Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondtátok meg a nagyszü...

Hogyan mondtátok meg a nagyszülőknek, hogy nem foglalkoznak az unokákkal eleget, vagy nem megfelelően és mi volt a reakciójuk?

Figyelt kérdés

Nyilván azokhoz szól, akiket érint. Engem már régebb óta foglalkoztat ez, mert anyósom max 5 percig bír elleni a gyerekkel, utána átpasszolja az élettársának, aki többet játszik az 1 évesemmel, mint ő. Sajnálom, mert amúgy közel lakik, fitt, egészséges, mégis anyukám az aki igazán szereti és törődik az unokájával, csak ő sajnos messze lakik, de még így is többet van vele, mint a szomszédban lakó anyós.

De igazából nem is rólam van szó annyira, egyszerűen érdekel, hogy mások ezt a helyzetet hogyan kezelik.



2020. jan. 6. 19:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy nem kezelem. Elfogadom, hogy attól még, hogy az unokája, nem kötelező foglalkoznia vele és szeretnie sem.
2020. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

Elgondolkodnék azon, hogy a saját gyerekével ugyan mennyit foglalkozhatott, és ha ezt tudtam, ugyan minek is mentem hozzá?


Egyébként van, aki úgy áll a dologhoz, hogy kínlódott ő a saját gyerekével eleget, most már élni akar és nem nagyszülősködik. Ez is egy felfogás.

2020. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Túlteszem magam a dolgon.
2020. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Az anyósom utoljára tavaly előtt mikuláskor látta az unokáját. Akkor múlt egy éves a gyerek. Nem is emlékszik már rá. Anyósom meg messze leszarja, akkor én mit erőlködjek rajta?
2020. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekem anyám ilyen, megspékelve azzal, hogy mindig előadja magát, hogy ő milyen sokat van az unokákkal. Ja, 3 perceket, csak azt már nem mondja :D

Nem kezelem sehogy, ilyen és kész, akkor ne legyen velük.

2020. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%
Már miért kéne megmondani neki?? Attól még, hogy az unokája, nem kötelező foglalkoznia vele, se bébiszittelni, se semmi mást. Magadnak szültél, nem anyósodnak. Lehet úgy van vele, hogy ő már felnevelt egy vagy több gyereket, most már nem vágyik gyerekzsivajra.
2020. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy, nem érdekel, csak majd ne lepődjön meg, ha nagyobb korukban a gyerekek se fogják rányitni az ajtót. 6os te se lepödj majd meg, ha letojnak az unokáid. ;)
2020. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Az én apósom az utcában lakik, és picit azért furcsa a helyzet, mert a páromnak van egy nagy fia, aki az anyjával él, és ez a bácsi, amióta ismerem, többször elpityeredett, hogy az unokája messze él.

Erre a mi babánkkal semmit sem törődik, ami még mindig nem lenne furcsa, de a páromtól kér róla képeket, ha az utcán összefutunk, elpityeredik, lábát puszilgatja, de 1 év alatt ide nem jött megnézni, pedig jó általános állapotú.

Ha a kezébe adjuk, pánikban kiabál, hogy vegyük el, mert leesik.

Szeret engem is, páromat is, párom csomót segít nála.

Én arra jutottam, hogy egydzerűen nem tudha hogy kell egy babával bánni, nem erőltetem.

2020. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%
#7 Húú de megijedtem. :) Most azért mert nem minden idős ember vágyik unokázásra, már személyeskedni kell? Egyébként nincs unokám és nem is lesz, de ezt kapd ki: ha lenne se azért lenne, hogy elvárjam tőle, hogy bármikor is rámnyissa az ajtót. Normális ember meg nem azért szül, hogy bárki is rányissa az ajtót. Csak gondoltam szólok, hogy tudj róla.😊😒
2020. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nagyon sértő és erkölcstelen telibetojni az ember gyermekének a gyermekét, én el sem tudom ezt képzelni magamról.


Szerintem aki pocsék nagyszülő, az anyának is az volt(legalábbis nálunk), és teljesen megérdemlik a magányt. Lehet majd pattogni nyugdíj körül, hogy hopp ne legyek egyedül, ide egy unokát, hiszen sosem késő, de teljesen rendben lesz és érthető, ha az unoka nem akar menni, én nem fogom erőltetni.


Mindenki úgy él ahogy akar, de nem kell csodálkozni, ha mások is azt teszik.


Megmondani nem lehet, hogy szeresd jobban a gyerekem, mert ez nem akarat kérdése, de azt sem lehet majd, hogy szeresd jobban a nénit, akit nem is ismersz, pláne hogy az utolsót egy gyerekből akarnánk kikényszeríteni, amíg egy felnőtt sokkal inkább felelős a tetteiért és érzelmeiért, mint egy gyerek.


A szülőség nem szűnik meg 18 évesen, csak szintet lép a szülő gyerek viszony! Aki nem szereti az unokát, az nem szereti a gyermeke gyermekét, szerintem az a gyereket sem szerette, hisz az unoka egy rész a gyermekből.


Aki nem keresi a társaságot, az nem szereti(vagy szorong, hogy nem szeretik őt) az adott személyt.


Lehet élni egyedül, de aztán ne csodálkozzon, hogy egyedül hal meg. Én nem sajnálom az öregeket mert meghalnak, volt 70 évük úgy élni, hogy ne egyedül tegyék és rájöjjenek, hogy a valódi érték nem a pénz vagy a tudás.

2020. jan. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!