Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért csinálja ezt, mi baja?

Miért csinálja ezt, mi baja?

Figyelt kérdés
A lányom februárban lett 3 éves. Januárban a pedagógiai szakszolgálaton azt állapították meg, hogy SNI-s, mert az óvodában többször mutatott agresszív magatartást. Jártunk TSMT tornára, gyógypedagógushoz, logopédushoz óvoda ideje alatt. Látszott is javulás. Szoktak vele problémák adódni, rendkívül hisztis, de akkor főleg ha fáradt. De kb az elmúlt hétben olyant produkál, amit korábban nem. Mindennaposak ezek a viselkedés formák, vmikor többször is egy nap. Eleinte azt gondoltam, hogy a fáradtságtól, mert inkább csak estefelé csinálta, de ma és tegnap is így indult a nap. Leírom az utolsó esetet. Ez most fürdetésnél történt. A másfél éves öccsével fürödtek, nem is volt semmi baj, míg be nem mérgesedett azon, hogy hogyan áll a Barbie babájának lába, csináljam vissza. De sehogy sem volt jó. Hisztis lett emiatt. Közben az öccse ki akart jönni, gondoltam kiveszem, de ő akart kijönni, de utána mégsem. Ahányszor ki akartam venni a kicsit, ő akart, de utána nem. Inkább kivettem az öccsét, addig ő végig üvöltött a kádban. Letettem aludni, vissza mentem hozzá, egyszer azt mondta ki akar jönni, máskor nem. "Ki akarok jönni, nem akarok kijönni." Akkor mondta, menjek ki, de ha kimentem, ordított, hogy anya. Mondtam, menjünk aludni, de azt sem akart. Semmit sem akart. Kivettem a kádból, kezdett elegem lenni, de persze az sem tetszett neki, vissza akart menni a vízbe, de aztán mégsem. Be akart menni a szobába, mégsem... Bevittem, az ölembe ültetettem, próbáltam megnyugtatni, magamhoz ölelni, de továbbra is beszélt össze-vissza, ugyanazt hajtogatta. Vmennyire megnyugodott, de még nem akart felöltözni, mondta hogy nézzünk mesét, de a törölközőjére ül. Leterítettem az ágyra, gondoltam, majd ha még jobban lenyugszik, felöltözik. De ekkor meg az nem volt jó, hogyan van leterítve a törölköző, bárhogy igazgattam, sehogy nem volt jó neki. Eléggé ki voltam én is, annyira hogy sírni kezdtem és kiabáltam vele, de aztán inkább ott hagytam, kimentem a konyhába, ott sírtam. Csend volt bent, s mikor bementem, láttam, hogy elaludt. Valószínűleg a fáradtságtól volt ilyen, de ennyire durván? Tényleg, sehogy sem lehetett kizökkenteni abból az állapotból, ha nem figyeltem rá, az volt a baj, ha beszéltem hozzá, akkor az. A többi eset is hasonló volt, csak más miatt borult ki. Én értem, hogy SNI-s, meg hogy kicsi, és így jön ki a fáradtság, de tényleg ennyire "őrült módon" kell viselkednie? Embert próbáló ez az egész állapot, mégis mitől lehet, mi váltja ki ezt nála? És hogyan lehet reagálni, kizökkenteni ebből? Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült, bízom benne, hogy kapok hasznos választ a kérdésemre.

2022. júl. 13. 20:21
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%

Bocs, de én ott elakadtam, hogy egy három évest egyedül hagysz a kádban, miközben a testvérét lefektetted!

Tudod, hány gyerek fulladt már meg úgy, hogy a szülö csak fél percre hagyta felügyelet nélkül?

Másrészt ekkora gyerek esetében nem kérdezem meg, hogy ki akar-e jönni, hanem egyszerüen kiveszem a kádból. Egy gyerek nem küldheti ki a szülöt a fürdöszobából, ez nem az ö döntési körébe tartozik! Meg nem hagyom, hogy "majd csak felöltözik, hanem felöltöztetem.

AZ meg, hogy sírsz meg kiabálsz, meg egyszerüen nem tudod a gyereket irányítani, kezelni, kellö magyarázat arra, hogy ennyire hisztis, túlpörgött.

Elöször NEKED kellene SAJÁT MAGAd rendbetenni, nem csoda, ha a gyerek nem stabil.

2022. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
94%

Annyi döntést bízol rá amennyit egy 3 éves nem bír el.


Itt az ideje hogy kigyere a kádból.

NEM

Most szépen kiveszlek, gyorsan átöltözöl. A piros vagy rózsaszín pizsamában szeretnél ma aludni?


Max ebben döntsön vagy hogy melyik mesekonyvből olvass neki, és máris a ki akar jönni a kadból

2022. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Ő a kisfőnök te meg ugrálsz neki. Ez így nem jó.
2022. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
94%

Elsőnek teljesen igaza van.

+ Ha a lányom nagyon fáradt volt 3 évesen akkor simán csinált ilyet. Kb amikor elhagyta a nappali alvást volt ez esténként.Ettől nem volt sni

Délben alszik?

2022. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
88%
Ezbegy rosszul kezelt dacos 3 éves, nem SNI
2022. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
92%

Ehhez az egészhez szerintem az SNI-nek semmi köze. Egyszerűen hiányzik a nevelésben a következetesség. NEM a gyerek diktálja a feltételeket, hanem a szülő. Következetesen. Te úgy ugrálsz, ahogy ő fütyül. Össze-vissza kapkodsz, csak adod alá a lovat, ő meg vígam csinálja, hisz látja, hogy semmi következménye nincs.

Én az egész leírás alapján még a diagnózisban sem hiszek. Nyilván nem vagyok szakember, és nem ismerek minden aspektust, de a leírás alapján simán egy elkényeztetett dackorszakos kölökről van szó, akinek nem szülei vannak, hanem szolgái.

2022. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Igazából ez már túl tesz a hisztin, az tudom milyen és tudom kezelni is. Ez vmi más, olyankor olyan, mintha nem is lenne magánál, nem tudja, mit akar. Nem tudom, hogy van-e köze az SNI-nek, csak azért írtam, hogy az, mert őket máshogy kell kezelni. Normál esetben nem ugrálom körül, de mivel ilyenkor olyan állapotban van, próbálom a lehető legjobbat kihozni ebből. És sajnos nem tudom, ilyenkor mi a teendő, azért írtam, hátha vki tud segíteni.
2022. júl. 13. 21:43
 8/43 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy írták, katasztrófa, mit össze alkudozol egy 3 évessel. Tök hülyére vesz, mert megteheti. És SOHA ne hagyd egyedül a fürdőben!
2022. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%

Azért írom h ez így nem jó mert a fiam is a fürdés öltözés körül művelte a legkitartóbban a dackorszakát és azzal amit leírtál hogy hogy reagáltad le egy nem sni gyermek is felhergelhető a vegletekig.


Abból látszik hogy ő irányít hogy a végén te sírod el magad

2022. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
97%

Volt már, hogy az én gyerekem is olyan fáradt volt, hogy csak sírt, vagy hisztizett, ilyenkor tudatosítani kell magadban, hogy nem tudsz a kedvére tenni, nem tudod kizökkenteni, kár is azzal próbálkozni, hogy majd ha úgy lesznek a dolgok, ahogy mondja, az jó lesz neki. Nem lesz jó. Neki az lenne jó, ha lenyugodna és aludna, de nem ismeri még az érzéseit, kontrollálni és kifejezni meg pláne nem tudja őket. Kicsi is, meg talán nem is ez az erőssége.

Ilyenkor neki is az a jobb, ha egyszerűen kiveszed és felöltözteted. Összeszorítod a fogad, megkeményíted magad, és átvészelitek a pár perc hisztit amíg kiszáll és felöltözteted. Majd hozzádbújva kisírja magát, ha nem tetszett neki az eljárás, de te csak öleld, és aztán szépen el is alhat.

Ehelyett mintha tőle várnád, hogy ő mondja meg, mi lenne neki a jó, de ő erre nem képes, még akkor sem, ha meg tud fogalmazni "ezt és ezt akarom" típusú mondatokat.

Én igazán reszponzív szülőnek erzem magam, és sokszor zavar, hogy ezen az oldalon mindenkire, akit érdekelnek a gyereke igényei, rásütik, hogy a gyereke ugráltatja, de most ebben az esetben nekem is nagyon feltűnt, hogy mennyire hagyod, hogy ő diktáljon mindenben. Gondolom a hisztit szeretnéd ezzel elkerülni, de mint látod, most is csak elnyújtottad ezzel egészen addig, amíg a te cérnád elszakadt, ő meg kidőlt.

2022. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!