Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 4.5 éves kisfiam f83...

Van egy 4.5 éves kisfiam f83 bno kóddal. Tele van autis tünettel mégse kapja meg a megfelelő kódot!?

Figyelt kérdés

Repdes a kezeivel, rugalmatlan a mániája a cápa és tenger állatai.nap mint nap ugyan az a koreográfia. Viselkedése katasztrófa üt ver, az ajtót csapkodja. Szenzorosan érzékeny. Nem bírja a hangos zajt már néhány szag is zavarja néha előfordul düh kitörés. Körbe forog labujjhegyez.lehetne sorolni.csak a bilibe nagy wc-zik.....lehet én erzem rosszul de szerintem a fiamat enyhén érinti

Akik megkapták az autizmus kódot nekik milyen tünetei vannak??

Ami még kérdés hogy tudtok jó magán gyermek pszichiátert???



2022. júl. 18. 22:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol várnak, hogy tuti 100%ra menjenek, de olyan 5 éves korig azért még szoktak adni, ennyire szembetűnő tuneteknel elobb is. Ott megkerdezted az okát? Miért ilyen fontos a kód neked? Ettől függ a fejlesztése? (ne érts félre, nem kötözködni szeretnék, csak tényleg érdekel)
2022. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen ami miatt nem kapta mert szép a szemkontaktus nem beszél "énekelve". Igen a fejlesztés miatt nem mindegy mi a diagnózis. Csak a legjobbat szeretném a fiamnak.
2022. júl. 18. 22:25
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
Nekünk asztmára nem adják meg a dupla családit meg a plusz két nap szabit. Az indok az hogy a gyerek egy gyógyszert kap. Orbán Viktor erre azt mondaná hogy nem baj ha kicsit beteg a gyerek csak a kicsi gyógyszer sincs ingyen ahogy a kontroll vizsgálatra eljutás sem
2022. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező! Lányom Nyíregyházán a kórházban 1 óra alatt kapott pervazív zavar diagnózist, amit később a Szakszolgálat Asperger szindrómára változtatott. 5.5 éves volt akkor.
2022. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen kaptunk autizmus diagnózist
2022. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves 5/5!! Le tudnád írni hogy mik a gyermek tünetei?
2022. júl. 18. 22:48
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg ne küzdj érte annyira. Milyen fejlesztésre gondolsz? Hova jár oviba? Kijár hozzá valaki?

Nem akarlak elkeseríteni, de hacsak nem valami felkapott pesti kerületben laktok, az állami fejlesztés a nullával egyenlő.

Az én fiam autista, szerintem.

Több pszichiáter is nézegette, Vadaskert is. Végül nekem azt mondta a doktornő, hogy vannak tünetei, de nagyon átmenet, lehet, hogy még kinövi. (Ez volt 6 évesen, kinőtt dolgokat, valóban, de jöttek újabb tünetek.)

Ő azt mondta, ha megadja neki a kódot, akkor nagyon sok ajtó becsukódik előtte, és mindenképpen integrálni kell. Szóval mi abban maradtunk, hogy nekem nem kell a kód.

Így is heti 4 óra fejlesztést írtak ki neki, valami komplex tanulási zavar kódot kapott. Heti 20 perces csoportos fejlesztést kap. Hagyjuk már ezt a fejlesztés dolgot!

Keress neki magánúton valakit, ha teheted, én is azt tettem, bár szerintem 7-8 éves korig van értelme, utána már nem nagyon tudnak mit tenni.

Nincs csodagyógymód! Nem tud olyat a gyógypedagógus, amit te ne tudnál. Ha otthon napi 16 órában neveled, és lepereg, akkor a heti 4 órában sem tudnak vele csodát művelni!

2022. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7 amellett, hogy egyetértek (bár lehet Pesten jobb a helyzet), azért nem elhanyagolható különbség a két diagnózis között, hogy az autizmusra jár az emelt családi és járhat a GYOD. Ez akkor lehet lenyeges, ha a gyerek majd nem bír egész napokat a suliban...
2022. júl. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

5. vagyok, nagyjából azok amiket te is írtál. Nálunk még volt nagy beszédlemaradás is. 3 évesen kapott pervazív zavar diagnózist, rá egy évre kapta az autit. Ha nem kapja meg, akkor nem jár a sok fejlesztés, külön gyógyped asszisztens az oviban, a felemelt családi is jól jött, volt olyan időszak, hogy havi 70ezer ment el a fejlesztésekre...

Viszont van hátránya is, nem lehet ezt a kódot levenni róla, hiába enyhék a tünetek ( már felsős) és nagyon nagyon nagyon kevés iskola fogadja így, nem is tudom mi lesz a középiskolával. Ha értelmileg is érintett, akkor "könnyebb" a sulikeresés, mert biztosan szegregáltba kell mennie.


Ez az ovis időszak a legnehezebb, most alakítható a legjobban, leginkább fogékony a fejlesztésre, aminek a bázisa te kell hogy legyél. Napirend, folyamatábrák stb., ha ezeket bevezeted minimalizálhatod a dühöngést. Mi a béka segge alól kezdtük és most kitűnő tanuló egy normál iskolában. Keress meg nyugodtan privátban, szívesen segítek.

2022. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

5. vagyok még mindig, a 7. válaszra reagálnék.

Tényleg változó a fejlesztés mennyisége, mi egy budai kerületben lakunk, szerintem ilyen szempontból nagyon jó helyen. Amit az államtól, kerülettől kaptunk : nevtanban heti 1x45 perc, óvodában heti 2x 45 perc fejlesztés + heti 1 logopédia ( ezek mind egyéniek), szegregált suliban kezdtünk, ott heti 3x45 perc fejlesztés volt, integrált suliban is heti 3, itt már sajnos a logopédiát nem kapjuk. A kerületi privát fejlesztőhelyeken mint kerületi lakosok mindenhol kaptunk 10 százalék kedvezményt,ezen túlmenően a felemelt családi és 10 éves korig GYES, tehát 10 éves koráig kb havi 40 ezer plusz, ami a 10000/ alkalom terápiás lovaglás és társai mellett sokat segített.


Abban is igaza van a 7. válaszolónak, hogy a fejtesztés nagy része otthon zajlik, a te kezedben van. Hiába kap bármit bárhol akár ingyen akár pénzért, ha otthon nem veszed kezedbe a dolgokat, akkor nem lesz érdemben változás és a gypedagógusok is akkor tudnak haladni a dolgukkal, ha te otthon hozzáteszed a magad részét. Rohamosan közeleg a kamaszkor, a tesztoszteronlöket, addigra ki kell hoznod a helyzetből a legtöbbet, mert ott el tud szabadulni a pokol.

2022. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!