Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beteg, sérült, fogyatékos...

Beteg, sérült, fogyatékos gyerekkel rendelkező szülők! Mennyiben befolyásolja az életeteket a gyerek betegsége, vagy sérülése?

Figyelt kérdés
Akinek valamilyen betegséggel született a gyereke, vagy esetleg később lett sérült, vagy tartósan beteg, hogyan változott meg az élete? mennyiben más, mintha egészséges lenne a gyerek? Hogyan szoktatok hozzá? Milyen megoldásokat találtatok ki?

2022. jún. 13. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akartam irni egy őszinte választ, de kitöröltem.

Nem akarom látni az anonim acsarkodast a saját érzéseimre, meg hogy mások azon csamcsogjanak hogy az én helyembe ok így vagy úgy cselekedtek volna, holott tudom hogy nem.


Egyébként ha radkeresel a témára, csomó anonim interjú van tanulmányokban, ott keresgethetsz történeteket. Legtöbbször az ilyen családok elszigetelődnek, nagy eséllyel felbomlik a család, az anya nem tud munkát vállalni.


Nekem iszonyatos fájdalom és depresszió.

2022. jún. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kevés ennél nagyobb teher van, kitartást
2022. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Te is ebben a helyzetben vagy?

Amúgy szerintem függ a "betegség" és "érzelmi sérülés" mértékétől is.


Nálunk enyhe, amiben változott talán hogy csak távoli" barátok vannak akivel hébe hóba tartjuk a kapcsolatot, közeli nincs akivel összejárnánk. De ezzel gondolom nem vagyok egyedül aki hasonló gyereket nevel. Én nem erőltetem rá senkire a kapcsolattartás. Meg ha elmegyünk valahová valószínű megnéznek, idáig pozitív értelemben

Hát ez van. De nem vagyok emiatt depis vagy ilyesmi.

2022. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Érzelmi helyett értelmi
2022. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Nekem csak a gyanúja merült (egyelőre bennem), hogy valami nem stimmel. De ha tényleg így lesz, és fokozatos problémák lesznek én tuti nem fogom egy életen át ezt a terhet cipelni...


Lehet lepontozni.

2022. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5-s nálatok mi?
2022. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
6: Egyelőre nem tudom, mert szakember még nem állapított meg semmit, de dühroham minden nap, legalább ötször. Pont ma volt a rekord, ma tényleg egész nap olyan, mint egy gyengeelméjű. Nem tudom, hogy ez autizmus, vagy micsoda, de ha nem növi ki, én nem fogom így élni az egész életem... (5)
2022. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: és mit csinálsz, ha kiderül valami?
2022. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

8: Állami gondozás. (7)


Van egy másik gyermekem. Nem fogom az Ő és a saját életünket tönkre tenni. Neki meg kell adni az esélyt.

2022. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem, és köszönöm, hogy őszintén válaszoltál. sajnos erre nincs jó választás...
2022. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!