Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért csinálja ezt, mi baja?

Miért csinálja ezt, mi baja?

Figyelt kérdés
A lányom februárban lett 3 éves. Januárban a pedagógiai szakszolgálaton azt állapították meg, hogy SNI-s, mert az óvodában többször mutatott agresszív magatartást. Jártunk TSMT tornára, gyógypedagógushoz, logopédushoz óvoda ideje alatt. Látszott is javulás. Szoktak vele problémák adódni, rendkívül hisztis, de akkor főleg ha fáradt. De kb az elmúlt hétben olyant produkál, amit korábban nem. Mindennaposak ezek a viselkedés formák, vmikor többször is egy nap. Eleinte azt gondoltam, hogy a fáradtságtól, mert inkább csak estefelé csinálta, de ma és tegnap is így indult a nap. Leírom az utolsó esetet. Ez most fürdetésnél történt. A másfél éves öccsével fürödtek, nem is volt semmi baj, míg be nem mérgesedett azon, hogy hogyan áll a Barbie babájának lába, csináljam vissza. De sehogy sem volt jó. Hisztis lett emiatt. Közben az öccse ki akart jönni, gondoltam kiveszem, de ő akart kijönni, de utána mégsem. Ahányszor ki akartam venni a kicsit, ő akart, de utána nem. Inkább kivettem az öccsét, addig ő végig üvöltött a kádban. Letettem aludni, vissza mentem hozzá, egyszer azt mondta ki akar jönni, máskor nem. "Ki akarok jönni, nem akarok kijönni." Akkor mondta, menjek ki, de ha kimentem, ordított, hogy anya. Mondtam, menjünk aludni, de azt sem akart. Semmit sem akart. Kivettem a kádból, kezdett elegem lenni, de persze az sem tetszett neki, vissza akart menni a vízbe, de aztán mégsem. Be akart menni a szobába, mégsem... Bevittem, az ölembe ültetettem, próbáltam megnyugtatni, magamhoz ölelni, de továbbra is beszélt össze-vissza, ugyanazt hajtogatta. Vmennyire megnyugodott, de még nem akart felöltözni, mondta hogy nézzünk mesét, de a törölközőjére ül. Leterítettem az ágyra, gondoltam, majd ha még jobban lenyugszik, felöltözik. De ekkor meg az nem volt jó, hogyan van leterítve a törölköző, bárhogy igazgattam, sehogy nem volt jó neki. Eléggé ki voltam én is, annyira hogy sírni kezdtem és kiabáltam vele, de aztán inkább ott hagytam, kimentem a konyhába, ott sírtam. Csend volt bent, s mikor bementem, láttam, hogy elaludt. Valószínűleg a fáradtságtól volt ilyen, de ennyire durván? Tényleg, sehogy sem lehetett kizökkenteni abból az állapotból, ha nem figyeltem rá, az volt a baj, ha beszéltem hozzá, akkor az. A többi eset is hasonló volt, csak más miatt borult ki. Én értem, hogy SNI-s, meg hogy kicsi, és így jön ki a fáradtság, de tényleg ennyire "őrült módon" kell viselkednie? Embert próbáló ez az egész állapot, mégis mitől lehet, mi váltja ki ezt nála? És hogyan lehet reagálni, kizökkenteni ebből? Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült, bízom benne, hogy kapok hasznos választ a kérdésemre.

2022. júl. 13. 20:21
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
87%

#16! Nem, pont arra írtam, amire te hivatkoztál, hogy nem lehet elkényesztetés miatt, mert csak egy hete csinálja, és akkor már előtte is csinálta volna. Erre írtam, hogy ilyen alapon az SNI miatt se csinalhatná, hisz az is megvolt már előtte is, addig mégse csinálta. Érted a logikát?

(Szerintem egyébként a következetlenségeddel és az alkudozásiddal van összefüggésben, nem az SNI-vel.)

#14

2022. júl. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell elkényeztetni egy 3 évest ahhoz, hogy szinte magáról nem tudva, durván hisztizzen olykor. Vagy hogy kiboruljon attól, ha fáradt. Ez bizony előfordul.

Az, hogy azt írjum, nem jól kezelted, nem azt jelenti, hogy miattad ilyen. Nem azért ilyen, mert te elrontottad ezt a gyereket. Csak ebben a példában, amit leírtál, azért is tartott ilyen sokáig a krízis, mert éppen ezt nem ideálisan kezelted.

2022. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ha mar azt mondja ki akar jonni a kadbol de aztan megse az a faradtsag jele. Talan ilyenkor kene mondanod hogy oke kiveszlek latom faradt vagy mindhart pihenhetsz. Hiaba tiltakozik. De szerintem te meg faradtabb voltal a szituban kiados alvasra lenne szukseged hiszen van egy 1.5 evesed is. Nem vagy robot szukseged van pihenesre.
2022. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
90%
Van a Facebookon egy Édesanyák szakértői csoport. Írj oda.
2022. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
74%

Kitartást kívánok! ❤️


2,5 és egy 1 éves gyerekek anyukaja.

2022. júl. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Sima fáradtság miatti hiszti volt amit leírtál. Van ilyen, legközelebb próbáld meg jobban kezelni. A gyereket nem hagyjuk egyedül a kádban, szólsz hogy kiveszed max háromszor utána megteszed, felöltözteted gyorsan fürdés után, nem otthagyod. Majd sírsz később, ha rendezted a gyereket.

Nálunk is próbálkozik hasonló hisztivel, most 2,5 éves, ez nem sni függő.

2022. júl. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Én is a fáradtságra gondoltam, de miután egy nap többször is csinálja, reggel is, amikor még nem fáradt, akkor bizonytalanodtam el. Több vele egykorú kisgyereket ismerek, egyik sem csinál ilyen kiborulást, azért véltem úgy, hogy itt vmi más áll a háttérben, nem sima hiszti. Eléggé aggódni is kezdtem ez a viselkedés miatt, mert olyankor olyan állapotban van, mintha vmi pszichés baja lenne. Semmivel sem lehet hatni rá, mintha más dimenzióban lenne. De ha ez is hiszti, akkor kemény lesz... Köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. júl. 14. 08:46
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
18 vagyok, a fiam eddig nem is nagyon hisztizett, vagy ha kezdte is hamar kilehetett zökkenteni. Ő ezzel kezdett mostanába örjöngeni, kell nem kell, add ide mikor odaadom mégsem kell, ha elrakom üvölt na ilyenkor beteszem az ágyába és szól ha kiörjöngte magát.
2022. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem válaszoltál arra,hogy alszik e délben. Mi a napi rend? Mikor ébred fekszik stb
2022. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

3 éves a fiam, neki is vannak ilyen kiborulásai. Emlékszem az elsőre, teljesen váratlanul ért, és utólag jöttünk rá, hogy nagyon rosszul kezeltük, ezért iszonyúan elhúzódott. Ő is azt csinálta, hogy menjünk be, elindultunk, akkor mégse menjünk, majd mégis, stb. Beleestünk abba a hibába, hogy azt hittük tényleg tudja mit akar, így próbáltunk a kedvére tenni, de csak olaj volt a tűzre. Mert ebben a helyzetben (ami vsz a fáradtság miatt jött) ő sem tudja mit akar és nagyon rossz neki ez az állapot, ezért kell a következetesség, ami szerintem is nehéz. Mostanában is vannak kiborulásai a fiamnak, már jobban tudjuk kezelni, de még mindig nem tökéletes, úgy érzem :)

Kitartást kívánok :)

2022. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!