Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 6 éves kisfiú rángatja a...

6 éves kisfiú rángatja a fejét, és forgatja a szemét, berreg?

Figyelt kérdés

A bátyám fia eléggé fura. Rángatja a fejét, meg forgatja a szemét folyton. Kérdeztük miért csinálja, meg direkt csinálja e, azt mondta nem tudja miért csinálja, meg hogy érzi, hogy csinálja, de nem érdekli. Ha rászólnak akkor abbahagyja kb. 2 percig utána megint kezdi. Még nem nyilvánították iskolaérettnek. A beszéde szegényes, és eléggé kis magába forduló. Folyton berreg, visít, szaladgál. Evés közben általában leül, de akkor is rángatózik. Vajaskenyeren kívül kb semmit nem esz meg. Figyel arra amit mondanak neki, meg minden, de akkor is, nem szeretek rá vigyázni. Nem tudom mit csináljak olyankor vele, ha vigyáznom kell rá. Érzékeny lelkű nagyon, így félve szólok rá ha pl, valami hülyeséget akar, pl ma is össze akarta magát firkálni, aztán meg úgy belebambult a tv-be [miközben szokás szerint belehajtogatja magát a kemény fa székbe] hogy a filcnek majdnem elkezdte szopni a végét. Van, hogy evés helyett a kezét szopja, meg ilyenek... Nem tudom, hogy ez amúgy normális, hogy ilyen? Már rettentően idegesít ez a dolog, mivel együtt élnek velünk, szóval gyakran kell vele lennem...

Megértem, ha parasztnak gondoltok, mert bajom van egy kisgyerekkel, de ez van, ne tudok mit csinálni, anyáméknak meg nem akarom mondani.

20/L



2017. febr. 19. 03:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hűha. Autizmus gyanú? Bátyádékat nem zavarja, hogy ilyen?
2017. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már rég meg kellett volna mutatni neurológusnak, pszichiáternek. A gyermek tikkel. És senki nem foglalkozik ilyen komoly tünetekkel (lehet ADHD, autizmus stb.)? Vadaskertet ajánlom, ők a legjobbak, de mindenképpen sürgős kivizsgálást. A szakszolgálathoz is mehettek (régi nevén nev.tan.), de ott marha lassan fog menni minden. A gyermekorvos adjon beutalót neurológushoz és pszichiátriai kivizsgálásra. A szülők meg vegyék észre, ha gond van a gyermekkel, Úr Isten!
2017. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Észrevették, hogy ilyen, az anyja folyton mondja neki, hogy ne csinálja, de ugye csak ideig óráig működik ez a "megoldás". Sajnos eddig se idejük, se megfelelő alkalom nem volt arra, hogy elvigyék orvoshoz, viszont már tervezik, csak le kell simulnia pár ügynek előtte. Én speciel csak azért raktam fel a kérdést, mert már rettentően idegesít a dolog.
2017. febr. 20. 08:20
 4/13 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy idegesít, nem is normális dolog.

De hogy se a védőnő, se a háziorvos se vette észre...

2017. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Le kell simulni ügyeknek? Már megbocsáss, nem a gyermek egészsége a legfontosabb? Nem figyelmeztetgetni kell szegényt, hanem orvosi segítséget adni neki. Ezek nem szándékos dolgok. A tikken nagy nehézség árán lehet csak uralkodni. A többi tünete sem szándékos. Nem direkt rosszalkodik, hanem baja van. Azonnal orvos!
2017. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem autista, inkább Tourette-szindróma, ADHD-val kombinálva.
2017. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

"Le kell simulni ügyeknek? Már megbocsáss, nem a gyermek egészsége a legfontosabb?"


A kérdező nem a szülője a gyereknek. Neki ezt hiába mondod, mit csináljon, ha a szülők úgy vannak vele, hogy majd egyszer elviszik, ha épp ráérnek?

2017. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizony itt nagy baj van.

Nem gondol itt senki parasztnak. Teljesen igazad van, hogy zavar, mert ez nem egy egészséges 6 éves gyerek viselkedése. Sürgősen segítséget kell kérni egy szakembertől, mert itt hetek, hónapok is számítanak.

Mit mondanak vajon az óvónők?

2017. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Közben van fejlemény is. Mostanában bepisil, meg bekakil, ha kérdezzük miért, akkor azért, mert "lusta volt kimenni" vinnyogott, hogy had aludjon az anyjával, a bátyámmal ezért összevesztek. Oviba menet simán levág olyanokat, hogy őt senki sem szereti, meg hogy ha megszületik a kistestvér vele nem lesz foglalkozva.


A szemforgatást ahogy észrevettem akkor csinálja, ha valami nem úgy történik ahogy akarja, pl ki akarta hegyezni a ceruzáját ilyen tekerős ceruzahegyezővel. Elég nehéz tekerni. Mondom jó, hegyezzed. De mivel el volt törve benne a bél [mivel kb minden cuccát szétcseszi és elhagyja] ezért kivettem a kezéből, hogy megcsinálom én mert eléggé trükkös úgy kihegyezni. Na egyből el is kezdett rángatózni... ránéztem, mondom neki "Miért rángatózol?!" aztán ilyen lesütött fejjel nem szólt semmit. Kihegyeztem a ceruzáját és otthagytam...


Könyörgöm, 2 hete laknak itt, de már most kikészít mindnyájunkat idegileg, de ha meg beszólunk, hogy a gyerek rohadtul nincsen rendben akkor meg jönne a vita. Szóval... eeeeeeeh.

2017. márc. 1. 12:50
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mar megbocsass,de a batyad es a noje,vagy felesege,nagyon felelotlenek,es magyaran le sem szarjak azt a szerencsetlen gyereket. Nem kap eleg figyelmet,torodest,szeretete,mindenki csak "cseszteti"szegenyt. Na meg az,hogy mar jon is a masodik gyerek,holott egyet sem tudnak normalisan felnevelni,ez egyenesen nonszensz szamomra.
2017. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!