Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD gyanús 3 éves gyereket...

ADHD gyanús 3 éves gyereket mennyire fognak tolerálni az oviban?

Figyelt kérdés
Leginkább csak pörgősnek, impulzívnak mondanám, rohangálós, minden érdekli, kevés dolog tudja lekötni hosszabb ideig, valamennyire akaratos is de sokat javult ilyen téren. Jártunk TSMT-re is, beszédben is javult de inkább még mindig csak "szavakban" beszél. Nem voltunk még ilyen jellegű vizsgálaton, csak a tünetek miatt feltételezem, hogy adhd, tsmt-t is csak a beszédfejlődés miatt kezdtük.

2017. aug. 30. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szabályokat elfogadása és nem zavarja se a pedagógusok munkáját, se a gyerekeket, nem lesz vele semmi gond. Ha viszont negatív hatással lesz a többi gyerekre, el vonja a figyelmüket, akkor szólni fognak érte, nem egyszer
2017. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Duenna ***** válasza:
21%
Nem értem, hogy egy fizikailag aktív gyereket miért nyilvánít az "orvostudomány" betegnek! Szerintem az orvostudomány lett egy beteg intézmény az idő folyamán. Régen az orvosoknak eszük ágában sem volt betegnek nyilvánítani egy aktív gyereket, legfeljebb elküldték valamilyen sportra, hogy ott vezesse le az energiáit, vagy többet foglalkoztak azzal, hogy a gyerek többet mozogjon a szabad levegőn. Vegyük már tudomásul, hogy sem az emberek, sem a gyerekek nem egyformák, legfeljebb az álságos "orvostudomány" akar minden gyereket egyforma betegre gyógyszerezni! A gyereknek semmi baja nincs, ne aggódj, ő olyan, aki számára sokkal több fizikai mozgás szükséges! Ennyit kell megadni neki, ha fizikailag lefárad, akkor kezelhetőbb lesz.
2017. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. Hidd el én mindent megteszek, szerencsére elég sokat vagyok otthon, és rengeteget játszuni, otthon is, játszótéren is, hinta, trambulin stb, de sokszor még ha hulla fáradt, akkor is menne mint a gép. Sokszor mikor megyünk mondjuk bevásárolni, nézem a hasonló korú gyerekeket, mintha le lennének szedálva hozzá képest - picit irigykedek is néha, jó lenne tudni mit adnak nekik :D (csak vicc természetesen)
2017. aug. 30. 10:26
 4/8 Duenna ***** válasza:
49%
Azt kell elfogadni, hogy a gyerekek sem egyformák, van amelyik reggeltől estig trambulin ugrálna, van amelyik 24 óra hosszáig ülve eljátszik egy doboz fakockával. Egyik gyereknek sincs semmi baja, az egyikben sok a fizikai energia, a másik inkább intellektus, szeret ülve gondolkodva játszani. Ennyi. Amerikában már minden gyereket betegnek nyilvánítanak, azt is, amelyik aktív, meg azt is, amelyik passzív. Mindkettőnek gyógyszert adnak, a lényeg, hogy a gyógyszeripar profitja gyarapodjon. Úgy látszik, ez a halálipar kezd Magyarországra is begyűrűzni. Mutasd meg a gyereket egy idős asszonynak, akiben megbízol, aki felnevelt X mennyiségű gyermeket, és van neki X mennyiségű unokája, akinek van tapasztalata a gyermekek körében, ránézésre meg fogja mondani, hogy nincs annak a gyereknek semmi baja. Ne aggódj. :)
2017. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy idő után elküldenek nevelési tanácsadóba (alias: Pedagógiai Szakszolgálat), ha kilóg a sorból.
2017. aug. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Duenna, az ADHDs kicsit több mint fizikailag aktív és sporttal nem lehet kezelni
2017. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire fogják tolerálni, az kizárólag az óvónőktől függ. Beszélj velük (persze nem kell előre vetíteni a sejtésed, hogy ADHD-s), de a beszédügyről érdemes szólni, s ha látják, hogy „kooperatív” vagy, jó esetben ők is azok lesznek.

Nekem sajnos nincsenek jó tapasztalataim az állami oviról és iskoláról sem, úgy látom, hogy sok helyen semmilyen irányú eltérést az átlagtól nem tolerálnak. A gyerekem a tiednek épp az ellenkezője, az „átlagnál” lassabb, és ha elmélyed valamiben, akkor nagyon nehéz kirobbantani belőle. Emiatt folyton panaszkodtak rá az oviban. Nemrég két ismerős is ilyesmit mesélt a hasonlóan lassabb gyerekéről (pl. az egyiket az óvónő átvitte büntiből a kiscsoportba, mert lassan mosott fogat, a másikat nem vitték ki az udvarra, mert lassan öltözködött). Egyébként teljesen értelmes, jó fej gyerekekről van szó, csak lassabb habitusúak vagy lassabban érnek. Lehet erre azt mondani, hogy ez a „nevelés”, de én ezzel nem értek egyet, egy ember veleszületett habitusát nem lehet megváltoztatni. (Persze, én is irigylem időnként azokat, akik kirobbannak folyton az energiától, és szívesen lennék pörgősebb, de el kellett fogadnom, hogy egyszerűen más „frekvencián rezgek”, és ezt max. drogokkal tudnám befolyásolni – de ki is nyuvadnék elég hamar. :))

2017. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én ADHD-s fiamat túlságosan is jól kezelték az oviban, csak 5 éves korában küldték nevtanba. Én már hamarabb elvittem fejlesztésre magánúton, mert láttam, hogy nincs rendben nála pár dolog (az óvónők akkor még győzködtek, hogy nincs vele semmi baj). Egyébként az oviban az óvónők és a társai is szerették őt (már iskolás). De ismerek olyan ADHD-s kisfiút is, akitől sok gyerek félt (fellökte, bántotta őket, elvette a játékukat), és csoportot kellett váltaniuk az óvónők negatív hozzáállása miatt. Mostanra már sokat szelídült a fejlesztések hatására.
2017. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!