Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista, ADHD-s gyereketeknek...

Autista, ADHD-s gyereketeknek elmondtàtok, hogy ,,mi a baja"?

Figyelt kérdés

Magasan funkcionàl a gyerekem, de jellegzetes tünetei vannak. Nem tudom mi lenne hasznosabb. Ha tudja, nehogy ,,hibàs gyàrtmànynak" èrezze magàt, ha nem tudja, akkor magàt hibàztatja a tüneteiért.

Közèputas megoldason gondolkozom, hogy megbeszèljük, hogy bizonyos specifikus nehèzsegeken hogy lehet túljutni, hogh lehet a mindennapokban èlni vele, anèlkül, hogy a szindròmàt megemlìtenèm.

Szerintetek mi lenne a legjobb? Most 7 èves.


2022. ápr. 20. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudja, de ne ez legyen a mindennapok középpontja. Legyen tisztában azzal, hogy miért nehezebb neko, de ne lihegjétek túl.
2022. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szakember hogy vélekedik?


Én biztosan elmondanàm..

2022. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem joga van tudni, nyilvan minél kevesebb előítéletet, sztereotípiat sugallva. Vannak ehhez nagyon jó kis könyvek is, pl a túlélőkönyv ADHD-s gyerekeknek, bar persze függ az életkortól is, hogy milyen szinten kell elmagyarazni neki
2022. ápr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Bocsi, most látom, hogy kort is írtál és autirol is szó van. Ha magasan funkcionál, akkor szerintem mindenképp tudnia kell, de inkabb beszélj erről a szakemberrel, aki ismeri, hogy az ő esetben hogyan lehet ezt jól közvetíteni
2022. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak erre direkt szülői csoportok szakemberrel.
2022. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem vette észre,hogy folyamatosan fejlesztésekre meg szakértői vizsgálatokra hordod?


A lányom Asperger szindrómás, de 20 hónapos korától kap fejlesztést,valamint több vizsgálata is volt.

Természetesen tudja,hogy miért. Enélkül meg se értette volna,miért kell mennie ide-oda.


Ha magasan funkcionáló a gyereked,akkor valaminek csak fel kellett már tűnni neki is...

2022. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam, de lehet, hogy kár volt. A tanárai is folyton engem cseszegettek, hogy miért nevelek betegségtudatot a gyerekbe, miért higgye azt, hogy ő nem normális. Én viszont szerettem volna, ha megérti, hogy nem azért nem tudja megtanulni, mert ő hülye. A lányom 8.-as, most már azt mondja az iskolapszichológus, hogy nagyon jól megtanulta kezelni a dolgot. Szóval szerintem lehet, hogy kicsi korában visszaüt, de hosszú távon jó lehet. De az is lehet, hogy ez gyerekenként változó.
2022. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha úgy érzed teljesen telibetalált a diagnózis, akkor mondd el nyugodtan.


Az enyémnek millió kódja van/volt, mindenki mást gondol, mást lát szakemberek közt is. Az enyém annyit tud, hogy neki nehezebb a jó viselkedés, túlreagál dolgokat. Azt is tudja, hogy ezekért jár fejlesztésre. Azt is tudja, hogy mindenkinek nehezebb valami, van, a tikkel, van, aki nehezen rajzol, van, aki nehezen számol, van, aki nehezen ír, van, aki nehezen mozog, van, aki nehezen beszél, van, aki nehezen gondolkozik, és vannak sokan, akik nehezen vagy furcsán viselkednek.. Ahhoz képest, hogy papíron mindenki "normális" körülötte, egyértelmű, hogy a gyerek nem tud pálcikaembert sem rajzolni elsőben, vagy 5x annyit pislog, mint más, vagy folyamatosan az én gyerekemtől(szintén rossz figyelemmel) kérdezgeti mit kell csinálni, vagy folyamatosan produkálja magát bohóckodva, vagy kérdéseket kell ismételgetnie, vagy kényszeresen ő csak fix helyre ül le a padon és nem lehet hozzányúlni a holmijához, vagy annyira szorong, hogy kell neki 20 perc, amíg "feloldódik", vagy alig fogja a ceruzát, vagy nem érti az egyértelmű szabályt. Amúgy azt is tudja, hogy attól, hogy neki, meg a többieknek is nehézsége van, még próbálkozni kell hozni a szintet, csak nekik nehezebb, arra meg most kezd rájönni, hogy bizonyos nehézségeket(pl számolási) sokkal jobban tolerálnak, mint a viselkedésit.. Én nagyon igazságtalannak éreztem ezt mindig, neki meg csak most esett le.


Nagyon nem oké szerintem, de hogy amíg rámondják, hogy "idétlenkedik", addig az összes másik gyereket csak el kell fogadni, mert ő "nem tudja úgy csinálni, mint te"

2022. ápr. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Annál nincs szerintem rosszabb, mintha érzi az ember,hogy nem olyan ,mint a többiek de nem tudja miért. 7 évesen már bőven észreveszi ,és akár ostorozhatja,marcangolhatja önmagát miatta belül. Szerintem kellene,hogy tudja mi okozza a nehézségeit.
2022. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy el. Nem fogom eltitkolni...
2022. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!