Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2 és fél éves! A...

Kisfiam 2 és fél éves! A szobatisztaság a problémánk, mert szinte egyáltalán nem megy! Van úgy, hogy ráültetem a WC-re v. bilire és belepisil! De ő magától sose szól, hogy menjünk! A kaka mindig a pelusban landol! Mit csinálhatnék, hogy szóljon?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Várj. Amint érett lesz rá, maga fogja kérni a bilit, wc-t, addig feleslegesen erőlködsz. A nyár biztosan megoldást hoz, leveszed róla a pelust, aztán szépen kialakul minden.
2011. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom is 2,5 éves volt, ő sem szólt. Bár tél volt, de bent a lakásban nem adtam rá pelenkát. Gyakran bilire ültettem. Persze még így is bepisilt sokszor a bugyiba, de rögtön öltöztünk át, (nem is értem miért kell a nyarat megvárni, főleg ha valakinek nincs saját udvara. A pisis cuccot akkor is le kell róla szedni, mert úgy mégsem szaladgálhat fél napot.)

Így, hogy megtapasztalta, hogy a pisi a bugyiba megy, ha nem szól és éppen nem tudjuk elcsípni a gyakori bilizéssel, hamar rájött, hogy jeleznie kell.

3 hét alatt lett teljesen szobatiszta.

2011. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Először én is úgy voltam vele, várjunk, amíg ő nem szól.

De miért szólna, ha nem kényelmetlen a pisis pelenka?

Én azért is döntöttem így, mert egyébként okos, értelmes gyerek, a Pampers viszont nagyon jó pelenka:) Ja, és drága. Nem bánom, hogy belefogtunk, mert egyébként lehet, hogy még most - 3 évesen is pelenkázhatnám.

2011. máj. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz csinálni, egyenlőre várni kell. Hetente-2 hetente próbálkozzatok.

Mi ugyanitt tartottunk 2,5 évesen, sőt még a múlt héten is, ma meg egész nap bugyiban volt, gyakorlatilag egyik napról a másikra lett szobatiszta.

A lényeg, hogy ne erőltesd! Egyik nap próbálkozzatok párszor, de ha nem megy, másnap ne hozd fel, várjatok egy kicsit stb.

2011. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a lányom nekem is egyik napról a másikra lett szobatiszta, nagyjából 2 és fél évesen. Egyszer csak szólt, hogy anya, nem kérek pelust - azóta pelustalan, szól mindig, ha wc-re kell mennie és tartani is tudja, amíg odaérünk.
2011. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!