Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megteheti a gyerekorvos, hogy...

Megteheti a gyerekorvos, hogy nem ad beutalót?

Figyelt kérdés
A gyermekemnél autizmus gyanúja áll fenn. Ezt így gondoljuk mi is, az óvónők is és most már az iskola is gyanakszik, hogy valami nincs rendben vele. Sikerült is időpontot kapnunk kivizsgálásra, azonban kérnek beutalót. A gyerekorvos viszont nem akar adni. Egyszer már szerettem volna kérni, amikor is közölte, hogy ő nem lát ilyesmi problémát a gyereknél (a kötelező oltások óta jóformán nem is találkoztak, covid óta meg egyáltalán nem) és hogy mit akarok én ezzel elérni? Miért akarom, hogy megbélyegezzék a gyereket? Sajnos úgy érzem, most sem fog adni, pedig hónapok óta várunk az időpontra.
2022. febr. 6. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szakszolgálaton keresztül intézitek (ott kellene), ahhoz nem kell a háziorvos. Az ovi adja be a te hozzájárulásoddal.
2022. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A szakszolgálaton voltunk többször is. Idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg. Jártunk fejlesztő tornára, de az ottani fejlesztő is rákérdezett hogy az autizmus kivizsgáláson nem gondolkodtunk-e, mert szerinte nem kizárt. Majd voltam a szakszolgálaton, akik az mondták, menjek a SOTE pszichiátriára, ők ilyesmit nem állapíthatnak meg. A pszichiátrián voltunk egy elbeszélgetésen, ahol az mondta a hölgy, hogy szinte biztos hogy rajta van a spektrumon és előjegyzett kivizsgálásra. Végre sorra kerültünk, csak a beutaló hiányzik.

Azóta már iskolás és a napokban azt iskola is küldött papírokat, hogy írjuk alá. (Szakértői vizsgálat iránti kérelem) Szóval mindenki látja, hogy valami nincs rendben és már végre túllennénk a vizsgálaton is.

2022. febr. 6. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én átjelentkeznék másik gyerekorvoshoz. Ez nem opció?
2022. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kerek perec közölném a dokival, amennyiben nem beutalót akkor elviszem a gyereket máshoz.
2022. febr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De számára ez jár valami hátránnyal? Adminisztrációs költség vagy bármi, ami miatt nem akarhat adni?
2022. febr. 6. 16:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, ez szimpla fafejűség.
2022. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a miénk nem akart beutalót adni, akkor felhívtam egy másik körzetes gyerekorvost, hogy szeretnék másodvéleményt kérni, mert szerintem probléma van, amit nem vesznek komolyan. Fogadott, szerinte is volt probléma, adott beutalót. A szakorvos szerint is volr probléma. Már nincs, de nem a mi orvosunkon múlott.
2022. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi voltunk a Vadaskertben, és nem kellett beutaló, simán csak felhívtam őket. Aztán behívtak. A gyerekorvos nálunk is azt mondta, hogy teljesen rendben van a gyerek.

Az fura nekem, hogy a Szakszolgálatnál azt mondták, hogy te vidd tovább. Ha felmerül a gyanú, ők szoktak szakembert hívni.

Mondd meg az embernek, hogy te nem megbélyegezni szeretnéd a gyereket, csak simán szeretnél megbizonyosodni róla, hogy semmi gond nincs. Lehet, hogy nem a rosszindulat vezérli, mert tényleg elsülhet visszafelé is, azért azt jó, ha tudod. (Azt még mindig megteheted, hogy az orvosi papírt nem lobogtatod az iskolában, nem érnek össze a rendszerek.)

Nekünk végülis azt mondta a doki a Vadaskertben, hogy a gyerekem nagyon a határon áll, és ő adhat kódot, ha szeretném, de nem javasolja, mert nagyon sok kapu bezárul előtte. Ezért az ilyen átmeneti helyzetben lévő gyerekeknek ő nem szokott kódot adni. Van, aki igen, de ő nem a híve ennek.

Azért ezt is mérlegeld, ha nem súlyos a helyzet, csak egy kicsit furcsa a gyerek, eléggé kitolsz vele, ha kap kódot.

Szobatársunk másik orvosnál volt, ő kapott kódot. Az iskolában közölte a tanítónő, hogy be sem jöhet a gyerek a terembe, ha nem nyugtatózzák be. Kénytelenek voltak elvinni speciális iskolába, mert a körzetes suli hozzáállása ilyen volt, nem körzetes meg nem szívesen vesz fel autistát. Nekik szerencséjük volt, mert a speciálisból vissza tudták integrálni, de ez általában egy zsákutca.

Mi integrált suliba járunk, és én nem bántam meg, hogy nem kértük ki a kódot. A fejlesztés általában nem sokat ér. Tudom, hogy le leszek pontozva, de én mindig leírom az ilyen kérdésekhez, mert szeretnék tényleg segíteni. Fejlesztésre hordhatod magánban is.

2022. febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!