Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Bölcsi óta nagyon apás lett a...

Bölcsi óta nagyon apás lett a kisfiam. Mit tegyek? Hogy fogadjam el?

Figyelt kérdés

Októberben kezdte 2 éves kisfiam a bölcsit. Korábban, amíg itthon voltam, azalatt is igyekeztünk mindketten egyformán foglalkozni vele, de hozzám természetesen jobban kötődött.

Aztán visszamentem dolgozni. A férjemnek rugalmas munkaideje van, ő hozza-viszi legtöbbször a bölcsibe, valamint együtt vannak, 1-2 órát, amíg hazaérek munkából. A bölcsiben kb. 2 hónapig tartott a reggeli sírdogálás, egyébként feltalálta magát a gyermek a nap többi részében.

Ami nekem nagyon fáj és eléggé megnehezíti a családi életet, hogy a bölcsi óta nagyon apás lett, vannak olyan napok, amikor tőlem nem fogad el semmit, nem kommunikál, nem enged semmit, csak apa-apa-apa csinálhatja a vacsorát, a fürdetést, a fektetést, amikor apjának le kell szaladnia, addig sír az ajtóban, amíg vissza nem jön, én nem érdeklem,semmivel nem tudom elvonni a figyelmét. Máskor ugyan apás, de elfogad engem is szülőként, ugyan apát hívja elsőnek, de én is jó vagyok helyette, nincs belőle hiszti, jót játszunk, mesélünk, főzünk.

Hogy fogadjam el ezt a helyzetet? Változni fog valamikor? Megmondom őszintén, elég fáradt és feszült vagyok munka után, és nem mindig tudom ezt a helyzetet kezelni úgy, ahogy kellene, szeretettel, türelemmel. Nagyon fáj és néha inkább hagyom őket együtt lenni, én meg csinálom a dolgom a lakásban, ha már úgysem számít a fiamnak a jelenlétem.

Kérlek, ne gyertek azzal, hogy minek adtam bölcsibe, úgy kell nekem.



2019. márc. 7. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Pedig de, nem kellett volna bölcsibe adni.
2019. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egyszerűen büntetésben vagy. Az ő szemében anya eltűnt, pedig eddig együtt voltunk. Amit tehetsz, hogy ezerszer elmondod neki, hogy anya nagyon szeret, el kell mennie dolgozni de siet haza és akkor ilyen-olyan jó dolgokat fogtok csinálni együtt.


Próbáljátok ki az anya időt-apa időt. Mi fen nap ugyanakkor csak az egyik szülő csak vele foglalkozik azt amit ő akar. Ez legalább 15 perc legyen. Ebben nincs sürgős telefon, gyorsan meglavarom a levest csak 100%-os figyelem.


Beszelgessetek sokat, meg akkor is ha ő esetleg nem beszél meg, együtt hárman mondjatok el a napotokat, szóval provald minél jobban bevonni magad.


Olvas a kapcsolódó nevelés témakörben, ott is sok hasznos és jó tanácsot találsz majd.

2019. márc. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1%
Pedig pont ez az oka, hogy beadtad. Mi irjunk, hazudjunk, hogy nem attol van ?
2019. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kell hazudni, csak nem ez volt a kérdés, hogy mi az oka... Hanem megoldásokat keresek, hogy kellene kezelnem a kialakult helyzetet, de úgy látszik, nem tudsz szöveget értelmezni.
2019. márc. 7. 10:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ezzel foglalkozni, akkor majd beáll minden a maga rendje szerint, de az sem baj, ha apás marad, attól még téged is szeretni fog.
2019. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Én örülnék neki, legalább lenne egy Kis idöm magamra is, pihenni, fürödni, stb.
2019. márc. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, hogy a gyereke bünteti, az igen buta. Egy kétéves nem fog büntetni, pláne nem hónapokig, hol van ilyen bonyolult lelkiviláguk és kifinomult gondolkodásuk? Kérdező, a kisfiad normálisan viselkedik, és ez a helyzet hamarosan el fog múlni.
2019. márc. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, legkésőbb 4-5 éves korára normalizálódni fog a helyzet. Most lehet h azért apásabb, mert apa többet játszik vele, ezért most ő a "nagy szám", de azt nem teszed jól szerintem, hogy ilyenkor inkább félrevonulsz házimunkát végezni, míg ők játszanak, persze nem kell "ráerőltetni" sem magad. Legyen olyan is amikor te játszol a gyerekkel és a férjed végzi a teendőket.

Nálunk is volt egy ilyen időszaka mindkét lányomnak, pont ilyen 2 éves kor körül, amikor apásak voltak, ha bármi volt apa volt jó (pedig ekkor még itthon voltam velük), valószínűleg azért, mert amikor apa megjött a munkából egyből játszott velük, stb., és ez ebben a korban még nagyon sokat számít, én is megijedtem h biztos valamit rosszul csinálok, nem vagyok elég jó stb., de az idő bebizonyította, hogy nem.

Most már a nagyobb lányom full anyás (7 éves, de sztem kb 3-4 éves kora óta legalább így van), a kicsi is inkább anyás, bár ő van olyan h apás is, de neki az alap természete inkább apáéra hasonlít, míg a nagyobbik lányom inkább rám. Persze nyilván mindkettőjüket ugyanúgy szeretem.

Szóval fel a fejjel, gondolj arra hogy még kicsi a fiad, rengeteget fog változni, és próbálj minél többet foglalkozni vele, szeretgetni, fog még ez jobb lenni hidd el :-)

2019. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

"elég fáradt és feszült vagyok munka után, és nem mindig tudom ezt a helyzetet kezelni úgy, ahogy kellene, szeretettel, türelemmel"

Én is így vagyok ezzel.

Hazamegyek egy fárasztó nap után, és nem bírom a gyerekeket levakarni magamról. Meg a macskát. És nem is akarom! Szeretem őket, és ők érzik ezt a feléjük áradó szeretetet és figyelmet. Egymásra tudunk hangolódni, és nagyokat játszunk a kertben a friss levegőn. A feleségem meg játsza a sértődöttet, holott elmagyaráztam neki, hogy:

"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."

> Müller Péter <

2019. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És az miért baj, ha apás lett. Örülj neki, hogy kötődnek egymáshoz, ennél szebb nincs.
2019. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!