Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hány éves koráig, , tanultatok...

Hány éves koráig, , tanultatok, , együtt a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Nekem a fiam már 3.-os de még mindig mellé kell ülnöm,mert másként nem tanulná meg a leckét,és még így is sokszor olyan nehéz,elmegy a türelmem.:(
2010. szept. 22. 18:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 7.-es vagyok, van, hogy Anya még most is odaül hozzám, mert néha kell segíteni (matematika, nyelvtan, irodalom, történelem, német - ezt mind ki szokta kérdezni).

Már sokszor mondtam neki, hogy az év végi bizonyítványomat (eddig csak két négyesem volt [matematika, egészségtan]) nagy részben Neki köszönhetem...


De érdekes, hogy én 4. óta nem vagyok napközis, és kb. 5. osztályig nem is kellett, hogy ott üljön velem, még csak néha-néha sem.


egy 13 éves lány

2010. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
melletem sosem ült anya.. ment minden egyedül .. néha megkértem hogy had mondjam fel neki ha olyan kedvem van ... de amúgy nem szólt bele a tanulásba :) 14/L
2010. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

mellettem sose ült senki, mégis mindent megtanultam. engem a mai napig majdnem minden érdekel. na jó, az hogy mi hány pixel, és Hd és nem tudom, az pont nem, meg az se, hogy mi van a forma 1ben, meg az opera sem. :D de azon kívül minden. a kislányom is nagyon érdeklődő, remélem, így is marad, sztem nem normális dolog ott ülni, mert akkor elsikkad a saját felelőssége abban, hogy a saját élete hogy alakul. úgyis ott van anya, majd ő figyel felkiáltással, csak hát anya ugye nem leszo tt mindig sajnos.

30/L

2010. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen, vannak tökéletes gyerekek és vannak olyanok akik nem tökéletesek.

Kedves Kérdező!

Addig ülj a gyereked mellett amíg szüksége van rá. Ez gyerekfüggő, mert szerencsére nem egyformák.

Próbálj egyre többször rábízni egyszerűbb, kisebb feladatokat amiket egymaga meg tud csinálni. Lehet, hogy így érzi magát biztonságban.

Tudom, hogy fárasztó, de egy harmadikos gyereknél ez nem extra probléma.

egy pedagógus anyuka

2010. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az elöttem szólóhoz.

Van egy 6.os és egy 2.os iskolásom.

Mindkettő mellett ott vagyok,ha arra van szükségük.

Az a fontos,hogy megértsék az anyagot,és ha ehez segítség kell,akkor segítek.Van,hogy csak a figyelmüket kell oda irányítani,mikor mással foglalkoznának tanulás helyett.

2010. szept. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Az én fiam 2.-os sokszor mellé kell ülnöm de...

Kézzel-lábbal kapálózok ez ellen mert önállótlan nem csak ebben,minden másban is.Szeretnék ezen változtatni.

A 3,5 éves lányom talpraesettebb,ez már most látszik.

2010. szept. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ

A mi helyzetünk azért nehezebb,mert mi Szlovákiában élünk,és itt bizony a gyerekeknek van szlovák órájuk is,és ezt most úgy kell elképzelni ,hogy egy magyar családban magyar gyerekkel nem beszélnek otthon szlovákul és amikor iskolába megy ez neki is egy ugyanolyan idegen nyelv, mint a magyarországi gyereknek volna.Nem volna a tanulással semmi probléma ,ha pl.ma vesznek egy új szöveget,nem is értik mit olvasnak és holnap ennek a tartalmából le kell felelni.Nagyon nehéz...és ezt egyedül nem tudja megtanulni,bizony van sírás.

2010. szept. 23. 08:41
 8/19 anonim ***** válasza:
5. osztályos a lányom, de még szerintem nem volt olyan nap, hogy ne ültem volna oda mellé. Hol több, hol kevesebb időre. Mindig együtt rakjuk el a táskát, felszerelést, tolltartót. Együtt nézzük át a leckefüzetet, szorgalmit. Tudom, hogy sok gyerek jóval önállóbb, és már ilyenkor valóban szinte egyedül kell tanulni, de szerintem az általános iskolában még elkel a segítség, a kikérdezés.
2010. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 10.es vagyok, első osztályos korom óta mindig egyedül tanulok. A húgom most 6.-os és anyukám (vagy néha én)még mindig tanul vele, minden nap, mert egyedül nem tud. Szóval szerintem addig kell tanulni egy gyerekkel, amíg segítségre van szüksége.
2010. szept. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagy különbség van aközött h valakinek segítenek akkor és abban, ami nem megy, és aközött, hogy mindig minden leckét együtt kell megírni. Az előbbivel szerintem akár a diplomáig sincs semmi gond. Az viszont fontos, SzeRINtem, hogy a gyerek tudja, az iskola az ő "munkája", neki kell teljesíteni, neki kell helyt állnia és addig gyakorolnia, míg nem teljesíti EGYEDÜL a feladatot. Nem akarok senkit bántani, de tényleg azt gondolom, h az iskola a lexikális tudáson túl egyfajta önállóságra és felelősségteljességre való nevelést is kéne nyújtson. Az biztos h nagy különbségek vannak gyerekek között, uakkor azt gondolom, h a "nehezebb" esetekben is inkább azt kéne megtanítani a gyereknek, vagy arra kéne rávezetni, h egyedül hogyan tud hatékonyabban tanulni. Egyébként, a gyermekpszichológia kiemelten foglalkozik ezzel, ha érdekel, szívesen ajánlok könyveket hozzá.
2010. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!