Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI fennállását kell jelezni...

SNI fennállását kell jelezni a bölcsőde felé?

Figyelt kérdés

Elvileg idén szeptemberben fogja kezdeni a bölcsit a kisfiam. Pár napja voltunk szakértői vizsgálaton a ped.szakszolg.-nál és ráírták, hogy SNI-s. Rákérdeztem, hogy mi lesz így a bölcsődével, erre a szakértő azt mondta, nem is kell feltétlenül a bölcsődében jeleznem, hogy sni-s a gyerek, ne aggódjam túl a dolgot, nagyon enyhe eltérések vannak és nem biztos, hogy világéletében sni-s lesz. Könnyű azt mondani..

Most komolyan nem kell ezt jelezni egy bölcsődében, csak majd az óvodában, iskolában okozhat gondot?

Ha nem tud beilleszkedni a gyerek és a bölcsiben javasolják a vizsgálatot, akkor majd megemlítem, hogy már meg is történt és sni-s egyébként, aztán majd jól kirakják vagy megbüntetnek vagy nem tudom... Hogy működik ez?



2022. febr. 18. 00:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Jelezned kell, hisz biztos oka van,hogy ilyen kis korában megkapta a kódot. Vele szúrnál ki, ha nem tudnának róla, hisz a nap nagy részét ott fogja tölteni.

Ráadásul a bölcsődében nem egy gyereknek számít, a csoportlétszám alakításánál nagyon is számít.

2022. febr. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Jelezd inkább, úgyis ki szokott derülni. A fejlesztést hol kapja meg? Évekig fejlesztettem sni-s gyerekeket bölcsiben. A kérdés sokszor nem egyszerű, mert sni gyerek után emelt fejkvóta jár az intézménynek. Bp-en éltek?
2022. febr. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Igen, jelezni kell, mivel az SNI-s gyereket nem egy főnek veszik a szamitasnal, így kevesebb gyerek kerülhet abba a csoportba, hogy elegendő figyelem maradjon mindre
2022. febr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Köteles vagy jelezni. A gyerek érdeke is.
2022. febr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

Nekunk is ezt mondtak.

Igaz mi ovodat kezdtunk azzal h amugy nem beszel a gyerek.

Nem kozoltom h rairtak h sni-s

Pont mert a doki is mondta j tulkep nem fontos. Majd ha a kovetkezo evi is kontrollnal nem valtozik akkor lesz lenyeges.

Kovetkezo evben le is kerult rola. Mert a kozosseg beinditotta a beszedet.

2022. febr. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Attól függ, mit takar az SNI. Fejlesztést, fele árú étkezést kap elvileg. Ha nem fejlesztik, mondaná a fene. Oviban pl. nem kapott a gyerekem fejlesztést, csak ráaggatták a kódot. Felesleges volt kitenni a vizsgálatoknak.
2022. febr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Az sni kód miatt kap fejlesztést oviban a lányom, kijár hozzá logopédus és ingyen van a kaja, a csoportlétszámban 2 gyereknek számít az sni-s gyerek.
2022. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Már csak azért is érdemes jelezni, mert akkor a bölcsődén belül fog külön fejlesztést kapni.
2022. febr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Mi alapján lett SNI-s, milyen kódot kapott, fejlesztést nem írtak elő?

Én mindenképpen mondanám, azon okok miatt, amit már említettek előttem és tényleg a csoportlétszám miatt is számít.

Az én fiam is SNI kóddal kezdte a bölcsit, kapott bent heti 5 fejlesztést, minden nap volt valami, heti háromszor logopédus, kétszer pedig alapozó terápia. Hatalmas segítség volt, hogy nem a bölcsi után kellett még hurcolászni mindenfelé, hanem a nap végére le tudta ezt is, mikor érte mentem "kaptam" egy már aznap fejlesztett, kellőképpen lefáradt, az alvástól mégis kipihent gyereket, otthonra csak a játék maradt. Ő tavaszi gyerek, így az ovit is már majdnem 3 és fél évesen kezdte, rengeteget fejlődött a bölcsiben.

2022. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképpen jelezd feléjük, mivel 2 helyet foglal a csoportban és fejlesztést kell kapnia. Általában nem szokott gond lenni egy SNI-s gyerek. Ha pedig tényleg ilyen enyhe, akkor egy kicsi fejlesztéssel simán leküzdhető ez (szakember mondta nekem).
2022. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!