Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kényszercselekvést vagy...

Kényszercselekvést vagy kényszeres hangadást felfedeztél már gyermekeden? Vitted szakemberhez vagy csak úgy elmúlt?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 2. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálunk köröm kaparás van. Lényegében 3 éves kora óta nem vágtam a körmét.. Van egy erős figyelem éhsége, amit nem mindig kap meg, költöztünk is, mi is sokszor terheltek vagyunk, szóval tudjuk az okát. De most már jobb a helyzet, kevesebbet hallom kaparni, a körme még mindig nem vágható, de legalább már amikor együtt vagyunk, nem kell folyton emlékeztetni, hogy figyeljen, mert sebes lesz.

5 éves most.

Nem jár pszichológushoz. Óvodai visszajelzés sincs, hogy ott szorongana vagy magatartási baja lenne. Valószínű már csak a megszokás, mert amúgy már 1 éve rendeződött az életünk és ő is higgadtabb lett.

2022. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Összedörzsölgette a két tenyerét és fél lábon szökdécselt, elmúlt minden terápia nélkül mindkettő még iskolás kor előtt.
2022. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hol jönnek, hol mennek.

Volt szájtátogatás, szájtörölgetés, sokszor a szájába dug mindent. Legrosszabb a kényszeres köhécselés volt, mert azt hittèk beteg az oviban.

Évente kb egyszer jönnek elő.

Beszéltem telón pszichológussal, azt mondta míg a gyermeket nem zavarja, vagy nem piszkálják addig nem kell terápia. Illetve nem szabad rászólni miatta.

2022. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Kedves utolsó, ezt megnyugtatóan olvasom, mert a fiam is szokott köhécselni, van hogy aszerint, ahogy ugrál, ritmusra. Nagyon nem szeretem.. Ezek szerint amíg nincs rá különösebb hatással, addig nincs gond.
2022. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Deflohelp ***** válasza:
100%

Fiam ovis korában a vállát vonogatta.

Tükör elé állítottam öt-tíz percre, hogy lássa mit csinál.

Lehet, hogy ez is hozzájárult ahhoz, hogy néhány hét alatt leszokott róla.

2022. ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!