Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista kislány felvilágosítása?

Autista kislány felvilágosítása?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat kérdez arról,hogy miért ilyen a nemi szerve a kislányoknak,nőknek,és miért olyan a fiúknak,férfiaknak. Mire való.


Eddig még elintéztem azzal, hogy ott pisilünk. De a 120as IQ-jával ez nem sokáig fogja csillapítani az érdeklődését.


Ráadásul látta már a császár heget a hasamon,szóval tudja,hogy ő ott született meg. A doktorbácsi kivette,ezt szoktam mondani. Ezt elfogadta,ezzel nincs is baj.


De én még korainak tartom azt elmondani,hogy igazából honnan,és hogy születik a kisbaba.

Viszont nagyon forszírozza mostanában...hajlamos a betapadásokra (egy-egy téma rögzül nála hetekre-hónapokra is).


Szóval,ötlet? 6 éves a kislány, most töltötte a hónap elején.


A figyelemelterelés korlátozottan működik,de próbálkozok. Szerintem ehhez még kicsi.


2022. márc. 19. 21:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Ezeket a 4 éves ( nem auti) lányom màr tudja…


Amikor kérdez mindig válaszolok neki.


Nem kezelem tabunak, és nem gondolom, hogy bármihez kicsi..ha egyszer meg tudja fogalmazni a kérdèsèt.


Válaszolj nyiltan a korának megfelelően.

2022. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Bocs, de az átlag IQ 100. A 120 kimondottan jó.
2022. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ismerem a lányomat,pont ezért vagyok bizonytalan. Hajlamos félelmeket gyártani. Ezek néha komolyan akadályozzák a mindennapi életünket is.


Attól tartok,hogy kivetítené magára,és esetleg félne utána. Valamitől,bármitől.


De úgy érzem,hogy anélkül,hogy a válaszolók ismernék őt,nem is adhatnak releváns választ.

Bocs,hogy csak most jöttem rá.

2022. márc. 19. 21:57
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem korai erről beszélni vele, az a fontos, hogy a korának és a személyiségének megfelelően történjen a felvilágosítás. Nem muszáj részletekbe menni, de a titkolózás és a figyelemelterelés nem célravezető. Ha kínosnak éreznél egy ilyen beszélgetést, akkor lehet kapni olyan könyveket, amikben "gyereknyelven" írnak a szexualitásról, esetleg ezekből felolvashatsz neki vagy meríthetsz ötleteket, hogy hogyan fogalmazz a témával kapcsolatban.
2022. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Azért neked kéne, mert ha nem teszed, a gyerekközösség megteszi helyetted. Na, az tuti pánik lenne neki.
2022. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Mondd el, ahogy tudod, de ne hazudj neki. Azt sem, hogy nem tudod elmondani neki, mert máshonnan úgyis hallani fogja.

Az 5 éves lányom egyik nap úgy jött haza oviból, hogy orvosi kifejezéseket használva elmagyarázta a baba születését, mert a csoporttársa bent volt az anyjával a terhes gondozáson az orvosnál, végig hallgatta és elmesélte A-tól Z-ig a többieknek. Nem lehet kikerülni.

2022. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Én épp tegnapelőtt jöttem ,,zavarba",hogy hogyan fejezzem ki magam a 4 éves lányom előtt.Többször felmerült mostanában ,hogy hogyan született, hogy jött ki a pocakból és eddig elég volt ez a heget megmutatom, hogy ni innen jöttél, most viszont nagyon kötötte az ebet a karóhoz, hogy oké, hogy ő ott, de más babák azok hol:) Én a végén mondtam neki, hogy vagy úgy születnek ahogy ő, vagy nunuson keresztül.De ezt az utóbbit is inkább azért mondtam így , mert elkezdte fújni, hogy a fenekén keresztül jönnek ki:D azt meg nem szerettem volna, hogy ilyeneket mondjon máshol:D

Őszintén szólva ezzel a felvilágosítósdival meg vagyok kicsit lőve, legalábbis ilyen kicsi gyerek esetén, de azért egy 6 éves gyereknek már biztos nem korai ilyenről beszélni, ha érdekli és kérdez.

2022. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
2-es: persze, hogy jó, az autistáknak sokszor jobb az IQ-juk. Az autizmus nem szellemi fogyaték, hanem kommunikációs zavar. Mivel ők a "humán" dolgokban gyengébbek, máshol kompenzálnak.
2022. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ez hamar szóba került kistesó miatt. Szerintem akkor érdekli őket a legkevésbé, ha normálisan válaszolsz neki és nem misztifikálod túl meg nem tűnik egy rejtélyes, tabu valaminek. Értem, hogy autistaként másképp reagálhat, de még mindig jobb, ha ott lehetsz és kezelheted a felmerülő aggályait, problémáit, minthogy valahol meghallja a többi gyerek félig-meddig pontos verzióját, amitől aztán tényleg megijedhet, mert tőled sose hallott róla.
2022. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha bizonytalankodsz hamarabb pánikbaesik.


A gyerekek, ha auti ha nem sokszor elfogadják tényként a dolgokat.


Emlékszem, amikor a nagyim közölte, hogy a nunimon jön ki a gyerek (5 -6 éves voltam, de még ovis)


Mondtam, hogy az nem lehet.

Ő visszakérdezett mennyivel lehetségwsebb a köldökömön, amit addig feltételeztem.

Akkor vállatvontam és tènyként kezeltem, amit mondott.


Csak azért maradt meg bennem, mert nagyim nem sok komoly témát pengetett meg..

2022. márc. 20. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!