Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Táppénzre a gyerekkel melyik...

Táppénzre a gyerekkel melyik szülő mehet, ha beteg lesz? (Apa kapná a GYES-t. )

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha apa gyes-en van akkor miért kell táppénzre menni?
2011. szept. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki gyesen van akkor egyik sem
2011. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Megkérdeztük.Az a szülő mehet aki gyesen van.

Én most mentem vissza dolgozni 6 órába mellette kapom a gyest,és ha a gyerek beteg lenne akkor én jöhetnék táppénzre vele.

2011. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Apa 6 órában dolgozik, így ő kapja a gyest. Én 8 órában. Ha beteg lesz a manó, akkor apa maradhat otthon vele, ha jól értem. Köszönöm az utolsó válaszát.
2011. szept. 1. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Apa mehet.

Ha a szülők közös háztartásában élő gyermekük után az egyik szülő már gyermekgondozási díjban,

vagy gyermekgondozási segélyben, vagy gyermeknevelési támogatásban részesül, akkor ugyanazon

gyermek után a másik szülő gyermekápolási táppénzre már nem lehet jogosult.

2011. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez a táppénz ugyan olyan, mint a "rendes" táppénz? Értem ez anyagiakban. Úgy hallottam, hogy ez egy évben 84 nap lehet max.
2011. szept. 1. 21:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha nincs Gyesen egyikőnk sem, akkor bármelyik szülő elmehet táppénzre, ugye?
2011. szept. 1. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen bármelyik elmehet, és igen, ugyanazok a feltételek és szabályok vonatkoznak erre is, mint a rendes táppénzre.
2011. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Németh Anita válasza:
Engem az érdekelne, hogy ha a gyerekorvos vesz táppénzre ugyanannyi az összeg mint ha a saját orvosom venne táppénzre?
2011. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!