Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismertek-e bevált módszert...

Ismertek-e bevált módszert munkafüggőség, kényszercselekvések (ellenőrzési rituálék) és kényszergondolatok kezelésére? Az elmúlt 3 év gyógyszermentes terápiái (pszichológus, kineziológus és szellemgyógyász) nem nagyon váltak be.

Figyelt kérdés
Állandó aggodalom a sok munka miatt, szorongás, képtelen vagyok abbahagyni a munkát és kikapcsolódni. Már nagyon sok pénzt elköltöttem a különféle magánrendeléseken.

2015. okt. 29. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg nem megfelelőnél voltál.

A pszichológus csak akkor tud érdemben segíteni, ha kiképzést kapott hipnobehaviorista módszerre. A másik kettőnek nincs erre kompetenciája.

2015. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2015. okt. 29. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Az én módszerem a kényszergondolatok ellen a "leszarom tabletta". Ha jön valami rossz gondolat, akkor tudatosítom magamban, hogy ez nem az én gondolatom, nekem ehhez semmi közöm, nem kell vele foglalkoznom. Úgy élem meg, mintha csak egy mozit néznék, aminek semmi köze az én életemhez. Sokkal könnyebb így.

Ezenkívül gyógyszert is szedek (Scippa, Abilify), az is sokat használ. Már szinte nincsenek is kényszergondolataim.


Ellenőrzési rituálék: kismértékben nálam is megjelentek... volt h elkéstem a munkából, mert már útközben jutott eszembe, hogy nem vagyok biztos benne h elzártam a gázt, és visszarohantam a lakásba... Ha ilyen van, akkor figyelj oda a cselekedeteidre, mondd ki magadban, hogy "most elzárom a gázt" és elzárod, rögzíted fejben a mozzanatot, megjegyzed, hogy ez már ki van pipálva, és többet nem kell ellenőrizned.

2015. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! Lassan kezdek megbarátkozni a gondolattal, hogy terápia mellett gyógyszert is szedjek. Eddig elleneztem, mert félek a mellékhatásoktól, vagy az önkontroll elvesztésétől, de az elmúlt évek költséges, gyógyszermentes terápiái keveset használtak.
2015. okt. 30. 17:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegségre sajnos mindenképpen kell gyógyszer. Kb. 1 év után (állapottól függően) szép lassan le lehet állni vele.
2015. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. okt. 30. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!