Szerintetek ez baj lehet?

Figyelt kérdés

2 éves a fiam, de nem érdeklik a gyerekek a játszótéren. Az apró köveket pakolja folyton a hintára, csúszdára, ha valami nem úgy van pl ül valaki a hintában nem azért sír, mert ő szeretne, hanem mert követ akar bele rakni. A fent töltött időt azzal töltöm nagyrészt, hogy próbálom elcsitítani, mert annyira sírós. Most kezdi csak kifejezni magát mutatással és 2 szótagos dolgokkal. Pedig mindent bevetek esküszöm. A séta ... ha nem az abc betűit sorolom vagy számolok vagy énekelek, akkor nem is megy, inkább sírva földhöz veri magát. Megmutatnék neki mindent, beszélek vele mindenről, de befeszít, remeg, nem akarja. Ami még érdekli, az a gyerekek ruhája, vagyis a minták. De a beszéde nem csak hogy késik szerintem, hanem szinte mindent dupláz. Ez így oké? Pl. Mama-malac,majom,bármi ami úgy kezdődik hogy ma. Vagy tete-tenyér, tété-térd. Ez így szokott kezdődni? Még ami érdekes a játszótéren az a tiltótáblák. Tudja nézni ütögetni amíg ott vagyunk ha el nem hozom. Nyáron Balcsin a digitális futó felirat hogy hány fok van azt nézte és rikogatott, hogy onnan eljövünk, pedig sötétig ellettem volna vele a vízben is. Most kezdett el rendesen rágni. Mármint ételt, mert eddig attól kellett félnem mit nyel le egész nap.

Miért van ez? Vagy ő ilyen típus? Vagy minden gyerek ilyen? Másik gyerekek 1.5 évesen mindent értenek, még a nézésük is értelmesek. Én meg egész nap vele foglalkozom, torna, séta, sütök-főzök, vitaminok, beszédindító könyvek, kártyák, matricák, de épphogy valami és belerokkanok. Mikor lesz kicsit jobb?


2022. okt. 4. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Az anyai meg erzesed mit mondd?

Vidd el gyerek pszihiaterhez.

Irhatsz privatban amugy nekem lanyom van 20 honapos es hasonloan arra gyanakszom, hogy autista

2022. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ezek elég tipikzs autista tünetek.
2022. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is maga a játszóteres autista tünet. Az autista gyerekek szeretnek 1 dolgot pakolgatni,rendszerezni (pl. motorokat egymás mellé pakolni). Azt figyeld meg, hogy figyel-e rád, ha szólsz hozzá! Autista gyereknél sokszor olyan, mintha nem hallana. Amúgy hall, de annyira elmerül a gondolataiban, hogy nem figyel másra. Sok tünete lehet, ez csak pár dolog. Akivel én konkrétan kapcsolatban voltam ő olyan volt 3 évesen is a viselkedése, mint egy 1 évesnek.
2022. okt. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyereked nem átlagos..
2022. okt. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekorvos, védőnő mit mond? Lehet érdemes lenne pedagógiai szakszolgálatra vinni kivizsgálásra. Lehet, hogy semmi baja nincs, de érdemes megemlíteni orvosnak, de a védőnő is lehet tud tanácsot adni.
2022. okt. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintük normális, szerintem nem annyira. Szemkontaktus van, bár rövid ideig. Kérést pl tedd a lábamra a könyvet, menj a fürdőszobába megteszi. Ha a tv-t nézi pl bob a vonat, és szólok odafigyel. Illetve rámfigyel várja a megerősítést hogy kiakar valamit mondani és én mit reagálok. Persze van hogy nem figyel elsőre.
2022. okt. 5. 09:14
 7/7 anonim ***** válasza:
autizmusra utalo jelek ketseg kivul. Menjetek pszichologushoz.
2022. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!