Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiamnál 2 hete...

3 éves kisfiamnál 2 hete kezdtük a szobatisztaság projektet. Egy ponton azonban elakadtunk. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
A pisivel nincs is gond, a 2. naptól szól ha kell neki és megyünk a wc-re. Viszont a kakival valamiért nem így van. Hiába kérdezem többször is hogy kell-e neki mindig nem a válasz majd egyszer csak bekakil a bugyiba és akkor viszont sír, tehár zavarja őt. Miért van ez? Mit tudok tenni? Hogyan tovább?
2011. jún. 2. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Szobatisztaság projekt?


Nem hiszem el, hogy még mindig ezt kérdezgetitek.

Várni kell.

A kisfiúknál meg méginkább.

2011. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
milyen kedves....
2011. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld neki egy kalap alatt emlegetni a pisit, kakit. Ha megkérdezed, hogy van-e valami, lesz-e valami, akkor mindkettőre kérdezz rá: Pisilni-kakilni kell? Így talán rájön, hogy mindkettő miatt szólnia kell, "ugyanaz" a két dolog, vagyis "ugyanazt" kell csinálni mindkettőnél.

S ha megvan a pisi a biliben, akkor mondd el neki, hogy a kakinak is a biliben a helye.

Soha ne szidd, csak dicsérd. Ha kaki van a bugyiban, akkor ne szólj érte, ha viszont belepisil a bilibe, dicsérd meg.

De amúgy tényleg türelem kell hozzá. Mondjuk az elsőnek üzenve: segítséget kért a kérdező. Ha nem akarsz segíteni, akkor ne válaszolj. Olyan undokok tudtok lenni néha.

2011. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Kb. 200 ugyanilyen kérdés van csak ezen a portálon.

2011. jún. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na, erre annyit tudnék mondani, hogy: Na és?

Nem kell rá válaszolni, mert így legalább sok olyan válasz is van, ami sz@rt sem ér.

2011. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A segítő választ nagyon köszönöm!

Az elsőnek meg megköszönném ha nem pazarolná a drága idejét "felesleges" kérdésekre adott még feleslegesebb válaszaival!

2011. jún. 2. 14:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj tovább! Lehet, hogy neked nincs ilyen problémád, de nagyon sok szülőt aggaszt a szobatisztaság kérdése és mivel megértő, hasonló cipőben járó anyukák, szülők olvasgatják az oldalt, ezért nem muszáj mindig visszakeresgélni, hanem az adott, konkrét kérdését mindenki kiírhatja! Elég baj, hogy legalább 200 ilyen kérdés van, ebből látszik, hogy nincs segítség e téren, csak követelik az ovik, hogy a gyerek legyen szobatiszta, de a védőnők lesz.rják a kérdést! Nem megbántani akartam senkit, csak nem értem miért írsz ide, ha nem vagy illetékes, vagy ha nem tudsz segíteni!!!
2011. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj minél többet a kisfiadnak. 3 éves, már nagyon értelmes és biztos jól esik neki, ha nem haragszol, hanem látja, hogy örülsz, ha sikerül és segítesz, ha nem. A kislányom két és fél éves, mi is pár hete kezdtük a bilizést, először úgy vettem észre, hogy inkább visszatartja a kakit, pisilni nagy örömmel pisil bilibe, de rögtön utána felugrik és ideje sincs kakilni. Nagyon sokat mondtam neki én is, hogy a kaki is olyan, mint a pisi, annak is ott a helye. Sőt, együtt ültünk le kakilni. Ez egy kicsit furcsán hangzik, de valahogy meg kellett mutatnom neki, hogy nem pattanunk fel egyből a biliről, WC-ről. Lehet, hogy lesz, akinek nem tetszik a módszerem, hogy megmutattam a gyerekemnek én hogy csinálom, de nekünk bevállt!!!
2011. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. Már én is csináltam ezt is hogy megmutattam neki hoy én is szoktam. Nem szoktam leszídni érte, mindig mondom olyankor neki hogy nem történt semmi gond, de legközelebb a wc-be kell ezt is ugyan úgy mint a pisit. Ezért is nem értem hogy mi a gond és ezért is várom hátha valakinek vannak még ötletei a türelmen kívül.
2011. jún. 2. 14:25
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

WC-be vagy bilibe pisiltek?

Nálunk amikor elkezdtük ( 2 hónapja) a bilibe ment a pisi. A kakira nem ért rá. Napokig tartogatta. Aztán, miután már akkorákat pukizott kitaláltam hogy ( és most lehet hogy hozzáértő szakemberek a hajukat fogják tépni) leültetem a kisvakond mese elé bilistül. Végre volt sikerélmény úgy 15-20 perc után. Ez még pár alkalommal működött, de egy idő után már csak a mesét nézte. Megint tartogatta, 4 napig! Akkor elmentünk együtt WC szűkítőt venni. Ő választotta ki. Otthon beadtam egy negyed glicerines kúpot. Ráültettem a WC-re 1 perc után már jött is a kaki. Azóta csak a WC-t használjuk. Mindig mondja hogy ő úgy pisil kakil mint a felnőttek!

Van olyan ismerősöm akinek a mesenézés nagyon bejött. Próbáld ki hátha.

2011. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!