Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy altassam el a 4 évesem?

Hogy altassam el a 4 évesem?

Figyelt kérdés
Nagy probléma nálunk az esti alvás. Mindem este 11-12 óra mire elalszik, reggel meg kelni kell 6 kor az ovi miatt. Rajta meg sem látszik, hogy fáradt lenne én viszont hulla vagyok és ez egyikünknek sem jó,mert türelmetlen is vagyok ilyenkor.Akármit csináltam eddig semmi nem vált be. Ha 8 kor villanyoltás akkor is éjfélig kínlódik az ágyában.Már nagyon elkeseredett vagyok nemtudom mit tegyek. Valami jól bevált ötlet? :(

2022. szept. 29. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen programok töltik ki a napját? Úgy gondolom nincs eléggé lefárasztva. Sportol valamit ovi mellett? Délutáni foglalkozások? Óvodában kezdtem el úszni és táncolni és iskolás alsósan karatézni is. Én is nagyon aktív gyerek voltam, kellett a sok mozgás. Ajánlom, ha megengedhetitek magatoknak.
2022. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet.🥴 7 kor vacsi fürdés, 8 - fél 9 kor ágyban van. De csak ugrál az ágyon, vagy futkozik.
2022. szept. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Négy múlt a fiam. Lekapcsoljuk a villanyt, világít neki egy világító játék, meg a folyosóról jön be fény. Ez elég ahhoz, hogy tudjak neki mesélni. Mese közben szemet csukva "kell" tartani. Elméletileg azért, hogy jobban lássa maga előtt a szereplőket, gyakorlatilag meg, hogy gyorsabban elaludjon.

Általában fél órán belül elalszik.

2022. szept. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Alszik meg nappal ? Ha igen, az a baj.
2022. szept. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Délutáni mozgás, lefáradás megvan?

Esetleg vacsi előbb, mert ha nagyon teleeszi magát, az is lehet a gond.

Vagy ha még este nagyon felpörög.

Esetleg a napközbeni alvást elhagyni ha lehet, persze tudom oviban ez nehéz.

2022. szept. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Az óvodába alszik, pedig nyáron már elhagyta a nappali alvást. Ha nincs kellően lefáradva, sajnos a lányom sem akar, tud időben lefeküdni. Hazafelé az oviból mindig sétálunk nagyot vagy játszótérre megyünk, mert máskülönben neki sem igazán menne az alvás. Csak sajnos ha rosszabb idő van, akkor vhogy itthon kell ezt megoldani, itthoni játékokkal. Sajnos most nálunk az óvodában nincs lehetőség plusz foglalkozásra, pedig ő is igényelné.
2022. szept. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak sajna vagy nem sajna ilyen gyerekek.


Fiam 3.5 éves. 6kor kel, este 10-11 mire elalszik. Nappal nem alszik. Egész délután futkarozik, bicózik, fárasztva van rendesen. Mégsem fárad el. Este 8kor villanyoltás, megis fennvan még 2-3 órát.

Nem fáradt. Ha fejenállok sem fog elöbb elaludni.

2022. szept. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Annyira szornyu, hogy Mo.n az ovodakban ugyanaz van , mint az 1900 as evek elejen, eroszakoljuk ra az alvast minden gyerekre.

Egy 4 evesnek mar REG nincs szuksege delutani alvasra. Ez egy elavult balkani dolog a tobbivel egyutt.

Sok fejlett orszagban 4 evesen mar iskola van ( ahol elunk pl.), reges reg nincs szuksege a szervezetnek alvasra delutan.

De ugye a magyar ovonoknek kavezni meg pihenni kell deltol 3 ig, igy szerencsetlenekre raeroszakoljak az alvast.

2022. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!