Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 17,5 hónapos lányomnál a...

A 17,5 hónapos lányomnál a napokban diagnosztizáltak autizmusra utaló tüneteket. Hogyha tb alapon indítjuk meg a fejlesztést, akkor már ilyen pici korban kódot kap?

Figyelt kérdés

Illetve érdemes tb alapon járni, úgy mennyi fejlesztést kaphat? Heti hány alkalmat? Vagy induljunk magánúton?

Hogyha kódot kap már most, ha kell a tb-s fejlesztéshez, akkor azt le tudják venni idővel vagy óriási macera az egész? Illetve erre tudom nehéz válaszolni, de milyen kilátásaink lehetnek, ovikezdésig (1,5 év) célzott fejlesztéssel meddig lehet eljutni? Jelenleg a legnagyobb probléma, hogy a figyelme nehezen felkelthető és rövid ideig megtartható, illetve csak ciklizál, még semmi szava nincs.



2022. febr. 12. 16:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyi adottságoktól függ, hogy mennyire mentek az állami fejlesztésekkel. Nálunk elég jó a rehab, mégse volt elég önmagában. Rengeteg magán fejlesztés kellett mellé.

Én "nem engedtem" a kódot és igazam volt, mert minden autisztikus tünete csak az idegrendszeri éretlenségből fakadt, hiába gyanakodtak autizmusra. Egy 1,5 éves túl fiatal a végleges diagnózishoz.

2022. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
33%
Ez rohadtul nem autizmus, aki ezt mondta neked, nem kicsit akart átverni.
2022. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Fejlődés neurológus adta a véleményt, azért a figyelmét és a ciklizálást írtam, mert az a 2 szembetűnő, úgymond legaggasztóbb dolga. De mivel a figyelme nehezen leköthető, nem tudom motiválni, így tanítani is nehezen tudom. Nem pápázik, nem tapsol, nem mutogatja pl az állatokat a könyvben, hiába van kedve időnként lapozgatni és nézegetni.

Mi se kértük, hogy felhőbe felvigye a vizsgálat eredményét, így csak egy szimpla szakvéleményt adott kód nélkül. Viszont mondta, hogy ezért tb-s alapon nem is tudunk fejlesztésre jelentkezni. Valamint hozzátette, hogy 1,5 éves korig állíthat ki ő javaslatot a fejlesztésre, utána már bizottság elé kell menni vizsgálatra. Szóval 2 hétig van lehetőség esetleg tőle javaslatot kérni.

1-es válaszoló, a rengeteg magán fejlesztés az mit takar? Hány óra heti szinten? És nálatok minden autisztikus tünetet produkált?

2022. febr. 12. 17:28
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Úgy tudom a TSMT nagyon jó ilyen esetekben, egyéni felmérés alapján döntik el, hogy milyen gyakorisággal szükséges a torna.

Nagyon kicsi még a kislányod, ebben a korban még sok gyereknek vannak autisztikus tünetei

2022. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Tsmt-re már járunk 3,5 hónapja. Azért vittem el, mert akkor is már feltünt, hogy olyan mintha a falnak beszélnék, 0 reakciót kapok dolgokra. Szóval éreztem, hogy valami nem klappol. 14 hós korában kezdtük, előtte volt már ciklizálás, de ahogy elkezdtük a tornát megkukult. A terapeuta jelezte is, hogy az elején lehetséges visszafejlődés. Kb 2 hete kezdett újra ciklizálni, gagyarászni. A figyelme egyébként (gondolom a torna eredménye) jobb lett, de még mindig nagyon messze van a jótól. Nem szeretném túllihegni a dolgot, de mindenhol arról olvasok, hogy a gyerekek ilyen kiskorban a legfogékonyabbak, legjobban fejleszthetőek. És csak segítséget szeretnék kapni, hogyan foglalkozzak vele, hogy az fejlessze és hogyan tudjam jobb együttműködésre bírni. A játék stilusa is stagnál, főképp csak pakolni, dobálni és felvenni szereti a dolgokat, mutogathatok neki ezer mást, rá se hederít.
2022. febr. 12. 17:52
 6/29 babyboom567 ***** válasza:
71%

Rákerestem ,hogy mi ez a cikizál, mert nekem már közel 2,5 éve van a gyerekem kivizsgálás alatt,de még nem hallottam ezt a szót.


"A ciklizálás az a beszédforma körülbelül 6 és 12 hónapos kor között, amikor a kisgyerek egyszerű szótagokat folyamatosan ismételget (pl. papapapa..., dededede...). Ez a normális beszédfejlődés menete, a gyerekek ezzel erősítik a beszédszerveiket, hogy a ciklizált hangsorokból később kialakulhassanak a valódi szavak.


Forrás: lexiq.hu"


17 hónaposan a legtöbb gyerek nem köthető le.

Azonkívül SNI kódot szoktak adni különben.

Ne engedd rátenni az autista kódot amíg nem tuti biztos a dolog,mert sosem lehet levenni,és rengeteg intézményből eleve kizáródik a gyerek(akkor is ha ép értelmű),a maradék intézmények akik meg fogadnak autistákat, azok kb "labdáznak" a gyerekekkel.

És egy tanács.Ne adjál neki semmi cukrosat,semmit.Túró rudit sem,gyümölcsléket sem.Ha idegrendszeri éretlensége van a gyerekednek,a finomított cukor, rettentően pörgeti az idegrendszerét,azért nem tud koncentrálni.(ezeket végigjártuk mi is,tapasztalatból beszélek)

És kitartás,rengeteg fejlesztési lehetőség van, csak meg kell találni ami beválik nektek.

Milyen tünete van még, amiből azt gondolod,hogy autista?

2022. febr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Időnként morog még, ha belemerül a játékba vagy izgatott.

Talán ha 3 tünet jelentkezik már autista gyanus, nem?

Viszont azért van sok pozitivuma is, érti amit beszélünk. Ha mi felnőttek beszéljük, hogy na akkor kezdjük a tsmt tornát, ő sokszor meghallja és odamegy a billenőpadhoz, nahy labdához, ha kérdezem kér e hamit siet az etetőszékhez. De pl magától nem jelzi ha éhes/ szomjas. Ha kérdezem hinta palintázni akar-e, odamegy a hintához, ha kérdem hol a brumi maci odamegy hozzá, de nekem nem hoz ide semmit, hiába kérem. Nem totál reménytelen, azt én is tapasztalom, de azért van hova fejlődni. Néha kicsit olyan érzésem van, hogy nem tudom jól tanitani/ játszani vele, néha meg az hogy fura a gyerek. Ezért is mentem konduktorhoz vele, segitsen ebben, de egyből egy neurológushoz irányitott.

A finomitott cukorról a tanácsot megfogadom. Néha, nem napi szintem megeszik egy dörmit, néha egy babapudingot. De vannak olyan napok hogy egyiket sem, figyelni fogom ezeket teljesen elhagyva milyen változás lesz.

2022. febr. 12. 19:37
 8/29 anonim ***** válasza:
Mutogat? Mutato ujjal? Arra amit meg szeretne kapni vagy arra ami felkelti az erdeklodeset?
2022. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Kedves elso valaszolo meg tudnad mondani mik.voltak.nalatok a tunetek ami miatt gyanakodtak az autizmusra es vegul kinotte? Koszonom
2022. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Az hogy nem beszél az önmagában semmit nem jelent. Az én fiam még csak nem is ciklizált. Aztán a második szülinapja után egy hónappal kb 2 hét leforgása alatt mondatokban beszélt. Mondjuk a figyelme felkelthető volt, mindent értett és meg is értette magát. De egy árva szót sem szólt.

Én nem engedném a kódot ilyen korán. Kicsi még, egyáltalán nem biztos, hogy autizmus.

2022. febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!