Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerkőc társasházba?

Autista gyerkőc társasházba?

Figyelt kérdés
Nemsoká társasházba költözünk. A kisfiamról most derült ki, hogy autista. Elég hangos gyerkőc. Ha valamit szeretne, sírással jelzi. Ha örül, sikongat. Szeret futkározni a lakásban. Jelenleg panelban lakunk. Itt soha nem szóltak a szomszédok, hogy hangosak vagyunk, de nem tudom, hogy az új szomszédaink mennyire lesznek toleránsak. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2022. márc. 31. 11:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
De hát most is vannak tapasztalataid. MOST is társasházban laktok. Az új szomszédaidat meg senki nem ismeri, majd meglátjátok.
2022. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint egy olyan kerdes, hogy nem lehet megvalaszolni, megis honnan tudnank, hogy milyen szomszedaitok lesznek ? Nem ismerjuk oket.


Ha ide koltoznetek ahol mi lakunk tarsashazban, borzaszto szomszeddal, mar masnap kint lenne nalatok a rendorseg.

2022. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Alattam lakik autista lányt nevelő család. Ha üti a falakat meg a csöveket nem bírom. A hajnali orditasa zavar.
2022. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

"Ha valamit szeretne, sírással jelzi. Ha örül, sikongat. Szeret futkározni a lakásban."


Ez kb. minden kisgyerekre jellemző. Maximum a tiéd nem növi ki.

2022. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Érdemes lenne megkérdezni az építőtől, mennyire jó a hangszigetelése a falaknak, általában az új építésű lakások kritikán aluliak ebben a tekintetben, sokkal rosszabbak, mint a régi panelok. Vagy ha nem kaptok normális választ erre, akkor legközelebb amikor kimentek megnézni az építkezést próbáljátok ki, mennyire hallatszanak át a dolgok. Az oldalfalakt utólagosan is lehet hangszigetelni, a padlót viszont nem (a hangszigetelés vastagsága miatt). Persze ha ti laktok majd a földszinten, akkor ezzel nem lesz gond.
2022. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Tudom, hogy társadalomban élünk, másokra tekintettel kell lenni, de számomra borzasztó, hogy autizmus esetén konkrétan felmerülhet az, hogy MÁSOK miatt költözzön el egy család olyan helyre ahol nem “zavarnak”.

Tudom, hogy szomszédnak lenni fárasztó lehet hosszútávon, de azért emberség miatt csak nem kellene ennek fontosnak lennie. Eszembe nem jutna autizmus miatt panaszkodni, hogy hangosak. Nálunk meg más miatt hangos a szomszéd.

Ne már.. :(

2022. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
És ha zavarja a szomszédokat mit tudsz tenni? Menj ki a rétre sátorba? Ez van. Persze amit lehet meg kell tenni a békés együttélés érdekében, pl egy szőnyeg, habtapi sokat segít a futkározásból eredő hangokon, de jó hogy nem elnézést kérsz, mert autista a gyereked.
2022. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
Oké akkor felhivhatom valamelyik őröket emberségből hajnalban? Mert éppen ordít sikit az erkélyen? Vagy ha vihar van? Ja az más... Én kussoljanak.
2022. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Írtam, hogy el tudom képzelni, hogy nehéz szomszédnak lenni. De nem arról van szó, hogy egy ember alkoholista és tör zúz. Egy gyerekről van szó, aki erről nem tehet. Felhívod a rendőrséget? És? Mit fognak mondani? A gyerekvédelmet? Ők is tudják, hogy autista és ezzel jár.

Nehéz helyzet, de akkor sem lehet büntetni a családot.

2022. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

Tudom hogy nem lehet párhuzamba vonni, de nálunk pl a szomszéd tyúk ólat létesített a kerítés mellett és bűz van, ha az udvaron vagyunk. Plusz száll a por és a toll felénk. El kell költöztetnünk a kiülős helyünket.. Mivel a tyúkokat jól tartja, nem veszélyezteti őket, ezért semmi jogom nincs szólni hogy mit csinál a portáján. Ez van. Ezzel kell együtt élnünk.

Na most a családnál is egészen biztosan minden rendben van. Van egy szituáció, amihez nem igen van senkinek se köze. Ha albérlők lennének, max a tulaj bonthatná a szerződést, de az sem lenne etikus és jogszerű. De nem erről van szó. Remélhetőleg kedves közösségbe kerülnek.

2022. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!