Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az utóbbi időben felmerült...

Az utóbbi időben felmerült bennem egy számomra fontos kérdés. Szerintetek melyik a fontosabb/ milyennek kell lennie egy általános iskolás gyereknek: inkább jó fizikumunak vagy eszesnek vagy mondhatni jó tanulónak?

Figyelt kérdés
2022. szept. 30. 02:36
A kérdező szavazást indított:
Jó fizikum avagy jó eronlet
Kitűnő tanulmányi eredmények és magas intelligencia
39 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Mindig én voltam a legjobb tanuló általánosban, aztán mégsem vittem semmire. Legyen sportos, nézzen ki jól és akkor még megélhet a testéből, ha minden kötél szakad.
2022. szept. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
1, a legjobb tanuló nem egyenlő azzal, hogy van esze is. Neked sincs.
2022. szept. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kitűnőnek lennie. Átlagos a megfelelő. Tönkre vagjatok a gyerekeket ezzel a maximalista elvárással. Jó, ha okosabb, ügyesebb, de nem kell kitunonek lennie
2022. szept. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell ötös tanulónak lenni ahoz, hogy életrevaló gyerek legyen. Nagyon leterhelik őket, kiskoruk óta nincs szinte semmi szabadidő mert tanulni és tanulni kell.... Szegény gyerekeket sajnálom. Hétvégén sincs pihi. Legyen eszes a saját maga módján és kreatív, talpraesett. Ennyi
2022. szept. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Egyik szélsőség se jó. Se az, ha sportos, de buta, mint az éjszaka, se az, ha kitűnő, de olyan rossz állapotban van, hogy már száz méter séta után liheg.

De ha már muszáj választani, inkább a jó fizikumot választanám. Inkább legyen egészséges, fitt gyári munkás, mint elhízott, cukorbeteg, szorongó professzor.

2022. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Legyen egészséges és legyen olyasmi, amiben tehetséges és szereti.
2022. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Általánosban végig olyan 3-4es tanuló voltam. Sosem tanultam. Amit az órán hallottam, abbol éltem. Így a délutánjaim mindig szabadok voltak.

Ellenben sok osztálytárssal, akik hazamentek és estig magoltak. Oké, kitűnő bizonyítványuk lett, de életük nem volt.

Jött a továbbtanulás. Felvételit kellett írnunk. Nekem lett a legjobb, 85%al. A sok kitűnő jó ha 60-70%ot elért.

Én szakközépbe mentem, a többség gimibe. Majd én egy 2éves okj-re, utána pedig dolgozni, ők egyetemre, fősuliba.


2 hete volt 15éves osztálytalálkozónk. En megmondom őszintén, örömmel nyugtáztam, hogy kb én vittem a legtöbbre.

Aztán se főiskolám, se egy kitűnő bizonyítványom, se egy sportos alkatom. Pont beérem az átlagos testemmel.

2022. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Vicc, hogy sokan komolyan gondoljak hogy akkorák az általános iskolai követelmények, hogy aki eléri az 5-ost, az tuti lelki roncs. Amúgy nem kell kitűnőnek lenni, de 4-5nek Igen. Az persze ok, ha 1-2 tárgy nehezebben megy, és az is más, ha tanulási nehézség van.
2022. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Ha megfelelő mennyiségű mozgásra van lehetősége, az pozitívan befolyásolja a szellemi teljesítményét is. A gyerek adottságait és igényeit figyelembe véve én is valami középútra szavaznék: mozogjon is, de ne hanyagolja el az iskolát sem. A jegyek és az eszesség pedig nem feltétlenül függnek össze. Egy eleven, de jó eszű gyerek simán kaphat rossz jegyeket, ezt a családomon is látom. De pont az eleven gyerekeknél segíthet a tanulmányokban is az, ha sikerül kitapasztalni, mennyi mozgásra van szüksége (többre, mint az átlag, de akkor az iskolában is nyugodtabb).

Részemről sem az élsportot sem a - tanulmányi téren - versenyistállót nem bátorítanám, de ha a gyerek azt akarná, az más lenne.

2022. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Az eszes gyerek nem feltétlenül éltanuló.

Egyébként a kettő együtt.

2022. szept. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!