magától nem szól. Csak ha észreveszem, hogy kell neki pisilni, kakilni, és én viszem a wc-re, bilire akkor végzi oda a dolgát. Sokszor sajnos nem veszem észre időben és minden a bugyiban landol, főleg a kaki. Olyan anyukák tapasztalatát várom akiknek gyermekénél szintén sokáig elhúzódott a szobatisztaság. Végül mikor lett szobatiszta a gyermekük? Magától oldódott meg a probléma?
2010. szept. 8. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsèmnèl is ez volt sajnos:( nègy èvesen kellett èjjel pelus, volt hogy nappal is bepisilt, be is kakilt. Tudom,hogy nem bàntotta emiatt senki,szerintem sajàt maga csinàlt ebböl gondot , lelkiismeretfurdalàst. Okos,èrtel,es kisfiú. Aztàn magàtòl elmaradt. Annyi feltünt,hogy ma is sokszor tartogatja a pisit vagy a kakit. Tiszta ideg attòl, mikor az anyja ràkèrdez, hogy nem kell pisilni? Valamièrt fusztràlja ez az egész. Most öt èves. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg dicsèrettel lehet ezen segiteni, meg ugy, ha nincs emiatt leszidva és megszègyenitve. Akkor a vèdönö azt mondta, hogy csak komment nèlkül ki kell cserèlni a ruhàjàt ès kèsz,nem kell a dolgot tulzottan lereagàlmi.
2010. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez egyénfüggő. Valószínűleg csak nagyon elmerül abban, amit csinál, és nem veszi észre. Vagy, ha főleg a kakival van gond, akkor még azt tudnám mondani, hogy valami miatt fél/nem szeret wc- be kakilni. Sok gyerek van vele így, de majd megérik ő is.
2010. szept. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
érdemes lenne elmenni egy kivizsgálásra, (azt hiszem neprhrológia), mert főleg fiúknál lehet éretlen a húgyivarszerv, ami miatt nem tudják kontrollálni a pisit, erre gyógyszert szoktak felírni és szépne megoldódik a dolog. A kaki általában indulatkezelési probléma lehet, lehet szorongás a háttérben. sokszor javasolják, hogyha sikerül a bilibe kakilni, akkor egy kindertojás vagy valamit lehet ajándékozni (nem fog erre rászokni, de amíg nem biztos a bilizés, addig rendszeresen kell adni). Ha bugyiba megy a kaki, akkor pedig nem kell szólni semmit, csak kicserélni a rucit.
2010. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kis fiam 2 hónappal a 4 szülinapja elött egy Reggel felkelt és nem engedte feladni a pelust. Azóta sem engedi és éjszakára sem. Az eltelt 8 hónapban 6 szor volt napközben baleset és 1 esti. Azt hiszem ö akkor lett erre éret.
2010. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mi 1,5 hónapra vagyunk a 4. szülinaptól. Remélem most már nálunk is eljön az a bizonyos reggel :)

2010. szept. 13. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!