Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet az autista...

Hogyan lehet az autista "rohamot" kezelni?

Figyelt kérdés
3 éves lányom autista gyanús, igaz voltunk pedagógiai szakszolgálaton, ott a vizsgálat nem mutatott erre, és korábban sem volt ennek jele. De az utóbbi időben nagyon furán viselkedik, "rohamok" jönnek rá, ordít, nem lehet gyakorlatilag sehogy kizökkenteni belőle, szemkontaktust sem igazán tartja. Arra lennék kíváncsi, hogy egy autista gyermeket hogyan lehet kizökkenteni egy ilyen állapotból. Persze ő nem biztos, hogy az, pszichológus folyamatban van, de most az ünnep miatt ez is tolódik, addig meg jó lenne vmi támpont, hátha segítene, mert már teljesen el vagyok keseredve, annyira nehéz vele sokszor.

2022. ápr. 14. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

A rohamok azok a Meltdown-ok.

Ez azért jöhet fel, mert túlterhelődik valami miatt.


[link]

2022. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek házi orvosodnak jelezted már? És mit mond a gyerek házi orvosa? Esetleg kérj be utalót egy gyermek pszichológushoz, vagy egy nevelési tanácsadóhoz. De ez ügyben mindenképp a gyermek házi orvosával vedd fel a kapcsolatot, és kérd a tanácsát. Esetleg a lakhely szerinti, védőnővel is beszélhetsz. De minden képp kérj segítséget, a helyi védnőtől is és a házi gyermek orvostól is.
2022. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Ha csak emiatt gondolod autistának, akkor nem az! A kisgyerekek már csak ilyenek. Valamelyik képes hányásig vagy végkimerülésig is sírni, csapkodni, toporzékolni...

Általában éretlen idegrendszer okozza. Gyermekpszichológus tud segíteni.

És hogy a kérdésedre is válaszoljak,figyelem eltereléssel lehet csak kizökkenteni ebből az állapotból. Valami olyan dolgot, játékot, tevékenységet kell neki felajánlani, amire nem tud nemet mondani.

2022. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Kivàrsz. Amig nem végzett ùgysem hagyja abba.

Lehet 10 perc, lehet egy òra is. Ahogy nő, ritkulhatnak az ilyen kiborulàsok.

2022. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

" ott a vizsgálat nem mutatott erre, és korábban sem volt ennek jele"

Akkor miről beszélünk. Valószínűleg más mentális problémája van, vagy simán csak neveletlen.

2022. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Manapság mindenki ráfogja a gyerekére, hogy autista, ha már 1-2 autisztikus tünete van. Nesze nektek internet!
2022. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem állítom, hogy autista, csak számomra ezek az önmagából kifordulások sokak. Minimum fél óra, de inkább egy óráig is eltart, gyakorlatilag semmivel nem lehet kizökkenteni. Olyankor olyan, mintha nem lenne magánál. Csak aggódom, persze hogy felmerül bennem az autizmus gyanúja, mert már egyre aggasztóbb, egy nap legalább 3-4x előfordul.
2022. ápr. 14. 23:02
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Keress rá az ADHDre is, hátha az.


Amúgy nem minden autista tipikus, vannak atipikusak is, aminek nem ugyanazok a jelei.

2022. ápr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

Az a baj, hogy te otthon hiába is kezeled, majd az óvodában a pedagógusok jól alád tesznek, és mégis mindennek te leszel az oka.

Én azt szoktam csinálni, hogy ilyenkor megölelem. Nem kell beszélni arról, hogy mi miatt hisztizik, csak öleld meg, és mondd, hogy szereted. Ha már kicsit jobban van, akkor le szoktunk feküdni, bebújunk a paplan alá, és megölelem, és mondom, hogy szeretem, és nincs semmi baj. Van amikor fél óra is, hogy megnyugodjon. Amíg tart, semmiképp ne próbálj "hegyi beszédet" tartani, mert az csak olaj a tűzre. Miután megnyugodott van amikor meg tudjuk beszélni, van amikor nem. Időnként azt mondja, hogy nem is emlékszik, hogy min akadt ki, szerintem ez nem igaz, csak szégyenli.

Amúgy az enyém adhd-s.

Az óvodában viszont azt csinálták, hogy amikor rájött a hiszti, akkor az óvó néni elkezdte neki mondani, hogy nem illik így viselkedni, és szégyelld magad, meg sarokba állították, stb. Ilyenkor volt, hogy fél napig is sírt, toporzékolt. Nekem meg azt mondták:

-Lehet, hogy otthon ezt lehet, de itt nem!!!

Amikor megpróbáltam elmagyarázni, hogy ilyenkor csak meg kell ölelni, és megnyugtatni, az volt a válasz, hogy nem jutalmazzuk a hisztit! És azért ilyen, mert nálam csak ezzel kap figyelmet. És hogy jobban tudják, mint én, mert nekik ebből van diplomájuk. Erre én csak azt tudtam mondani, hogy rendben, de úgy tűnik, hogy a nagy tudományuk mégis csődöt mondott. Aminek persze az én nevelési stílusom az oka. Az utolsó fél évben óvónő meglátott, már elvonult, még nem is köszönt nekem.

Az iskolában viszont elmondtam a tanító néninek, ő hajlandó volt erre, egyszer volt hiszti, többet sem.

2022. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nála nem működik az ölelés, nem engedi. Inkább meg szoktam várni, míg ő kéri vagy közlekedik. De minimum fél óra, míg ez megtörténik vagy megnyugszik magától.
2022. ápr. 17. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!