Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan dolgozod fel te (mint...

Hogyan dolgozod fel te (mint szülő), hogy beteg a gyereked?

Figyelt kérdés

Kislányomnál megkésett beszédfejlődést és magatartászavart diagnosztizáltak, nagyon-nagyon keveset kooperál, autisztikusság is felmerült... 4 éves. Óvoda helyett heti 4X gyógypedagógus fog vele foglalkozni. Már most valószínű, hogy nem csak az óvodakezdés napolódik, de az iskola is kérdéses lesz.

Én meg nyelem a könnyeimet csendesen. Ti hogyan tudjátok feldolgozni, ha a gyermeketek nem teljesen ép?

Rengeteget foglalkozunk a kislányunkkal, fejleszteni járattuk eddig is, éreztük mi, hogy baj van, de most, hogy papirunk van róla, hogy SNI, valahogy összeomlottam. Azt tudom, hogy segíthetnék rajta, és teljes vállszélességgel ott vagyok neki, meg az egész család is, de belül vérzik a szívem.

Lehet, hogy naív vagyok, de valahogy neki úgy szerettem volna egy teljesebb gyermekkort...Tudom, hogy másoknak sokkal nagyobb bajuk is van, de mégis, nekem ő van, az ő baja az enyém is, és fáj.

Hogy lehet ép ésszel kibírni, hogy ott lehessek neki?

Tudtok tanácsot adni, milyen életszemlélettel álljak neki, hogy kibírjuk?


2010. szept. 10. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nem vagyok érintett, de ajánlom ezt a két honlapot, sok erőt adhat nektek:

[link]

[link]

2010. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Veled érzek! A mi bajunk azt hiszem, talán nem olyan borzasztó, most, hogy már benne vagyunk pár hónapja, de az elején mi is összeomlottunk. 2 éves kisfiam lisztérzékeny, és egy hanyag gyerekorvos miatt elég későn derült ki. Csontsovánnyá fogyott, óriási felpuffadt hassal (mint egy afrikai éhező), kedvetlen, borzasztó gyenge lett, ráadásul a növekedése is megtorpant. Amikor kiderült, hogy mi a baj, mi is összeomlottunk először, mert ezt sajnos nem növi ki, egy életen át diétáznia kell, ráadásul ez a diéta elég költséges is. Viszont amint túl voltunk az első sokkon elkezdtünk annak "örülni", hogy legalább tudjuk, hogy mi a baj, és tudunk rajta segíteni. Ez idén július elején volt, azóta a diéta hatására óriási a javulás, 2.5 hónap alatt nőtt a kisfiam közel 4 cm-t és 9,3 kg-ról 10,8 kg-ra hízott, A jókedve visszatért és most (igaz, egy picurt még talán vékonyka) olyan, mint a többi kétéves. Tudom, hogy nem lesz könnyű, egy stresszben leszek, ha oviba, iskolába adom, mert bárhol megetethetik gluténos dologgal puszta jóindulatból, de bízom benne, hogy addigra meg fogja érteni, hogy mit ehet és mit nem, és ellen fog tudni állni a kísértésnek.

Tudom, hogy a problémánk egészen más jellegű, mint a Tiétek, de szerintem ilyen esetekben muszáj erősnek és optimistának lenni, és arra koncentrálni, hogy hogyan lehet az adott helyzetből a legtöbbet kihozni. Szívből kívánom, hogy Nektek is sikerüljön!!!

2010. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elsőnek: bárcsak engem is megsegítene az istenhit, mint a 2.logajánlotodban, de én a rosszabbik fajta mai ember vagyok (kétkedő, tagadó, kresgélő), bár már az is megfordult a fejemben, hogy ez talán valami büntetés....

2010. szept. 10. 22:15
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, legalábbis nekem nem megy. Most derült ki, hogy cukorbeteg a kisfiam (de ez az 1-es típusú, ami egy vírusfertőzés következményeként az immunrendszere gyakorlatilag elpusztította hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjeit)Rettenetesen el vagyok keseredve, hiszen rengeteg szövödménye van ennek a betegségnek, inzulinoznia kell magát és ami a legrosszabb bármikor bekómálhat, a cukorszintjét viszont csak vérvétellel lehet ellenőrizni, amit ugye nem csinálhatok folyton, hiszen nem böködhetem negyedóránként. Persze vannak költségvonzatai is, bár annyira szigorú diétát nem kell tartania.


Én most élettörténeteket olvasok, abból próbálok erőt meríteni. Például Kovács Áron, aki 9 éves kora óta inzulinozza magát. És próbálom a jó dolgokat meglátni, járom a boltokat, hogy minél jobb kajákat tudjak venni neki és az is boldogságot nyújt, hogyha sikerül valami olyat vennem, aminek örül. De belülről emésztem magam és nagyon sokszor elkeseredem. De azt olvastam, egy ilyen betegség feldolgozása a gyászfolyamattal egyenlő, ami ugye egy év. Most várom, hátha tényleg egy év múlva könnyebb lesz. Közben meg mardos a lelkiismeret, mert tudom, hogy a kisfiam mellett kéne állnom és nem sajnálni meg keseregni.

2010. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Én sem vagyok hívő, véletlenül találtam erre az oldalra, és elkezdtem a gépen olvasni a könyvet, és annyira megérintett, hogy megrendeltem, 1 nap alatt elolvastam, végigbőgtem, nagyon megrázó és gyönyörű történet, nem egy ájtatoskodó könyv, a nő hívő, de ez nem lényeges benne, én szívből ajánlom neked és minden jót kívánok!
2010. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Anyuka. Az én gyermekem úgy született, hogy kétséges volt az életben maradása. Minden nap remegve vártam a híreket, és nem tudtam eldönteni ez jó e vagy rossz. Csalódott voltam és én magamat hibáztattam, hogy mi lett volna ha jobban odafigyelünk, elmegyünk még egy orvoshoz. Genetikai rendellenességgel született, 3 hétig volt gépen, 4 hónapig szondán tudtuk etetni, 2 agyvérzése volt és légzésleállása is többször. Gondolhatod mit éreztem. Küzdött az életéért ez a drága teremtés. Az arca a betegség miatt "torzult". Megnézik a mai napig is pedig már betöltötte az 1-et. Nagyon sokat javult az állapota. Járunk mi is fejlesztésre, minden intézmény visszautasította, mert nagy a fertőzés veszélye. Szerencsére egyre ügyesebb, magántornára járunk (e miatt is kellett visszamennem dolgozni), van egy nagyon jó dada aki segít nekünk és vigyáz a kicsire. Kitartás , föl a fejjel. Én már túl vagyok rendgeteg pánikrohamon és az idegeim nullára mentek. De minden nap simogatja a lelkem a mosolya és az, hogy biztosan sokat fog még javulni az állapota. ha van kedved írj privátba.
2010. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az én kisfiam is genetikai rendellenességgel született időre mégis hetek a koraszülött osztályon utána további kórház. És azóta is folyamatosan. Nem írok le, hogy pontosan mi a baja, mert az orvosok sem igazán tudják. Az utolsó válaszolóhoz hasonlóan, depresszió, pánikroham, folyamatos sírógörcs. De, ha kapok egy mosolyt, akkor az feltölti a lelkem erővel. Ritkán mosolyog bár rá még nem mondták ki, hogy autisztikus, de rövid ideig tart szemkontaktust és ritkán is mosolyog 16 hónapos és még nem beszél, nem gügyög, nem kúszik, de annyi szeretet ad, amennyit el sem tudtam képzelni. Mindezek mellett ezt teljesen feldolgozni és elfogadni nem lehet, nekem legalábbis nem megy!:-(

2010. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Teljesen megértelek!

Az én lányomnál mutizmust diagnosztizáltak,nálunk is felmerült az autizmus gyanúja,de szerencsére nem az.(12 éves)

Évekig látogattuk a pszichológusokat,senki nem tudta mi a baj. Most sok év után találtunk olyan szakembereket,akik ki tudták deríteni,hogy beteg.

Nagyon nehéz volt feldolgozni,megértetni a környezetünkkel,meg a kis tesókkal,hogyan kell bánni a kislánnyal.

A mutizmus mellé még "bónuszként" kényszerbeteg is.

Az első kétségbeesés után minden erőmmel azon vagyok,hogy a lehető legtöbb segítséget adjam neki,heti 4* járunk gyógytornára,pszichológushoz,lovas terápiára.

Ahogy írtad,teljes váll szélességgel ott állok mögötte,fogom a kezét,szeretem nagyon,és igyekszem nagyon-nagyon türelmesnek lenni.

A gyógyulás egy nagyon lassú folyamat,örülünk minden pici jónak,van,hogy elsírom magam,ha megszólal valaki elött.

Próbálj örülni minden kicsi eredménynek,amit elértek,legyél nagyon türelmes,ne kezeld betegként,és szeresd nagyon.

Sok erőt és kitartást kívánok nektek!

2010. szept. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 15 hónapos és csak forogni tud.

A mozgásban teljesen le van maradva,és az oxigénhiány miatt úgy néz ki,hogy szellemileg is.:(

Mi most kezdjük a korai fejlesztőt,remélem hatni fog,mert ahova idáig jártunk az nem vált be

Ráadásul a házasságom is tönkrement,így úgy néz ki,hogy költözünk.

Tanácsot sajnos nem tudok adni,talán annyit,hogy fel a fejjel!

2010. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Kevdes Kérdező!Az én kisfiam(10 éves) 5 éves koráig senki nem mondott semmit.Aztán a tanulási képességeket vizsgáló bizottság iskola érettségi felmérésénél közölték velem,hogy közepesen súlyos értelmi fogyatékos.Pedig megvoltak a genetikai vizsgálatok is!Valahol a mai napig nem tudtam feldolgozni a helyzetet inkább csak megtanultam kezelni és vele élni az életet!Nehéz minden napok állnak mögöttünk(egyedül nevelem).Mikor megkaptuk a véleményezést,tudtam meg hogy terhes vagyok a lányommal!Most hármasban tengetjük az életünket hiszen nekik csak én vagyok és minden megteszek értük!!!Imádni való mind2 gyermek!A fiam rengeteg szeretetet képes sugározni mindenki felé...
2010. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!