Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista, ADHD-s gyereketeknek...

Autista, ADHD-s gyereketeknek elmondtàtok, hogy ,,mi a baja"?

Figyelt kérdés

Magasan funkcionàl a gyerekem, de jellegzetes tünetei vannak. Nem tudom mi lenne hasznosabb. Ha tudja, nehogy ,,hibàs gyàrtmànynak" èrezze magàt, ha nem tudja, akkor magàt hibàztatja a tüneteiért.

Közèputas megoldason gondolkozom, hogy megbeszèljük, hogy bizonyos specifikus nehèzsegeken hogy lehet túljutni, hogh lehet a mindennapokban èlni vele, anèlkül, hogy a szindròmàt megemlìtenèm.

Szerintetek mi lenne a legjobb? Most 7 èves.


2022. ápr. 20. 12:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb fiunk magasan funkcionáló auti, a legkisebb sajnos súlyosabb eset. A kicsit piszkosul hidegen hagyja. A nagy viszont kifejezetten kíváncsi volt, hogy vele mi van. Szorongásos is, érezte, hogy valami furcsa, de nem tudta, hogy mi az, emiatt még durvább tüneteket produkált. Mi elmondtuk neki. 8 évesen kapott diagnózist. Számára megnyugvás volt, hogy megértette, miért nem érti a többieket. A pszichiátere örült, hogy így állunk hozzá, mert így egyszerűbb (már amennyire egyszerűnek mondható) a fejlesztése. Így már értette pl, hogy miért nem tud nevetni. Rengeteget gyakorolta, hogy ha kell tudjon meggyőzően nevetni, mert rájött, hogy ez fontos a társaival való beszélgetés során. Nos, azt még most is gyakorolni kell, hogy min nevetünk és min nem, de van egy kézjelünk, amivel jelezzük felé, ha épp aktuális a nevetés. A suliban is van olyan segítőkész barátja, aki így jelez neki, ezzel sokkal magabiztosabb lett és a társaival is jobban elfogadják egymást.

Szerintem egyéntől függ, hogy érdeklődik-e az állapotáról, de mindenkinek joga van tudni róla, hiszen ez nagyban befolyásolja az életét.

2022. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nemrég nyelvtanfolyamra jártam majd' 1 évig. Egyik csoporttársam egy kb 33 éves férfi volt.

Szegény...nem tudta magáról,hogy mi a problémája. Vagyis érezte ő,hogy valami nem oké,de szerintem nem jutott el odáig agyban,hogy pontosan mi lehet.


Igazság szerint nem tudnám megmondani. Alapvetően máshogy fogta fel a világot. Őszintén és röviden önmagában sajnos teljesen életképtelen volt. Egy csekket nem tudna befizetni,a szüleivel él mai napig kisfiú szerepben van. Még a reggelijét is anyuka készíti el.


Nagyon sajnáltuk őt. A tanárral együtt,de tényleg az egész csoport.


Mert ő nem tudott semmit, mármint a saját állapotáról,és talán harmadszorra ugrott neki a tanfolyamnak és a nyelvvizsgának. És nem értette,miért nem tudja megcsinálni.....



Na ezt nem akarnám egy sérült, autista,adhd-s gyereknek,fiatalnak sem! Hogy ne legyen tisztában a saját állapotával..ez annyira szörnyű volt...

Én segítettem neki,mikor pl levelet kellett írnunk,és valamiféle kiborulás kapta el (meltdown??),mert nem tudta ..de persze a vizsgán ismét megbukott.


Na ezt nem lett volna szabad a szüleinek csinálni vele. Miért nem magyarázták el neki,hogy édes fiam,neked ez nem fog menni...Hog ne csalódjon negyedszerre is??

2022. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, miért ne menne neki?


Én is elbuktam szóbelin a stressz miatt, szorongásoldóval meg 85% felett teljesítettem.

2022. ápr. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mert nem tudott úgy gondolkodni,mint más normális ember. A szóbeli résznél is,mikor magadról kell beszélni, csak 1 betanult rövid szöveget ismételgetett. Spontán kérdésre nem mindig tudott válaszolni. Ezért.
2022. ápr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14, nálam is ez volt a gond, lefagytam, ha magamról kellett mesélnem:) Bár én nem ismételtem volna meg a szöveget többször, ha kérdeznek, hanem kukán ültem volna, talán sírok is(felnőtt létemre).
2022. ápr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
De azt is mondd el neki, hogy be hivatkozzon folyton erre, ha valaminem úgy történik, ahogy ő akarja.
2022. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm az összes vàlaszt! Minden nèzőpontot megfontolok, egyelőre arra fókuszàlunk, hogy nem mindenki ugyanùgy reagàl egyes dolgokra. Attòl függően, hogy hogyan fejlődik tovàbb, majd elmondom neki, hogy ennek neve is van. Megpròbàlom majd pozitìv vagy neutràlis megközelìtesből megfogalmazni. A hiperfòkusz nagyon hatékony tanulàsi helyzeteket hoz pèldàul.
2022. máj. 20. 20:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!