Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves gyerek nem teljesen...

3 éves gyerek nem teljesen szobatisza, keveset beszél, nagyon le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés

Februárban lesz három éves a lányom és szerintem keveset beszél. Két szavas mondatokat használ, szépen mondja hogy enyém tiéd, ha valamit játszik akkor mondja hogy mit játszik pl. labdázok, táncolok,rajzolok.ha kér valamit akkor mondja amit kér, parancsolni is szeret. De ha kérdezek valamit nem mindig válaszol vagy ismétli a kérdést, de van hogy megkérdezem mi volt oviban mondja hogy játszottam fiúkkal.

A szobatisztasaggal az van hogy itthon mondjuk neki hogy mennyen pisilni és megy, ha kell neki pisil és mondja hogy pisiltam ,ha nem kell mondja hogy nem jön pisi. A kakit azonnal mondja hogy jön a büdi és egyből rá kell ültetni bilire, vagy éjjel még van pelenka és abba kakil.

Egy hete járunk oviba, ott néha pisil, néha be pisil.

Tapasztalatok?

Baj hogy ismétli a kérdést, vagy hogy még keveset beszél?



#beszélés #keveset #Szobatisza
2022. jan. 13. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt már a védőnővel és a gyerekorvossal kéne egyeztetni. Ahány gyerek annyi féle fejlődési ütem. És a szakemberek azért jobban tudják mi fér bele a normálisba és mi az ami már kivizsgálást igényelne.


Az én fiam novemberben lett 3 éves. Két éves koráig egy mukkot se szólt, azóta viszont be sem áll a szája. Szép összetett mondatokban beszél, viszont a szobatisztaság a kanyarban sincs. Doki illetve védőnő szerint rendben van, van még ideje.

2022. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 éves lesz 2 hét múlva a lányom, 1 éve folyékonyan beszél bármiről, minden kérdésre logikusan válaszol.


Szobatiszta nemrég lett, de kb hétfőről keddre. Hétfőn még full pelus, keddtől már wc, 0 balesettel.


Most lesz 3 éves státusz, kérdezz rá.


Mondjuk nekem 1 éve bölcsis, az is számít.

2022. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 ev 2 honaposan egyik naprol a masikra elkezdett beszelni addig kb 40szoval dolgozott most ragozva erthetoen teljes mondatokban beszel olyan szavakt hasznal h uttest. Tenyleg volt h mar feltem h miert nem beszel de mivel mindent ertett es lattam h kedve nincs megszolalni elengedtem. Szobatiszta elobb lett kb 3honappal 3elott hetforol keddre szinten. Nem kell rogton megijedni!
2022. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3eves korig mem beszelt a lanyom. (Jartunk mindehol vele)

Majd az ovi vegere o lett a legtobbett karatyollo kislany. 🤣

Most 11 eves es semmi baja, sot kiemelkedo az intelligencia szintje.

2022. jan. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
35%

Beszélgessetek vele sokat, vagy beszéljétek hozzá, mondókázzatok, énekeljetek, esténként olvassatok neki a korához illő mesét.

Semmilyen animációs dolgokat ne nézzen.


Olvassatok utána a megfelelő kommunikációnak a kisgyermekeknél.

2022. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!