Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljük ezt a helyzete...

Hogyan kezeljük ezt a helyzetet autista gyanús gyereknél?

Figyelt kérdés

Diagnózis még nincs, de valószínűsíthető az autizmus. 3 éves múlt.

Vannak olyan dolgok, amiket mindenáron ő, és csak ő akar megcsinálni. Pl rendszeresen ő akarja kinyitni az ajtót előttünk, és ha bemegyünk, mielőtt beengedhetett volna, akkor elveszti a fejét, ki akar küldeni, hogy újra jöjjek be.

Sok ilyen helyzet van, ez csak egy példa.


Mi a jobb ilyenkor? Engedni neki, és hagyni, vagy nem engedni? Alapvetően egy átlagos gyereknél jobbnak látnám következetesen nem engedni neki, de az ő helyzetében nem tudom mi lenne a jobb. Nem sima hiszti amit ilyenkor levág... Teljesen kezelhetetlen, nem lehet kizökkenteni, hányásig tombol. Eddig inkább engedtünk neki, a mi idegeink sincsenek vasból. Talán eddig se kellett volna, de nem tudom mi a jó megoldás.


2022. máj. 1. 17:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem baj, ha kinyitja az ajtót, az már inkább, hogy visszaküld!!! ha már bementem, hogy ő tehesse. Nem gond a ragaszkodása, csak szeretném jól kezelni. Nem gond, hogy egy sor mozdulat szükséges ahhoz, hogy engedje a pelenka cserét, de az már zavar, hogy ha minimális változás van, akkor kezelhetetlen mindaddig, amíg újra nem játszuk az elejétől az egészet. Nem zavar semmi benne, de ha rám is kihatással van, hogy emiatt késünk, hogy emiatt ég le a kaja, stb, akkor igen, nem tudom jókedvűen újra játszani az egészet.

De ha neki, mint nem egy dackorszakos 3 éves, hanem mint egy (tételezzük fel igaz a gyanú) autista 3 éves, ez nyugtatja meg, hogy újra kimegyek azon az ajtón, hogy újra előről kezdem az ilyen sorozatokat, stb, akkor mivel a gyerekemről van szó, nyilván megteszem.

Ha viszont ez nem válik hasznára, csak még jobban beidegződik az, hogy anya úgyis visszamegy, akkor viszont nem, nincs kedvem ehhez a "játékhoz".


De rendben, akkor feleslegesen írtam ki a kérdést, várunk a szakvéleményig.

2022. máj. 1. 20:41
 12/17 A kérdező kommentje:
10es, Köszönöm a tanácsot! Megpróbáljuk.
2022. máj. 1. 20:43
 13/17 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt az ajtósat tényleg csak példaként írtam. Egy nap alatt sokszor, sok ilyen apró dolog van, de nem szeretnék felsorolást írni ezekről.

(Csak mielőtt mindenki azt hiszi, emiatt az egy dolog miatt írtam ki a kérdést.)

2022. máj. 1. 20:50
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

"Ha megkapja a diagnózist, kell hogy kapjatok majd szakmai segítséget is, akkor majd ezeket részletesen át tudjátok beszélni a szakemberrel."


Te hol élsz? Van több ismerősöm, akinek autista a gyereke, és semmi segítséget nem kapnak. Oké, speciális suliba járnak, de hogy otthon mit kezdjenek a gyerekkel, arról senki nem mond semmit. Jó pénzért persze van szülőtréning, de hogy az mit ér, kérdés. Hiszen, ahogy többen leírták minden autista más.

Az én fiam adhd-s, autisztikus tünetekkel. Hivatalosan nem autista, de vannak tünetei, és pl. a rituálék és a rugalmatlanság az az. Én általában engedek neki, mert hamarabb szabadulunk.

Pl. ő nem alszik el fürdés nélkül. Mindegy, hogy milyen későn érünk haza, hiába mondod neki, hogy késő van, majd reggel fürdesz. 40 fokos lázzal is megfürdött.

Amúgy nekem barátnőim voltak szülőtréningen, és volt amelyik azt mondta, hogy nagyon jó volt, volt amelyik azt mondta semmi sem ért. Gondolom ez attól függ, hogy kinek mennyire találtak a tünetei azzal, amiről az előadás szólt. Én nagyon sok autizmusról szóló könyvet olvastam, és a legtöbb nekem nem nagyon segített, mert az én gyerekem nem olyan. A könyvek általában a nagyon súlyos esetekről szólnak, az enyhékről nem.

2022. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 14es!


Pedagogiai szakszolgalatnal dolgozom vidéken, ahol 2 autizmus szakos gyógypedagógus is dolgozik, így a korzetunkben elő összes autizmusban érintett család, aki persze hozzánk fordul segítségért, az kap is.

2022. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
És miben merül ki ez a segítség? 10 perces tanácsadás? Vagy egy óra? Szerintem rendszeresen kéne támogatni az ilyen családokat, egy alkalom az semmi.
2022. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen ez csak rendszeresen, szorosan együttműködve lehetséges, heti 1-2x egy óra, igenytol, szülőktől függően, mennyit tudnak bevallalni
2022. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!