Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2.5 éves kisfiú, autizmus?

2.5 éves kisfiú, autizmus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igyekszem tömören leírni azt ami miatt aggódom.

Kisfiam 2.5 éves, szobatiszta, beszél és alapvetően egy kedves nyugodt gyerek.


Ami viszont aggaszt:


1.Nem meséli el az élményeit(mamatol hazajon es nem mond semmit, csak leul es elkezd játszani. Nem néz ram,nem mondja, hogy: szia anya, megjottem stb.


2.Sokszor nem játszik, hanem mondjuk a ventilátort nézi, ahogy pörög vagy a mosógépet vagy megporgeti az autók kerekét. Szerencsére terelheto, de sokaig képes ezeket csinalni.


3.Nem ad puszit es nem ölel át, de a kezemet azt szokta kérni es azt fogdossa es odateszi rá a száját, nezegeti, csipkedi es közben kedvesen mondja, hogy: jajj, de puha... Nekem viszont ez nagyon fura, mert olyan, mintha nem is en lennek a fontos csak a kezemnek az a resze. Ertitek...


4.Sokaig alig tudott enni. 50-60 percig is etettem mire megette a kajat es kozben folyton oklendezett. Nagyon sokáig puresitettem neki. Most mar eszik, de még mindig iszonyatosan lassan rág.


6. Bizonyos szavaktol elkezd röhögni vagy felni es kéri, hogy mondjam, de kozben becsukja a szemét.


7. mindig minden furdes elott elmondja, hogy most megfogja rugni a kistestvere. Hiaba mondtam el sokszor, hogy nem mert anya megfogja a lábát. Aztán, ha valamit a tesoja a szajaba vesz akkor azt mondja megeszi.. Es ezt mindig. Hiaba mondtam el 1000x,hogy nem csak megnezi. Szoval vannak neki ilyen becsipodesei vagy hogy mondjam. Nagyon sokszor megkerdezte pl, hogy mi történik a gyerekkel, ha mély vízbe megy?


8.nem bólogat es nem rázza a fejét. Vagyis nem jelzi metakommunikacioval az igent vagy nemet.


Amit tud:

-szobatiszta

-folyékonyan beszél es szokott kérdezni is (miért, mi az, mi tortenik ha...?) a legtöbbször azt kérdezi meg, hogy mi tortenne ha...

-kapcsolódik hozzánk, kerdez tőlünk.

-folyamatosan beszél, szinte egész nap.

-ha kerdest teszünk fel akkor valaszol.

-szeret fürdeni

-játszik szerepjatekot(foz, javít..)

-szeret mesethallgatni

-szeret rajzolni, gyurmazni, festeni


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Kérlek segítsetek. Olyan régóta nem tudom eldonteni, hogy van e baj vagy nincs es nagyon frusztrál:(.


Köszönöm!!!



#autizmus #2. 5 eves
2022. júl. 7. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

A leírtak alapján nehéz bármit mondani, mert ha érintett is, valószínűleg elég enyhén.

Ha a mindennapi életben nincsenek nagy nevelési problémák, illetve a gyerek sem szorongó/ nincsen problémája a kapcsolatteremtessel, a család életébe bevonható, én nem tulajdonitanek nagy jelentőséget a dolognak.

Persze később, ahogy nőnek az elvárások, kiderülhet hogy aspergeres, de most az alapján amit leirtal, én nem firtatnam.

(Gyerekem érintett.)

2022. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Hát, az autizmusnak is vannak fokozatai, lehet hogy rajta van valami spektrumon, de nem hiszem hogy olyan vészes. Esetleg aspergeres is lehet

Ajánlom az Arbor Egészségközpontot ahol pár alkalom megfigyelés után meg tudják mondani a szakemberek mi van vele


[link]

2022. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Igen, valószínűleg igazad van, hogy hagynom kéne. Igazabol teljesen jól él velünk es nagyon szeretjük. Mindent lehet vele csinalni, nincsenek duhkitoresek sem vagy ilyenek. Csak akkor zavar a dolog amikor rokonokkal találkozunk. Egyszerűen mindenkitől fél es az egyik nagypapa már megvan sertodve, mert nem erti mi a baja vele. Testveremmel sem jön ki meg igazából senkivel aki kicsit nagyobb vagy hangosabb.
2022. júl. 7. 19:02
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Én is érintett szülő vagyok, az egyes válaszolóval tökéletesen egyetértek, és a kiegészítés után is azt mondom, hogy emiatt még felesleges lenne vizsgálatokra hordani.
2022. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4es!

Köszönöm a válaszod. Igyekszem ebbe megnyugodni. Valójában nem akartam vizsgálatokra vinni, mert nem olyan a helyzet. Pusztán szeretném tudni, hogy jól latom e vagy sem. Valamiért nagy aggodalmat okozott ez bennem es csak magamba szeretnem lezarni es azt mondani, hogy igen van valami es lehet, hogy ebből lesz meg baj vagy normalis a helyzet. Szerettem volna kívülről hallani valamit.

Köszönöm nektek!

2022. júl. 7. 19:35
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Oh az idos papaktol az enyem is fel..kicsinek is visitott toluk. Noktol nem. En is irom a listam,a fiamnak szinten vannak furcsasagai,neki sikitos hisztirohamai is. De varunk meg. Kozossegeb kiderul. Nekunk csak most kezd beszelni, rendeloben senkivel nem egyuttmukodo.
2022. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, a nőkkel a mi kisfiunk ia kijon. Nalunk is ezek a fura dolgok vannak. Meglatjuk mi lesz az oviban:(.
2022. júl. 7. 19:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy E/1 ben beszél es sokszor mondja a testverenek, hogy ne vegye el a jatekat, mert az az övé...
2022. júl. 7. 21:07
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Engem ha anyam annak idejen el vitt volna orvoshoz 2.5 evesen biztos ram mondtak volna hogy autista:))

Ahogy el meseli miket csinaltam hajam egnek all :))

Nyugodj meg szerintem nincs baj a kicsivel. De igazan csak a szak ember fog meg nyugtatni teged. Vidd el orvoshoz az a biztos, ha megis lat valamit akkor idöben meg kezditek a fejlesztest. Mi igy latatlanban nem tudjuk el dönteni. Lehet 20 idegen azt irja semmi baj közbe meg vannak apro reszletek amiket csak egy orvos vesz eszre a gyereken, egy szak ember, ezert tanultak eveket.

2022. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, makd meglatom, hogy elviszem e.
2022. júl. 8. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!