Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan értessem meg a rokonokk...

Hogyan értessem meg a rokonokkal, nagyszülőkkel, hogy a gyerek nem direkt ,,rossz,,?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves adhd-s, szenzoros fiam. Járunk fejlesztésre vele, lassan de javul. Már szépen eljátszik játszótéren is néha gyerekekkel. Ügyesen meg lehet vele beszélni dolgokat. Ám sajnos néha vannak dühkitörései, és agresszív..nagymamát rúgta meg...velem is, például belém rúg, csapkod stb. Minden esetben szólok rá, és megállítom a viselkedést.

A férjem családja sajnos ezt nem tudja elfogadni, szerintünk neveletlen hülye...jól fel kellene pofozni stb.

Valahogy a gyerek is érzi hogy nem szeretik, ezért fokozottabban ,,rosszul,, viselkedik ha náluk vagyunk.

Lassan odáig fajul a helyzet, hogy a férjemet akarják kitagadni a gyerek miatt.

Hogyan lehet normálisan kezelni ezt a helyzetet?


2022. júl. 8. 21:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy :/

Sajnos aki nem akarja elfogadni az adhd-t mint betegséget, azt meggyőzni nem tudod, hogy ez nem nevelés kérdése. Ellenben a kisfiad önbecsülésének rosszat tesz, ha így bánnak vele és megjegyzéseket tesznek rá.

2022. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értik meg, egy időre mellőzném a rokonlátogatást. Felesleges ilyen helyzetbe hozni a gyereket, mert láthatóan nincs rá jó hatással.
2022. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Idősebbekkel ezt nagyon nehéz elfogadtatni sajnos, az ő idejükben még nem voltak ilyen betegségek,idegrendszeri dolgok. Azaz voltak, csak el voltak könyvelve "rossz gyereknek". Nekik kellene úgy kezelni, ti maximum annyit tudtok tenni, hogy nem találkoztok velük, ha nem értik meg.


Viszont bocsi, de nektek mikor állapították meg, hogy adhd-s a gyermek? Erős a gyanúm, hogy a kisfiam is az, de ő még csak 2.5 éves, nem tudom érdemes - e már most tovább menni vele

2022. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Sehogy. Sajnos a tipikus 60' korosztály akiknek fingjuk sincs a témáról "mer hát aző idejükben ilyen nemvot" és ebből a gondolatmenetből folytatva a dolog nem is létezik.

Sajnos az én szüleim is ilyenek. Látják, hogy baj van mindkét nagyobbik gyerekemmel, amiről sem mi szülők sem a gyerekeink nem tehetnek, de még is tagadásban élnek.

Egyszerűen nem vigyétek a gyereket.

Ülj le férjeddel, beszéljétek meg, hogy a gyerek érdeke is. A nagyszülőknek szintén őszintén elmondani, hogy ez van vagy elfogadják és másképp állnak hozzá, vagy nem viszitek mert az senkinek sem jó.

2022. júl. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Én elmondtam a dédinek, hogy mivel pont tőle örökölte, ezért talán nem kellene megjegyzéseket tenni. Az, hogy az ő anyukája ezt veréssel oldotta meg, sajnálatos, mi ezt a példát nem követjük. Ha nem tetszik, nem jövünk. Ha beszólnak, felállnak, elmegyünk. Azóta nincs pofatúra, persze biztos gondolnak, amit gondolnak, de az az ő dolguk. A dédapa testvérének az unokája is auti, csak már 17, ő szokta nekik mondani, hogy ez mivel jár, tőle kicsit jobban elfogadják.
2022. júl. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha engem rugdosna a gyereked, még én örülnék ha nem jönnétek többet.
2022. júl. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem vinnèm, ha nem èrtik meg.
2022. júl. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Az én idősebb rokonaimnál a kulcsmondat az "az orvos azt mondta". Hogy nem szabad megpofozni, hogy attól rosszabb lesz, hogy nem ehet ezt-azt ha allergiás, hogy ki kell vinni mozogni stb.


Ha ez se hat, akkor reménytelen (náluk).

2022. júl. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
Vigyed akkor, ha már normálisan tud viselkedni, aztán akkor nincs feszkó se.
2022. júl. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy. Ne vigyétek oda a gyereket, meg ti se menjetek.

Elküldenek nekik a diagnózist, olvassanak utána, ha fel tudják fogni, akkor szóljanak, és láthatják újra a gyereket.

2022. júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!